Станом на грудень 2019 року витрати держави на націоналізацію Привату сягнули 198 мільярдів гривень. Про це повідомила заступниця голови правління Приватбанку Галина Пахачук, пише «Інтерфакс-Україна».
Націоналізація Привату обійшлася державі у 198 мільярдів — Пахачук
Скільки витратили на націоналізацію
-
155 мільярдів гривень держава вклала в Приватбанк одразу після його націоналізації у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.
-
Решту суми складають відсотки, які нараховуються на внесені у капітал Приватбанку цінні папери.
«З березня 2017 року жодної кримінальної справи за фактом, врученої людині, немає. Є фактові справи, але нема конкретних пред'яв конкретним особам», — повідомила Пахачук.
Читайте також: Рожкова: Скасування націоналізації Приватбанку — червона лінія для МВФ
Крім цього, вона зазначила, що розмір «токсичного» кредитного портфеля Приватбанку — тобто суми всіх тих кредитів, які у банку взяли попередні власники, проте наразі їх не обслуговують, — складає близько 250 мільярдів гривень. З них Приватбанк отримав близько 585 мільйонів гривень.
Передісторія
-
У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.
-
У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також низки компаній, які імовірно підконтрольні їм.
Читайте також: МВФ підтримує націоналізацію Приватбанку
-
Пізніше Коломойський повідомляв, що він був вимушений сам запропонувати націоналізацію банку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
-
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.
Читайте також: Суд Лондона зобов’язав Коломойського і Ко повернути Приватбанку витрати
-
Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
Коментарі - 17
И какие же % в облигациях, если за 2 года четверть суммы? 25% в год?
У меня вопрос к генеральному прокурору:
Когда привлекут к ответственности гос. чиновников, которые преступно халатно потратили мои 198 млрд. гривен?
Я понимаю что «По закону», «Так надо», «У других» и т.д. но вы живете здесь и ваши семьи, родные и близкие тоже здесь и они наверняка не у руля, иначе б вы тут не кричали, а все кто им реально мешает достаточно быстро теряет к этому интерес..
Лучше подумайте чем семью кормить, время ведь тоже деньги.. Вы конечно можете требовать, никто вам не запретит, но лучше быть реалистами и не тратить нервы и силы понапрасно)
Что украдено - наверняка вложено в какой-нибудь актив и записано на N-е количество собственников, да еще и на нерезов скорее-всего чтоб не докопаться, поэтому лучше думать про свои доходы, свою семью и свое будущее исходя из реалий без розовых очков..
Вопрос давно решен)
иначе я бы здесь не флудил))