Як і припускав «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі — середа на валютному ринку пройшла досить складно, але все ж таки з позитивним настроєм для гривні.
Курс просідає: що відбувається з валютою
Активно попрацювали на ринку як великі місцеві клієнти і нерезиденти, так і спекулянти. Статистика операцій за рахунок фактора розрахунків інвесторів за результатами вчорашнього аукціону з ОВДП очікувано зросла.
Але першу скрипку з курсоутворення зіграли дії великих місцевих гравців та самого Нацбанку. На самому початку сесії спекулянти намагалися «покачати» курс із загальним трендом на зниження валютних котирувань, але основна частина учасників ринку не підтримала їх і вже після 11 години спекулянти перейшли у формат роботи «в дві сторони».
Складнощі на міжбанку виникали в моменти виходу на ринок великих місцевих клієнтів. Мабуть експортери вже витратили майже всю наявну у них гривню від відшкодувань ПДВ і сьогодні вони стали дуже помітні в частині продажу досить великих обсягів валюти.Саме їх нерівномірні виходи з продажем валюти, а потім такі ж самі швидкі уходи з ринку — істотно впливали на хід торгів та поведінку курсу.
НБУ залишався основним «універсальним» покупцем долара і за інформацією учасників торгів був помічений як мінімум двічі з інтервенціями на міжбанку. Регулятор викуповував майже весь надлишок пропозиції, знову застосовуючи «тиху» форму операцій на ринку, використовуючи Matching. За спостереженнями дилерів він у перший раз купив чергові $ 30 млн, а потім (після нових виходів великих продавців) — докупив ще не менше $ 20-35 млн.
Поки НБУ викуповував надлишок пропозиції — курс тримався, але після закінчення активної фази торгів і остаточно виходу Нацбанку з міжбанку — долар просів до рівня 23,88 / 23,90 гривень на 17-ту годину.
Хід торгів:
Стартував міжбанк з рівня 23,94 / 23,96 гривень за долар, що спочатку було практично на рівні вчорашнього закриття 23,945 / 23,965. У перші дві години сесії пропозиція періодично перевищувала попит і Нацбанк викупив перші $ 30 млн.
За фактом на 11:00 котирування знаходилися у межах 23,93 / 23,95 гривень за долар, а на 12 годину просіли до 23,92 / 23,94. Великі місцеві гравці та нерезиденти знову і знову виходили з продажем валюти та на фоні досить млявого попиту — це загрожувало новим обвалом курсу з метою у 23,80 гривень.
Врятував долар НБУ, який знову викуповував його на міжбанку і не давав котируванням суттєво просісти. На обід учасники ринку пішли при котируваннях 23,92 / 23,94 гривень, але як тільки регулятор пішов з міжбанку — котирування почали падати. Обсяги пропозиції вже були низькими і НБУ перестав «допомагати» продавцям.
При відсутності попиту курс опустився до 23,915 / 23,935 на 14:00, а потім поступово долар подешевшав до 23,88 / 23,90 на кінець сесіі.
Головні події 4 грудня на міжбанку:
1) Долар подешевшав на 6 копійок — з ранкових 23, 94 / 23,96 гривень до 23,88 / 23,90 на кінець сесії;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону, але не менше двох разів був змушений викуповувати долар через Matching. Купив всього за інформацією «Мінфіну» не менше $ 50-65 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 23,9330 гривень за долар, а офіційний курс долара на 5 грудня склав 23,930282 гривні.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 69
А впереди годовые расчеты и праздники — нужна будет гривна а значит спроса на зелень не будет!
Да ещё и нависающая продажа земли при которой ещё больше искуственно снизят доллар — дабы опустить тех селян паёвщиков!
Так что явно в Новый Год с курсом 23!
А по вопросам регуляции цен - так это к вашему любимому « слуге народа »
Индекс бигмака и здравый смысл в помощь, как что-то такое объемное может обесцениться на ровном месте в несколько раз. Гривна самая недооценненная валюта мира.
Ну или добрые граждани соседских стран — по соседски как и принято у нас )
А ещё наглости хватает приписывать себя к народу…
Вы за народ не расписывайтесь, УРОДЫ!
Только кто точно сможет сказать когда у нас был курс не искуственный и в правильную сторону ли пойдёт этот локомотив ???
уже
> задержками по зарплате
уже
> урезанием социала
вроде бы нет
> ростом коммуналки и другими интересными методами
уже
Выходит что дефолт уже наступил?
Может хватит ) Покурите лучше в сторонке
Я не повторяюсь, я говорю о том что пару дней держали, но потом все равно дают просесть по немного.
Хотя НБУ мог не 2 раза выходить, а все 3 раза, и курс не пошел бы к 23,88.
Я в начале месяца написал, главный игрок НБУ уже давно и будет также в этом месяце, от его роли будет зависеть курс, Точка, тут можно гадать сколько угодно, но пока так, от его поведения будет все зависеть, а валюте пока будет больше чем потребность рынка, я это сказал изначально.
Я не курю, вечером лучше в спортзал схожу :)
возможно после НГ краник курса открутят дабы дать голоток воздуха экспортерам
36% в валюте годовых Украина будет выплачивать, если не поднимет курс. Банки нам дают 3-4%?
2) На валютном рынке не только банк с которого вы платите — участники рынка вроде НБУ вполне себе «в теме» и покупаютпродают так чтобы курс сильно не рос.