За 10 місяців 2019 року відбулося скорочення готівки в обігу на 2,5%. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.
Нацбанк: готівки в обороті стає менше
За словами Зайвенко, дії Нацбанку з оптимізації банкнотно-монетного ряду не впливають на інфляцію. НБУ не випускає «зайвої» гривні, а лише на заміну безготівкових коштів.
Готівки стає менше
«На 1 січня 2019 року в обігу перебувало готівки на суму 400,1 млрд грн. Станом на 1 листопада 2019 року стало 390,1 млрд грн», — констатує Віктор Зайвенко.
На його думку, такі зміни — показник заміни дрібних банкнот на монети номіналом 1 і 2 гривні та введення тисячної банкноти.
Він також зазначив, що готівка складає, як правило, близько 30% від безготівкових коштів, які перебувають в обігу та на рахунках.
Читайте також: Потенціал для росту. Чому курс гривні може ще зміцнитися
«За цей період кількість банкнот в обігу зменшилася на 5,5%, а кількість монет збільшилася на 1,7%», — говорить Віктор Зайвенко.
Раніше повідомлялося
Національний банк України вивів з обігу 55,7 млн монет номіналом 1,2 і 5 копійок. Вони перестали бути платіжним засобом з 1 жовтня 2019 року.
Читайте также: Без паники: 3 мифа о новой банкноте 1 000 гривен
З 25 жовтня 2019 року Нацбанк ввів у готівковий обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень. Про це йшлося у повідомленні регулятора.
Коментарі - 6
Редакция,НБУ не выпускает на замену безналичных средств,а на замену вышедших из употребления наличных.
Может хотели сказать в ОБМЕН на безналичные средства,тогда бы было правильно.