Президент РФ Володимир Путін назвав неприйнятними умови України для транзиту російського газу в Європу з 1 січня 2020 року. При цьому він заявив про бажання продовжувати транзит по території України в наступному році, передає РБК-Україна.
Путін назвав неприйнятними умови України для транзиту газу
Що відомо
Нагадаємо, Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий строком на один рік.
При цьому вимагав від України відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу в Росії.
Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати майже $3 млрд боргу російської компанії за рішенням Стокгольмського арбітражу.
Читайте також: Нафтогаз хоче заарештувати активи Газпрому в Латвії на $2,6 мільярда
Також заявив, що готовий розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а постачаннями газу. Повідомлялося, що Росія нібито розглядає таку можливість. Це підтвердив міністр енергетики РФ Олександр Новак.
Читайте також: Україна готова до зупинки транзиту російського газу — Коболєв
Передісторія
- Міністри енергетики України і Росії Олексій Оржель і Олександр Новак під час зустрічі у Відні обговорили підготовку до підписання договору про транзит газу. Сторони домовилися «активізувати роботу» за новим договором і обговорили можливість підписати договір відповідно до європейських правил.
- Відомо, що дедлайн для укладення довгострокового контракту — 13 грудня.
- Газове питання і не тільки президенти України і Росії планують обговорити під час зустрічі в нормандському форматі 9 грудня в Парижі.
- Чинний транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років.
Коментарі - 21
Україна звісно хоче за європейськими розцінками…
убыточные они в основном, ворують многоватоъ
посмотришь, кто в убытке останется.
Тоді б ви зрозуміли що населення та підприємства в основному сплачує по факту за спожитий газ (лише в цьому році дали можливість авансово купити газ на опалювальний сезон, але цим скористалися одиниці).
Відповідно Нафтогаз закачує газ за кошти отримані по позикам.
А прибуток, який він отримує - він віддає практично весь державі.
У жовтні українська сторона офіційно опублікувала нову методику розрахунку тарифу на транзит газу. В «Нафтогазі» порахували, що на період 2020-2024 років за бронювання 60 млрд куб. м транзитних потужностей ГТС України тариф становитиме $3,21 за 1 тис. куб. м на 100 км, а за бронювання 90 млрд куб. м - $2,56 за 1 тис. куб. м на 100 км. При цьому тариф на транзит російського газу в 2019 році - $2,61 за 1 тис. куб. м на 100 км (усі - з ПДВ).
А скільки зараз по СП2 не знаєш, нє? може ще дешевше!
1. В ПГХ Украины газа на зиму хватит. А если и немного не хватит, то можно докупить. В другие зимы Украина сама будет решать где брать газ.
2. Транзит в любом случае будет сильно уменьшен из-за запуска потоков. И его будущий объем мало зависит от пожеланий Украины.
3. РФ нужно выполнять обязательства по европейским договорам. Украина, после окончания транзитного контракта, ничего не должна.
4. Меркель договорилась, что транзит через Украину останется.
Получается РФ на полгода, кругом в Украине заинтересована, а Украина может ставить весьма жесткие условия и РФ вынуждена на них идти. Далее от Украины мало что зависит. Но происходит что-то иное. Какие-то разговоры про отказ от исков и т.д.
А вообще я не понимаю почему раша оплачивает транзит? Пусть европа покупает газ на украино-рашской границе и платит Украине за транзит. Сейчас же транзит учтен в стоимости газа, т.е. газпром получает деньги за газ и часть отдает за транзит. Почему нельзя сделать чтобы газпром получал деньги только за газ без транзита, а транзит оплачивался европой напрямую Украине?