Світовий банк підтримав заплановане відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні. Про це банк повідомив на своїй сторінці в Facebook.
Світовий банк підтримав земельну реформу в Україні
Що говорить банк
«Земельна реформа передбачає, що українські фермери зможуть купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, а також будуть мати можливість інвестувати і диверсифікувати джерела своїх доходів, а власники землі зможуть отримати прибуток за свій актив», - йдеться в повідомленні.
Плюси реформи
-
Піде на користь всім фермерам — малим, середнім і великим, так і землевласникам. Реформа підвищує рівень життя українського народу шляхом розкриття сільськогосподарського потенціалу країни.
Читайте також: Ринок землі: Влада готує нові зміни щодо оренди
-
Реформа включає заходи щодо обмеження концентрації землі в одних руках, припинення рейдерських атак і надання фінансової допомоги малим фермерам.
«Двох десятиліть закритого ринку та непрозорості, яка стимулює корупцію, вистачило всім — пора земельної реформи», — зазначив Світовий банк.
Читайте також: Ринок землі. Як будуть продавати і купувати сільгоспземлі в Україні
Раніше повідомлялося
-
Глава держави доручив Кабінету міністрів до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а Верховній Раді — скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.
-
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук 19 вересня заявив, що Кабмін пропонує відкрити ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року.
-
Раніше президент Зеленський заявив, що після запуску ринку землі сільгосппризначення її зможуть придбати лише українці або українські компанії. У той же час прем'єр-міністр Гончарук назвав умову доступу іноземців до купівлі української землі.
Коментарі - 21
Её и много и СРЕДНИЙ урожай пшеницы хороший - 42 центнера с гектара
В США - 35,4 центнера с гектара
В Канаде - 32,9
В Японии - 36,9
В Турции - 27,1
В Индии - 32.9
В России - 26,8 .....
https://ua.112.ua/mnenie/prodazh-zemli-inozemtsiam-iak-praktyka-neokolonializmu-vidstalykh-derzhav-513946.html
А чим кращі Порошенко і Коломойський від іноземців?
Може нехай власник приймає рішення, продати місцевим українським олігархам-євреям чи відразу з Ізраїля?
Протестувальники принесли з собою плакати «Не дамо продати землю», «Нема землі – нема України» та підготували інформаційні листівки для водіїв.
«Протестуємо проти введення ринку землі тільки тому, що розуміємо, що доступу до цього ринку українські аграрії, ані малі, ані середні не отримають. Законопроєкт передбачає до 250 тисяч гектарів в одні руки, що передбачає продаж державної землі, що не робить жодна країна цивілізована світу. Всі держави аграрні тільки накопичують державний земельний банк, а наша державна хоче розпродати…Іноземний капітал навіть через від’ємний відсоток отримає кошти, а у нас кредити – під 21 %. Якщо ми навіть отримаємо їх під 8-10%, то ми все одно не будемо конкурентоспроможні».
«Ми не можемо отримати землю в оренду, а ті, хто дав хабаря, має доступ до Держгеокадастру, отримують землю в оренду. Доки Україна не переможе на Сході, доки України не переможе корупцію, доки Україна не відшліфує все законодавство, надавати право купівлі земельних ділянок пайовиків має право тільки громада або сільська рада для того, щоб не порушувати стале землекористування»
Аналогічні мітинги сьогодні заплановані в усіх областях України. Також акція протесту фермерів проти про проведення земельної реформи та відкриття ринку землі має відбутися 12 листопада під стінами Верховної Ради.
Читай вдумливо і освоюй…
Для вас новина, що Порошенко один з 10 найбільших латифундистів і власників СХ земель?
На льоту перевзуваєтесь:)
Ну-ну, навіть не здивувався.
А скільки власників землі?
Чому якісь 2 тисячі осіб, половина з яких проплачена, вирішують за мільйони як їм бути з їх приватною власністю?!
Ну да, їм зручніше копіки за оренду роками платити, чим почати платити реальну ціну за оренду чи купувати за реальні гроші! То на чиїй стороні має бути держава - на стороні латифундистів Бахматюків, Костюків, Порошенків та приватних фермерів що не платять за оренду власникам, чи на боці мільйонів власників землі?.
Дозвольте нарешті селянину самому визначатися що робити з своєю власністю за 100 років!
До революції 1917 року землю продавали як іноземцям так і місцевим, і що гірше було ніж при радянській владі яка брехала що селянин власник своєї землі?
Може держава ще вирішить обмежити мене продавати житло, авто, тощо?
То може давайте дамо право громадянам дійсно розпоряджатися власністю а не вирішувати за них? А то у нас найбільше проти продажу землі міські жителі, які самі тієї СХ землі не мають...
От ви привезли авто з Нідерладндів, а вам дозволяють його продати лише громаданину Голландії. Вас влаштує що держава забороняє продати українцю?