Перед Кабміном стоїть «задача-суперприз» – прискорити зростання ВВП не на 2-3%, а на 5-7% в рік. Про це в інтерв'ю НВ заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.
«Задача-суперприз»: Маркарова розповіла, як прискорити зростання ВВП
«Зараз у нас задача-суперприз: прискорити зростання не на 2-3% в рік, а на 5-7%. І це реально. Насправді складно, але можливо. Це надзвичайний виклик і надзвичайний драйв», — каже Маркарова.
Плани уряду
- Перше і дуже важливе рішення — підвищення продуктивності в агробізнесі через відкриття ринку землі та можливість повного розкриття потенціалу сільського господарства.
«Порівняйте продуктивність АПК у нас і там, де є повноцінна власність на землю. Тобто одна складова цього зростання — відкриття ринку землі, яке ми нарешті зрушили з мертвої точки», — зазначила міністр.
- Друге— інвестиції. Україна отримує їх дуже мало, особливо прямих.
«Але ми вже бачимо великий інтерес інвесторів, які вірять у нашу макроекономічну історію. Ми це бачимо по тих, хто заходить в наші цінні папери. Ми бачимо, що в наше зростання вже вірять міжнародні фінансові організації та банки розвитку. Наступний крок — у нас інвестори повірять в підприємства реального сектору», — коментує Маркарова.
Читайте також: Новий уряд обіцяє зростання економіки на 40%
Маркарова про шанси зростання ВВП
«Шанси зрости на 5-7% є. Але жодна країна не зростає лінійно, а ми перебуваємо не у вакуумі. В Україні вже був період зростання — в 2005 році. Тому питання, ми на цей раз тільки скористаємося позитивними макроекономічними досягненнями і трендами, або проведемо структурні реформи. Насамперед це судова реформа, реформа правоохоронних органів, демонополізація економіки. Є дуже багато опитувань бізнесу, який розповідає, що саме їм заважає розширювати своє виробництво. І в першу чергу вони називають недостатній захист права власності і говорять про необхідність верховенства права.
Раніше повідомлялося
-
Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році з 3,4% до 3,6%.
-
Міжнародний валютний фонд у своєму жовтневому огляді поліпшив прогноз ВВП України на 2019 рік з 2,7% до 3%. Прогноз на 2020 рік фонд залишив незмінним — 3%. При цьому прогноз для світової економіки погіршений до рівня кризового 2008 року.
Читайте також: Держстат: Економіка України зросла на 4%
-
У планах уряду Олексія Гончарука — зростання економіки на 40% у наступні п'ять років і на 5% вже у 2020 році.
-
За даними Держстату, в 2018 році реальний ВВП зріс на 3,3% і це було історичним рекордом за останні 7 років.
Коментарі - 30
Обещали же рост на 40% за 5 лет!!!
Осталось чуть больше 4х лет, а супер роста пока невидно. Или ситуация такая же как с ЗП учителям 4000$?
«Платежи по ВВП-варрантам будут осуществляться ежегодно в денежной форме в долларах США в зависимости от динамики роста реального ВВП Украины в 2019-2038 годах, однако через два календарных года – то есть между 2021 и 2040 годами. Если прирост ВВП за год будет ниже 3% или реальный ВВП будет меньше $125,4 млрд, то выплат по бумагам не будет. В случае, если прирост реального ВВП составит от 3% до 4%, выплата по бумагам составит 15% превышения показателя ВВП над 3%, а если свыше 4% – то еще плюс 40% превышения показателя ВВП над 4%. Помимо того с 2021 по 2025 годы платежи ограничены 1% ВВП. Стратегия управления госдолгом построена на прогнозе роста реального ВВП в 2018 и 2019 годах на 3% ежегодно, в 2020 году – на 3,8%.»
Сейчас среди экономистов бытует мнение, что рост ВВП — не так уж важен, так как не отражает и не соответствует росту уровня благосостояния населения.
Вон с другой темы https://minfin.com.ua/2019/12/15/40055107/ цитирую:
По словам министра экономики Тимофея Милованова, по сравнению с 2013 докризисным годом реальная зарплата выросла на 18%.
При этом реальный ВВП с 2013 года вырос более, чем в 2 раза или на более 200 %.
И что этот рост ВВП дал населению? — Аж ничего!!!
А прожиточный минимум в Украине — вдвое меньше уровня абсолютной бедности по критериям ООН.
И это после более 200% роста ВВП.
Що ви верзете?
А в чём я должен его считать ,если ВВП - это Валовый ВНУТРЕННИЙ Продукт,а национальной ,то есть ВНУТРЕННЕЙ,денежной единицей является - ГРИВНА,а не доллар?
Это не ВВП упал, а — девальвировала национальная денежная единица, в которой — считается ВВП.
В какой-какой единице измеряется реальный ВВП?
Вы разберитесь сам ,а то сначала заявляете что ВВП измеряется в непонятных единицах,а не в денежных,и следом заявляете - Гораздо объективней привести пример в долларах,.
Это доллар что ли - не денежная единица?
В долларах указан НОМИНАЛЬНЫЙ ВВП который составляет 130млрд.$.
Посмотрите разницу между РЕАЛЬНЫМ ВВП и НОМИНАЛЬНЫМ ВВП.
Возможно что то поймете)
Валовий внутрішній продукт (ВВП) — це ринкова вартість усіх кінцевих товарів і послуг, вироблених усередині країни за певний період часу (наприклад, за місяць чи рік).
Или ещё объяснить что такое ринкова вартість и в каких единицах она считается?
Ну или вы,измеряющий ВВП в непонятных единицах.
п.н. 70% пенсіонерів мають дітей і внуків, які їм допомагають, а ще дехто і пенсію получає І ПРАЦЮЄ!
п.п.н. а ще багато пенсіонерів живуть у ВЛАСНИХ домах чи квартирах. ООН врахувало вартість їх житла при розрахунку рівня їх «бідності»?
А конкретні факти можете відкопати тут на Мінфіні,були діаграми з кількістю пенсіонерів по розміру пенсії.
все приходиться робити САМОМУ!!! ТОМУ:
1) на сьогодні прожитковий мінімум — 2000 грн/міс
2) на липень цього року в Україні 42% (СОРОК ДВА ВІДСОТКА) пенсіонерів отримували пенсію від 1500 до 2000 грн/міс, а куди 70% поділись??? А 70% буде тільки, якщо враховувати вже тих, хто отримує…
3) від 2000 до 3000 грн/міс, таких 27,6%
ТІЛЬКИ 42% ПЕНСІОНЕРІВ ОТРИМУЄ НА РІВНІ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ! і гарантую, що значна частина тих пенсіонерів живуть у власному (НЕ орендованому) домі або квартирі або мають земельну ділянку!!! І ПОВТОРЮ, ЩО ДЕХТО ЩЕ Й ЗАРПЛАТУ ОТРИМУЄ!!!
4) з 11,3 млн. пенсіонерів 2,5 МЛН. ОФІЦІЙНО ЩЕ Й ПРАЦЮЮТЬ (дані за жовтень цього року)