Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про відкриття ринку землі. Голосування відбулось на фоні протесту опозиційних депутатів та перекриття фермерами доріг у різних частинах країни.
Відкриття ринку землі: розбір головних міфів
Які міфи існують в суспільстві про вільний продаж землі розповіла в колонці для Ліга.нет генеральний директор компанії Агро-Регіон Єкатерина Рибаченко. «Мінфін» наводить ключові тези її колонки.
Міф №1. Більшість українців проти продажу землі
За результатами соцопитувань більшість українців проти запровадження вільного ринку землі. Ми звикли чути саме таку думку з екранів телевізорів та від українських політиків. Але, давайте розглянемо, хто саме приймає участь у соцопитуванні. 70% українців живуть у містах та дуже далекі від сільського господарства. Чи можна покладатися на їхню думку?
Наша компанія зробила дослідження, опитавши мешканців 60 населених пунктів, де працює. Результат – очікуваний, більшість селян хоче вільно розпоряджатися власним майном. При цьому, це не означає, що більшість хоче одразу продавати свої паї. Люди просто хочуть мати таке право.
Міф №2. Реформа не на часі, бо держава не готова
В 1086 році англійський король Вільгельм Завойовник, створив так звану «Domesday book» (книгу страшного суду). Це був зведений перепис населення, кадастр земель та їхня оцінка, перелік та кількість тварин, залишки зерна на фермах. Мета цього проекту — визначення економічних ресурсів королівства, справедливий збір та розподіл податків, врегулювання судових суперечок щодо власності на землю та землекористування.
Майже через 1000 років, в часи тотального супутникового моніторингу поверхні всієї планети Земля, коли навіть безкоштовний сигнал супутника дає точність до 1 метра відносно GPS координати, а алгоритми за індексами вегетації визначають, які культури та в якій кількості взагалі вирощуються, говорити про те, що Україна ще не готова, звучить просто смішно.
Як це так, ми не знаємо чи правильно працює кадастр? Чому там не всі ділянки «світяться»? Чому 1000 років тому в Англії можливо було врегульовувати справедливо суперечки в судах щодо землекористування, а у нас сьогодні чомусь це не вдається? Ми не впевнені, чи просто у нас немає бажання, чесно подивитись, скільки землі обробляється в сіру та чорну, скільки посівів та зерна не декларується та продається за готівку, скільки податків не платиться?!
Для того, щоб відповісти на всі ці запитання, треба чесно визнати, що до цього часу в нас просто не було політичної волі. Сьогодні ми маємо можливість створити найпрозорішу онлайн систему контролю за використанням землі на базі супутникового моніторингу, big data та machine learning.
Міф №3. За землю платять копійки
Офіційна статистика сьогодні декларує середню орендну плату за сільськогосподарську землю на рівні $49 за гектар, в той час як у агрохолдингів ця цифра вже на рівні сусідніх країн Євросоюзу та дорівнює $140 за гектар. До того ж холдинги платять ще $110 за гектар в бюджет різними податками, в тому числі ПДФО, військовий збір, ЄСВ, єдиний податок 4 групи та інші.
Як же ж тоді виходить, що статистика така викривлена та цифри на стільки різні? Невже кожен другий гектар у нас обробляється в чорну, що створює несправедливі умови конкуренції, значно погіршуючи інвестиційний клімат в державі? Допоки ми не будемо знати, що саме і де у нас росте і обробляється, у нас процвітатиме розвинена тіньова система з багатьма стейкхолдерами, для яких відсутність прозорості приноситиме $250 за гектар в кишеню щорічно.
Міф №4. Агро-холдинги – це зло
Агро — це складний, капіталомісткий та довгостроковий бізнес. З початку 2000-х, коли створювались перші агропідприємства та холдинги, і до сьогодні, пройдено неабиякий шлях. Більшість компаній починала з обробітку земель, що вже роками не оброблялись, піднімаючи цілину, вкладаючи величезні кошти в будівництво сушарок та елеваторних потужностей, нову техніку та технологію, навчаючи людей та створюючи тисячі робочих місць.
Читайте також: Чому іноземці і холдинги не зможуть скупити українську землю, — заступник міністра
Всі ці інвестиції, Україна має поважати та захищати, бо саме цей агробізнес сьогодні забезпечує нам 14% ВВП, приносить 40% валютної виручки, є найбільшим роботодавцем в країні (3 млн працівників). Також він виконує функції держави на місцях: відкриває фельдшерські пункти, утримує школи, дитячі садочки, лікарні, допомагає місцевим мешканцям в вирішенні щоденних проблем, у кожному населеному пункті має окремого представника, на кожну філію – штат співробітників.
Коментарі - 36
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10750896-bilshist-ukrajinciv-gotovi-pidtrimati-na-referendumi-moratoriy-na-prodazh-zemli-opituvannya.html
«Ми не можемо отримати землю в оренду, а ті, хто дав хабаря, має доступ до Держгеокадастру, отримують землю в оренду. Доки Україна не переможе на Сході, доки України не переможе корупцію, доки Україна не відшліфує все законодавство, надавати право купівлі земельних ділянок пайовиків має право тільки громада або сільська рада для того, щоб не порушувати стале землекористування»..
Купят землю не крестьяне, а те, у кого есть капитал - олигархи и иностранцы.
Какие деньги у нашего населения? У нас почти нет сбережений, редко когда есть в запасе 5-10 тыс долларов. Какая покупка земли? Её скупят те, у кого есть деньги.
Сначала олигархи, затем перепродадут иностранцам подороже.
Вы наши зарплаты видели? Дайте сначала людям заработать денег, чтобы эту землю купить.
Будет реально как с приватизацией заводов - завод принадлежит народу, а почему-то в итоге стал принадлежать очередному олигарху.
Купят те, у кого есть капитал - у украинского народа капитала нет, и он мизерный в сравнении с олигархами и зарубежными компаниями.
Что сейчас сделают - продадут последний актив украинцев например в обмен МВФ на долги, или просто зарубежным компаниями, для которых 1-2 тыс за гектар это смешные деньги.
Ах да, в чужих кишенях рахувати простіше.
Тут много факторов.
Есть ЕББР, который хочет купить землю, и потом одолжить нам деньги для финансирования инфраструктурных проектов на «их земле».
Есть нон-резы инвесторы в ОВГЗ, олигархи, Эдмонд де Ротшильд, Голдман, которые хотят рынок земли, чтобы зарабатывать на их покупках.
Есть нон-резы инвесторы, которые собираются купить землю и потом перепродавать иностранцам, поэтому лицемерные пункты в законопроекте, как открыть рынок постепенно.
Есть Байер и Монсанто, под контролью Вернера Бауманна, которые встречаются с протестами в других странах по поводу их пользования глифосатных пестицидов.
И есть текущие арендаторы, которые надеятся на недооценку своих участок.
Главные бенефициары законопроекта — не украинский народ. Это слепый капитализм и глобализм, который не имеет прецедента нигде в мире.
Это напоминает о революциях в 19-ом веке, в том числе, о французской революции, когда Европа начала деградировать и терять их традиции, когда Ротшильды и банкиры разбогатели.
французкая революция была в 18 веке , а не в 19.
В 19 веке Европа начала не деградировать , а наоборот - процветать. Именно в 19 веке европейцы начали жить-таки лучше остального мира.
Потом, опа! Большевики в 1918.
Евреи уже 200 лет создают такие «весны» в разных странах.
И европейцы не начали жить лучше остального мира в 19-м веке, они потерли культурные традиции просвещения и ренессанса, а развивали финансовые услуги, колонизацию, рабство, торговлю людьми, экспорт наркотиков, и т.д., всё что является современным капитализма под контролью таких же семей даже сегодня.
а евреи - те да... воду в кране выпили и все такое....
Не знаете ли, кто ответственный за всё это?
Более поразительно, почему человечество всё ещё не понимает источник проблем, и не работают вместе против этого.
корейская война — тоже?
вы вообще историю не учили? просто валите в кучу все события 20 века по всему миру, делая вид что забыли, что обсуждалось-то процветание Европы 19 века?
Если что — я могу напомнить и что было до 19 века. войны столетние. 30-летние. за французкое наследство… и так в сплошную до времен раннего рима.
Войны столетние в 14-ом веке очень показательные…
И 30-летние были между ренессансом и просвещением. Просвещение закончилось с французской революцией. После 30-летних, власть перешла из Италии в остальные страны Европы, но не было уничтожения всех европейских и азиатских традиций, которое Ротшильды принесли.
Какая «Власть перешла из Италии в остальные страны Европы» ?
Италия стала единым государством , хотя очень слабым , только к концу 19 века. Ни о какой «власти» там и речи быть не могло.
Извините , но заканчиваем. Вы вообще не знаете истории. Вы знаете набор лозунгов , не имеющих отношения к реальности.
Тридцатилетняя война раздробила священную римскую империю из-за конфликта между протестантами и католиками. Другие районы Европы в том числе в Великобритании, в Недерландах, в Пруссии и т.д. процвели после этого до фрацузской революции и Ротшильдов. Потом постепенная и бесконечная деградация с 19-го века.
Всё.
Это эпоха промышленной революции и разрушение окружающей среды на основе детского труда, рабства, колонизации (в том числе Ост-Индской компанией), опиумские войны и экспорт наркотиков, сефардское вторжение в Китай. Какие ещё события. Россия продала Аляску США. Была британская и россисская империя, что ещё? Немецкая империя? Разрушили в первой мировой и сделали еврейский веймар, и большевики разрушили Россию. В штатах в 19-ом гражданская война, и купили территории Франции (покупка Луизианы) в штатах.
За 15 млн долларов, евреи-масоны купили 2 млн кв. км. от Франции
За 7.2 млн долларов, купили почти 2 млн кв. км. от России.
Где процветание Европы в 19-ом веке?
Согласен, что были колонизация и рабство до 19-го века, но это тоже в основном с еврейским влиянием. Колумб считается как еврей евреями
https://www.myjewishlearning.com/article/destination-the-new-world/
и первые президенты США все были масонами (в том числе Вашингтон). Евреи составляли 80-90% атлантической работорговли.
Покупки Луизианы, Аляски, «явное направление» и уничтожение индейцев — всё были в 19-ом веке. Вот история земельных покупок евреев-масонов в США от Европы.
https://www.learner.org/interactives/historymap/states.html
Колонизация и рабство собственно в 19-м веке уже как раз закончились :)
А про то что это все делали евреи - чьи-то фантазии. Как и про масонов. Собственно, президенты США только в конце 18-го века и появились. И еще, президенты США - это северные штаты, которые собственно первыми отменили рабство, и воевали по этому поводу с южными, которые не хотели отменять рабство. И как раз их победа и привела к отмене рабства в середине 19-го века. Очень удобно все списывать на евреев, но думаю историю стоит подучить ;). Еще добавлю, до середины 20-го века евреи были одним из самых угнетаемых народов по всему миру. И даже свое государство создали и защитили от соседей по сути вопреки воле мировых держав. Так что не стоит выдумывать сказки о евреях.
P.S. Я не еврей :)
На другой стороне, Маркс — тоже еврей, создал большевизм — слепой популизм.
То, что Вашингтон и другие президенты — масоны, бесспорный факт.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_presidents_of_the_United_States_who_were_Freemasons
P.S. Я — отчасти еврей.
Короче, самое большое количество было с 18-го до середины 19-го века с влиянием евреев.
архитектурные, художественные, национальные традиции. Без этих традиций и красоты в мире, какие смысли жить? Только индустрия и деньги?
«Более широкие и эффективные слои населения получили возможности» — то есть, источник коммунизма. Капитализм для банкиров, коммунизм и рабство для бедных, и средний класс где? До сих пор то же самое, продавайте нам всю вашу землю… открывайте экономику для наших бизнесов и нашего капитала, который мы печатаем
Дальше газонюхи цыган лишь придумали религию в 17-18 веке и начали продавать кошерный смузи и безглютеновую соль.
Власне, на цьому можна закінчувати вашу фальшивку. Головна аудиторія політиків, які виступали за заборону продажу землі, завжди була в селах. Діячі типу Ляшка чи Тимошенко, які точно знали, що говорити виборцям, безкінечно говорили про мораторій, буваючи в селах і невеликих містечках. Ви нічого не знаєте про питання, про які пишете.
Продавати державні але тільки сільсьські землі треба як найдорожче і будь кому, в тому числі іноземцям. Вони краще багатьох українців можуть організувати виробництво. Основні умови крім ціни: сільськогосподарське виробництво,екологія і робочі місця. Ні - забирається без відшкодування. В будь якому випадку великі землі захоплять «великі» олігархи.
А ось використати отримані гроші куди - повернути борги, підняти зарплати вчителям..., пенсіїї, спрямувати на створення робочих місць - визначайте.