Запропонована РФ знижка на постачання газу без посередників в обмін на відмову Нафтогазу від $3 мільярдів перемоги у Стокгольмському арбітражі окупиться через 28 років. Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, передає hromadske.
Російська «знижка» на газ окупиться через 28 років — Нафтогаз
Що це значить
«Якщо порахувати, то ця «знижка», про яку каже Путін, навіть якщо просто економічно рахувати, окупиться за 28 років, якщо порівнювати лише (з відмовою від — ред.) $3 мільярдів, які Газпром нам вже винен. Не кажучи вже про нові позови», — повідомив Вітренко.
За його словами, Україні немає сенсу чекати 28 років того, що вона може отримати вже зараз, стягнувши борги з Газпрому за кордоном.
Читайте також: Газпром ініціював новий арбітраж проти Нафтогазу
Скільки Газпром винен Нафтогазу
-
На кінець вересня 2019 року борг Газпрому перед Нафтогазом за результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмському арбітражі збільшився на 10% або на $257 млн до $2,817 млрд.
-
Раніше суди Люксембургу та Амстердама відхилили апеляцію Газпрому в суперечці з Нафтогазом і вже наклали на активи Газпрому арешт.
-
Наразі суди розглядають питання конфіскації активів Газпрому на користь Нафтогазу в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу.
Читайте також: Газпрому доведеться прокачати не менше 50 млрд кубометрів газу в 2020 році — НБУ
Раніше повідомлялося
- Днями Газпром надіслав Нафтогазу офіційну пропозицію укласти контракт на транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України на 1 рік або продовжити чинні договори. Однак, як заявили в Газпромі, необхідною умовою є відмова Нафтогазу від усіх претензій у міжнародних арбітражах.
- Також у Газпромі заявили, що очікують на відповідь української сторони щодо закупівлі російського газу у Газпрому напряму з 2020 року.
- Чинний транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років — до кінця 2019 року. У межах контракту Газпром має постачати газ до України напряму, але не робить цього, порушуючи умови угоди. Україна не купує газ у Газпрому напряму з листопада 2015 року, зокрема через те, що Газпром цього газу просто не продає.
Читайте також: Ризик припинення транзиту існує — Путін
- Раніше Вітренко повідомляв, що Росія і так має постачати газ до України за ціною на 20-25% нижчою, ніж Україна купує у Європі, але не робить цього.
Коментарі - 35
что делать?
Но что делать если рашка не подпишет транзит на 10 лет?
Может быть ситуация когда немцы начнут замерзать и меркель убедительно попросит подписать транзит на условиях рашки пообещав что они не допустят прекращения транзита после ввода сп2 (по факту конечно же будет как с будапештским меморандумом).
Им нужен транзит всего на один год…
Ведь в таком случае это будет уже немецкий газ и не нужен договор с РФ о транзите российского газа.
Неужели кроме российских предложений никаких других вариантов не существует…
надеюсь ты об этих смертях тоже вспомнишь
С 2014 года более 10 тыс. украинских военнослужащих погибли и были ранены не в результате боевых действий.
Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/war/2212834-neboevyie-poteri-armii-v-ato-s-2014-goda-sostavili-bolee-10-tyisyach-chelovek-matios.html
Играть в игры с РФ, это как играть с бешеной псиной, не понятно когда укусит.
Хоча з них така імперія, як з Сівохи балерина:)
а) укласти довгостроковий контракт
б) на значний обсяг
в) за європейськими правилами і
г) з новим українським оператором ГТС,
бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи», – «Нафтогаз».