На програму здешевлення кредитів для бізнесу в межах програми «Повертайся та залишайся» у 2020 році уряд планує витратити 5 мільярдів гривень. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу, пише hromadske.ua.
Держава готова витратити 5 мільярдів на дешеві кредити для бізнесу
Заява прем’єр-міністра
Коштів у бюджеті буде достатньо для того, аби видати дешеві кредити під 5-9% річних всім охочим підприємцям, які відповідатимуть умовам програми.
«Ми з Національним банком спільно знайшли можливість забезпечити Німецько-український фонд (через який буде здійснюватися компенсація кредитних ставок — ред.) як інструмент. На початок року там буде достатньо коштів, щоб усі бажаючі, які відповідатимуть критеріям програми, ці кошти отримали», — повідомив Гончарук.
Прем’єр-міністр додав, що сума, передбачена на програму, може змінюватися протягом 2020 року.
«Але станом на сьогодні — це мінімум 5 мільярдів гривень, які держава готова витратити на програми доступного кредитування», повідомив Гончарук.
Видавати дешеві кредити з фонду планують через більшість українських банків.
У програмі візьмуть участь всі державні банки Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.
Що відомо про Німецько-український фонд
Німецько-український фонд було заснований у 1996 році в межах реалізації програми уряду Німеччини «Трансформ». Ця програма мала підтримувати процес реформ в Україні.
Офіційно засновниками фонду були Нацбанк та Кабмін. Статутний капітал фонду складає 10,23 мільйона євро. Німецько-українськмй фонд є неприбутковою організацією. Всі отримані прибутки там розподіляють на кредитування малого та середнього бізнесу. На сайті фонду вже міститься інформація про урядову програму дешевих кредитів для бізнесу.
Читайте також: $75 тисяч на руки. Кабмін приймає заявки на фінансування стартапів
Раніше повідомлялося
Зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:
-
5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
-
7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
-
9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Обрати кредит готівкою
В уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого.
За даними на 30 липня 2019 року, середньозважена ставка за короткостроковими гривневими кредитами для бізнесу становила 17,9%, за довгостроковими позиками — 20,4%. За позиками для населення — 37,9% і 30,6% відповідно
Коментарі - 18
Закончится запланированная сумма - лавочка закроется до следующего года.
Малые предприниматели ака работники Никопольского ферросплавного завода, Буковеля, Марганецкого ГОКа уже бегут за кредитами.
(Сколько там за границей? 2-3 млн.? Будем возвращать 600-1000 лет?)
Странньій вопрос. Конечно же возьмут из налогов тех кто не уезжал.
Страхованием жизни, или смс рассылкой напоминания о долге, или за выдачу...
Или банально откажут - ссылаясь на рисковость или «мы изучили Вашу финотчетность и видим, что Вам не нужны кредитные деньги»
Или с февраля учетная ставка уже будет 9%)))
Потому что миниум это с налогов, максимум с привлеченных денег ОВГЗ.
Тогда и обычные налогоплательщики оплатят все это с процентами по ОВГЗ и % по кредиту для Предпринимателей по акции.
Что им, жалко что ли? Ну а если денег мало то всегда можно поехать в Польшу подработать.
Просто если бы сказали: вот мы улучшили контроль на таможне и дополнительно получили на 10 млрд.грн больше поступлений, часть денег направим на Кредитование льготное -это вариант. А так деньги возьмут с наших же карманов.
Петя весной 2019, когда красиво перед выборами поднимал пенсии и доплаты, то он сделал акцент на увеличение поступлений с расстаможки Авто б/у.