24 жовтня 2019, 7:21 Читать на русском

Старт розпродажу. Як будуть продавати і купувати сільгоспземлі в Україні

Україна впритул наблизилася до скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. «Мінфін» з'ясував, скільки коштуватиме земля, які будуть нюанси угод з таким товаром та чи варто їх укладати відразу після відкриття ринку.

Передбачалося, що правила ринку сільгоспземель створить кабмінівський законопроект №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Проект з'явився у Верховній Раді в кінці вересня. Але через короткий час в парламенті з'явилося кілька альтернативних законопроектів, в тому числі — №2178-10, №2178-9, №2178-8 і №2178-6. Можливо, депутати проголосують за один з них. Виглядає так, що найбільші шанси на успіх має законопроект №2178-10, створений на базі кабмінівського документу. Його вже підтримав профільний парламентський комітет.

Всі документи описують порядок продажу або купівлі сільгоспземлі тільки в загальних рисах. «Вони обумовлюють, хто може купувати землю і якими будуть обмеження на концентрацію. Нюанси алгоритму продажу можуть з'явитися в супутніх законах та нормативних актах», — говорить заступник директора Центру економічної стратегії (ЦЕС) Дмитро Яблоновський.

Землю — орендарям

Відкриття ринку сільськогосподарських земель запланували на 1 жовтня 2020 року. Після цієї дати оголошення про продаж паїв можна буде шукати на інформаційних порталах, поряд з пропозиціями іншої нерухомості.

  • Землі, які перебувають у власності держави, швидше за все будуть продаватися на торгах через систему ProZorro.Продажі. Зараз з її допомогою реалізується майно збанкрутілих банків, комунальна власність тощо.
  • Продавати і купувати сільгоспземлі зможуть громадяни України, українські юридичні особи, територіальні громади і держава.
  • Згідно з кабмінівським документом, юридичні особи, зареєстровані в Україні нерезидентами, зможуть купувати сільгоспземлі. Альтернативні законопроекти, у тому числі №2178-10, пропонують ввести перехідний період до 2024 року. Протягом цього часу нерезиденти не зможуть купувати землю. Обмеження торкнеться і бенефіціарів зареєстрованих в Україні компаній.
  • Пріоритет на купівлю земельних ділянок отримають орендарі, які мають право постійного користування. Вони зможуть викуповувати свої землі в розстрочку до 5 років за ціною, еквівалентною нормативній грошовій оцінки таких земель. 

Скласти ціну

Одне з головних питань, яке хвилює потенційних продавців і покупців — вартість сільськогосподарських земель. «Конкретно в законопроекті не вказується стартова ціна сільгоспземель при їх відчуженні. Але, очікувано, ціна, за якою будуть продаватися ділянки, не повинна бути меншою від нормативної оцінки, про що і заявляють розробники законопроекту», — говорить старший партнер L. I. Group Артур Мегеря.

Читайте такожКабмін оновив концепцію ринку землі. Що пропонують

Ринкова ціна зовсім не обов'язково буде відповідати нормативній. Щоб вже зараз скласти уявлення про можливі цінові тенденції, опитані «Мінфіном» експерти пропонують орієнтуватися на вартість оренди сільгоспземлі. «Агрокомпанії, які обробляють землю, щороку сплачують власникам певну суму і покупець ділянки претендує на ці виплати. Якщо орієнтуватися на ринок житла, вартість об'єкта вкладень приблизно дорівнює орендній платі за 15 років», — говорить партнер, керівник галузевої практики агропромислового сектора компанії KPMG в Україні Олександр Гаврилюк.

За даними Держгеокадастра, середня вартість річної оренди сільськогосподарської землі за 9 місяців 2019 року зросла приблизно на 18% до 3,74 тис. грн за гектар. Тобто, якщо йти за вищеописаною логікою, середня ринкова ціна продажу га сільгоспземлі повинна скласти близько 56 тис. за гектар ($2,3 тис.).

Найдорожче право використання сільгоспземель в 2019 році обходилося в Полтавській, Львівській, Чернігівській, Сумській та Івано-Франківській областях. За словами Олександра Гаврилюка, ціна оренди на сьогодні залежить від кліматичної зони, продуктивності землі, близькості до інфраструктурних об'єктів — елеваторів, залізничних гілок, портів та ін.

Ще одним орієнтиром може служити чорний ринок. «Якою може бути стартова ринкова ціна землі вже зараз можна дізнатися, зайшовши на OLX. Адже тіньовий ринок продажу паїв активно функціонує», — говорить Дмитро Яблоновський.

Послухавшись поради експерта, «Мінфін» знайшов сотні оголошень про продаж сільськогосподарської землі на цьому порталі. Наприклад, у Запорізькій області 5 гектарів виставили на продаж за $15 тис. ($3 тис. за гектар), у Вінницькій області за 3 гектари просять $6 тис. ($2 тис. за гектар). У Чернігівській області 8 гектарів продають за $12 тис. ($1,5 за гектар), 10 гектарів під Кривим Рогом — за $12 ($1,2 тис. за гектар).

«Зараз на тіньовому українському ринку орієнтовна вартість землі сільськогосподарського призначення становить $ 1,3-2 тис. за гектар, в залежності від показників економічної привабливості та цінності активу», — узагальнює юрист ЮФ Totum Дмитро Савчук.

Ціни, на старт!

Після того, як сільськогосподарська земля в Україні стане товаром, вона почне дорожчати. Як зазначає Дмитро Яблоновський, після скасування мораторію ціна почне зростати відносно сьогоднішньої тіньової.

«У найближчий рік після запуску ринку, за деякими оцінками, ціна землі сільськогосподарського призначення може зрости до $2-3,5 тис. за гектар», — вважає Дмитро Савчук. А згідно з останніми прогнозами Світового банку, вартість сільгоспземлі може підвищитися до $3-3,5 тис. за гектар.

Втім, зростання цін може початися не відразу. «Охочих купити землю буде трохи менше, ніж тих, хто захоче продати. Тому в перший рік ціни будуть йти вниз, — вважає Олександр Гаврилюк. — Як показує практика запровадження ринку в інших країнах, спочатку ціна стартує на досить високому рівні, через завищені очікування людей, потім вона опускається і потім починається планомірне зростання до довгострокових, усереднених показників».

Вичікувати не можна поспішати

Навряд чи відразу після 1 жовтня на ринку сільгоспземель в Україні почнеться бум і з'явиться ажіотажний попит. Ринок якийсь час ще буде розгойдуватися. «За результатами опитувань близько 49% власників сільгоспземлі поки що не бажають її продавати, — говорить партнер, директор МЮК Kodex Станіслав Клімов. — Є думка, що великі агрохолдинги і середній бізнес поки що не мають вільних коштів для масової скупки земель через загальну ситуацію в країні».

Згідно думки опитаних «Мінфіном» експертів, власники сільгоспземлі цілком можуть зайняти вичікувальну позицію. «Вважаю, що власникам землі не варто поспішати з продажем, — говорить керуючий партнер ЮФ «Горецький і Партнери» Олег Горецький. — Після відкриття ринку землі очікується зростання економіки. З часом, за рахунок попиту з боку іноземців, ціни на наші землі будуть зростати». Нагадаємо, якщо буде прийнятий альтернативний законопроект №2178-10, така можливість у іноземців з'явиться тільки після 2024 року.

Доки ціни на сільгоспземлю не встановляться і не з'являться чіткі правила гри, той, хто поспішить з продажем, ризикує продешевити. Артур Мегеря попереджає, що після відкриття ринку багато зацікавлених осіб будуть намагатися купити землю за найменшою ціною і стануть можливими певні маніпуляції в цьому питанні.

А от охочим придбати сільгоспземлі, навпаки, краще поквапитися. Дмитро Савчук рекомендує потенційним покупцям вже зараз зайнятися пошуком цікавих для інвестицій земельних активів. У майбутньому це дозволить істотно заощадити тимчасові і матеріальні ресурси. Для придбання земельного активу в майбутньому експерт радить укласти попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Особливо гостро питання покупки ділянок стоїть перед тими, хто сьогодні орендує сільгоспземлю. Як зазначає Станіслав Клімов, довге очікування навряд чи буде в інтересах тих орендарів, які брали землю в оренду на 49 років або через схеми емфітевзисів і вже майже виплатили вартість ділянок.

Багато емоцій

Верховна Рада планує найближчим часом розглянути законопроекти про ринок землі. Але ряд соціологічних опитувань показує негативне ставлення більшості українців до цієї ініціативи.

Так, серед учасників опитування групи «Рейтинг» прихильників ринку сільськогосподарської землі виявилося всього 19%. За даними Київського міжнародного інституту соціології, зняття мораторію підтримують 35% українців, а у дослідженні «Демініціатив» прихильників вільного продажу сільгоспземлі виявилося близько половини.

У такій ситуації відкриття ринку сільськогосподарських земель без підтримки вивіреної інформаційної кампанії може викликати народні хвилювання розхитати рейтинг чинної влади. Тому все ще не можна виключати, що, враховуючи такий ризик, нововведення в черговий раз буде відстрочено.

Марія Власенко

Коментарі - 53

+
+144
bonv
bonv
24 жовтня 2019, 10:13
#
Ставайте в чергу після Коломойського який першим  буде скупляти землю..
+
0
Public Середа
Public Середа
24 жовтня 2019, 10:50
#
Кто крайний?
+
+128
bonv
bonv
24 жовтня 2019, 10:58
#
Як завжди - Порошенко:)
+
+29
Kostyantyn Kostenko
Kostyantyn Kostenko
24 жовтня 2019, 11:03
#
«Ставайте в чергу після Коломойського який першим  буде скупляти землю..»
Коломойський скуплятиме за наші гроші.
Частину він «наскирдував» з Привата. Зараз постачання вугілля за завищеними цінами та купівлю електроенергії за заниженими цінами теж дає гарний прибуток.
До відкриття ринку землі Беня буде готовий як ніхто інший.
+
+74
bonv
bonv
24 жовтня 2019, 11:06
#
У нашій країні тільки в однієї людини завершилася епоха бідності. Це пан Коломойський. Але МВФ та США проти..
+
0
Lefert
Lefert
28 жовтня 2019, 18:46
#
«Разбудите меня через 100 лет и спросите что там с комментариями на минфине, и я вам скажу, что bonv скыглыть про Зеленского и Коломойского.»(c)
+
+61
demarin
demarin
24 жовтня 2019, 12:21
#
У вас є якісь докази цьому чи можливо заяви людей/фірм? Чи ви просто наганяєте паніку на всіх як і той хто платить вам гроші?
+
+33
bonv
bonv
24 жовтня 2019, 12:42
#
А демарін для чого цікавиться? За беню мазу тримаєш за копійки?
+
+51
demarin
demarin
24 жовтня 2019, 13:13
#
Я ні за кого мазу не тяну. Просто ваші всі коментарі в одному стилі видумані або висосані з пальця. От мені стало цікаво скільки за таке платять і до кого звертатися, може і мене візьмете до себе? )))
+
+29
bonv
bonv
24 жовтня 2019, 13:38
#
Не виправдовуйся демарін, ти давно пробитий..:)))..
+
0
demarin
demarin
24 жовтня 2019, 15:30
#
Не знаю де ви що пробивали, знову якысь ваші  фантазії. Ви так і не відповіли на питання, у вас якісь докази вашої писанини є?
+
0
TAN72
TAN72
24 жовтня 2019, 18:44
#
Петручио не при делах с ахметкой?
+
+6
Lefert
Lefert
24 жовтня 2019, 19:02
#
Он в каждой теме по поводу и без скыглыть про беню и зекоманду. На деле, Житомирская область, село Новые Веледники и старые Веледники- вся земля сдаётся конторе порошенко за 250 доляров за гектар. Так что, в принципе понятно кто больше всех потерпит убытков при легальной продаже земли, и кто за кого топит. Единственное что- надеюсь он за пороха топит не бесплатно, иначе совсем смешно выходит.
+
0
Rexust
Rexust
10 січня 2020, 14:58
#
Беня платит 120
+
0
Виталий Белошитский
Виталий Белошитский
25 жовтня 2019, 8:44
#
Гдє ваші докасатєльства!?
+
+95
JDTamerlan
JDTamerlan
24 жовтня 2019, 14:21
#
Мне кажется, ситуация сейчас обобщенно такая:
1) 1 Га земли стоит от 20 тыс. грн (это аренда на 50 лет, т.к. продавать нельзя)
2) в нормальном режиме 1 Га земли приносит 5-10 тыс. грн в год
3) т.е. 1 Га земли окупает свою стоимость при нормальном уходе за 2-4 года
4) так как многие люди у нас живут очень бедно, то временной промежуток их планирования существенно меньше 2-4 лет, поэтому деньги в 20 000 грн им кажутся хорошими
5) площадь сельскохозяйственных земель Украины составляет 42,7 млн. Га
6) 42 * 20 = 800 млрд. грн за ВСЮ Украину
7) 800 / 25 = 32 млрд. $, т.е. Бил Гейтс, например, может купить всю землю Украины примерно 2 раза
8) право частной собственности фактически бессрочное
9) такие инвестиции окупятся примерно через 2-4 года, а большая часть жителей страны будут «сосать лапу» и работать на этих землях рабами всю оставшуюся недолгую жизнь

Будет ли хороший хозяин продавать актив, который приносит 25% годовых?
А что вы думаете о продаже земли?
+
+15
JDTamerlan
JDTamerlan
24 жовтня 2019, 14:21
#
По поводу земли мне очень понравилось видео от Юлии тимошенко (хотя я и далеко не её фанат):
https://www.youtube.com/watch?v=sVJi7x7PXcU&lc
+
+25
mvn23
mvn23
24 жовтня 2019, 15:31
#
Затраты на 1га земли при выращивании подсолнечника урожая 2019 года - 14700 грн/га, цену на подсолнечник найдёте в инете, среднюю урожайность - тоже. И не забудьте отнять ндс - он уже давно не льготный. 10 тыс. прибыли - хм, фантаст.
+
+56
SAndreyS
SAndreyS
24 жовтня 2019, 15:59
#
Не проверяя расчеты, сразу есть ошибка в принципе. Невозможно купить все разом, по одной цене.
Если спрос большой цена растет, спрос низкий цена падает или не растет.
Если есть желающий условный «Билл Гейтс», то есть конкуренты, условно «Баффетт, Безос, Арно, Слим,  и.т.д.» Если все так круто, то они будут драться за землю и цена с 20 тыс. вырастет до 200 и больше.
Это из чисто Вашей логики и расчетов. 
+
+30
JDTamerlan
JDTamerlan
25 жовтня 2019, 13:23
#
Это правда.
Но я обращаю внимание на то, что большая часть мировых денег (ВВП) сейчас сосредоточены у других стран и поэтому покупать у нас что-то СТАБИЛЬНОЕ (бессрочное по времени пригодности, как земля) многим будет относительно легко, особенно если политический климат здесь стабилизируется.

Вот 0.29% на этой карте - это как раз Украина:
https://finance.liga.net/ekonomika/infografica/kakaya-dolya-ukrainy-v-ekonomike-mira-spoyler-malenkaya-infografika
+
+3
SAndreyS
SAndreyS
25 жовтня 2019, 13:25
#
Так и хорошо. Пусть покупают. Это только в плюс экономике.
+
+15
JDTamerlan
JDTamerlan
25 жовтня 2019, 18:21
#
Да, экономике инвестора +25% в год (от стоимости покупки S1) и нам из них налогами допустим 20%, т.е. 5% от S1, а инвестору останется 25-5=20% от S1.

Таким образом, считая через «сложный процент» (1) через 20 лет:
у инвестора будет: S1 * 38
у нас будет: S1 * 2.7

Т.е. фактически мы станем беднее по отношению к инвестору в (38 / 2.7)=14 раз
Это однозначно + экономике, самый главный вопрос - «чьей именно экономике это +»??

Подумайте об этом, пожалуйста...

1: https://ru.wikipedia.org/wiki/Сложные_проценты
+
+15
Lefert
Lefert
26 жовтня 2019, 22:06
#
Вы как-то странно считаете, непосредственно к самим расчётам претензий не имею, просто вы в корне не то считаете. Инвестор когда покупает землю, или сдаёт её в аренду, или сам на ней выращивает с/х культуры, надеюсь к этому у вас претензий нет. И дальше: если он сдаёт землю- то платит налоги с деятельности, как арендодатель, параллельно- человек который взял в аренду землю и вырастил урожай, при продаже- тоже платит налоги...вот такое лучше считать, а не то что вы сделали. Заодно...раз умеете считать сложные %, то не забудьте кроме этого вспомнить что земля требует ухода и удобрений, да и полива, и не забудьте затраты на пестициды и гербициды, и стоимость посевного материала, ведь это входит в себестоимость. На деле выйдет так, что не выйдет никаких 25% чистых в год, ой как не выйдет. Тем не менее, чем больше таких как вы, тем больше людей будут пробовать делать мегаприбыльный бизнес =)
+
0
SAndreyS
SAndreyS
26 жовтня 2019, 22:45
#
А еще нужно технику покупать, элеваторы строить, вагоны и локомотивы покупать, чтобы в порт доставить или баржи, фуры. В конце концов - это конечно выгодно. Но выгода обоюдная, для страны и инвестора. 
Задача ведь продажи земли, не бюджет пополнить и налоги собирать, а поднять качество и количество собираемой продукции.
+
0
Lefert
Lefert
27 жовтня 2019, 0:51
#
Я еще совсем забыл упомянуть про рабочую силу, им то и зп надо заплатить, и они со своиз зп тоже налоги платят.
+
0
JDTamerlan
JDTamerlan
28 жовтня 2019, 11:22
#
Возможно Вы просто считаете экономику 1-го года и локальные прибыли (имея ввиду как развитие нашей экономики вот те 2.7 раза за 20 лет) вместо глобального проигрыша экономики страны в 14 раз (за те же 20 лет)?
+
0
SAndreyS
SAndreyS
28 жовтня 2019, 12:27
#
JDTamerlan, давайте я Вам проще опишу, что Вы не посчитали. Допустим вы купили 1000 га, за 1 млн. долл. (25 000 грн за га, ну не купите Вы дешевле, да и за такую стоимость врядли).
Но это только расходы на землю, еще нужна:
1. Техника - 0,5-1 млн. долл.
2. Элеватор с сушилкой - 1 млн. долл.
3. Оборотный капитал - 1 млн. долл.
То есть всего вложений - 3,5-4 млн. долл. или по курсу 25, 87-100 млн. грн.
 Итого обеспечив 10 тыс. грн. на га, на 1000 га = 10 млн. грн.
Что составляет 10-11,5% на капитал, но никак не 25%. 
10-11,5% - это максимум, если цена будет расти, а при наличии большого количества покупателей, так и будет, то доходность будет 5-7%
Теперь, что получает государство:
1. Налоги.
2. Больше валютной выручки, то есть стабильнее курс валюты.
3. Первичный большой заход валюты (можно погасить внешние долги).
И как бонус стабильный, прозрачный рынок. Кроме того, инвестор при положительном опыте может вложиться больше в переработку.
+
0
Lefert
Lefert
28 жовтня 2019, 16:56
#
Вы забыли упомянуть, что это в том случае, если есть свой капитал, а если нет- то это еще кредит брать надо.
И как выгоду для страны- добавить рабочие места, ведь украинец с работой= платит налоги и не сидит на социалочке.
+
+15
JDTamerlan
JDTamerlan
28 жовтня 2019, 17:55
#
Даже если взять доходность инвестора в 10% от S1, то нам из них только 2% от S1, поэтому через 20 лет мы станем беднее инвестора как минимум в 3 раза.

Суть денег не в их количестве, а в их соотношении с остальными имеющимися деньгами.

Именно по этой причине война в стране Х1 выгодна многим остальным странам, т.к. большАя часть мировых денег уничтожается во время войны, соответственно те деньги которые остались, становятся более ценными.

И пока мы не поймем эту суть на уровне нации мы и наши земли будут работать на благо других капиталистов.
+
0
Lefert
Lefert
28 жовтня 2019, 18:42
#
Вы пытаетесь впарить тему, которую сами не поняли, это называется «рассказка».
Чтобы вы поняли тему и разницу того чтобы напарить, приведу корявенький но понятный пример. Есть некие 1000га земли, сейчас, при моратории- они принадлежат 50 людям(2га паи стандартные), часть из них в полулегальной аренде, часть из них- собственность тех кто уехал в город и не парится насчет них, часть в легальной аренде, часть- самозахват. Есть некий фермер, который организовывает с/х посадки на этих землях, и даёт местным кое-какие деньги за эти паи. Точно посчитать кто и сколько получает- практически невозможно, зато известен факт, что государство Украина, получает 3 копейки отчислений с этого, в лучшем случае, ведь этого фермера вдруг что- по закону никак не поймать и не наказать, ведь там всё полулегально. А теперь представьте что все паи можно легально сдавать, продавать итд. Кому надо- сразу вспомнят о том что у них есть вообще эти паи, некоторые найдут управляющих на сдачу в аренду, будет собирать их в пул для компаний. В итоге- вся эта земля станет легальной, и с продажи этих урожаев будет платится налог в чистую, при этом наемные работники- тоже захотят наём в белую. В конце-концов, бенефициаром является государство Украина. И вот математические формулы, которые вы так любите: 18% от 0= 0грн, 18% от 1000 грн- 180 грн, 180>0. Через 20 лет, 180 все также будет больше нуля. Теперь вы понимаете?Т
+
0
JDTamerlan
JDTamerlan
29 жовтня 2019, 9:09
#
То, что Вы написали - это правильно и напрямую не особо противоречит тому, что написал я выше.
Я тоже за легализацию, открытость и прозрачность всевозможных взаимодействий.
Доброго Вам дня! :-)
+
+5
SAndreyS
SAndreyS
29 жовтня 2019, 9:31
#
JDTamerlan, Вы не понимаете суть привлечения инвестора в страну. 
Тут вопрос не в распределении прибыли, кто больше заработает, это совершенно неважно, важно:
1. Сколько будет создано рабочих мест.
2. Насколько увеличится производство продукции.
3. Как углубится переработка.
Для понимания:
Если инвестор увеличил производство на экв. 1 млн. долл, и из них 0,5 млн. долл. забрал себе, то мы получили 0,5 млн. - а это зарплаты, устойчивее курс валюты, налоги и.т.д.
Считать кто, что в % заработал и кто больше - бессмысленно.
+
0
JDTamerlan
JDTamerlan
29 жовтня 2019, 11:52
#
«вопрос не в распределении прибыли, кто больше заработает» - именно «распределение прибыли» и есть суть современной капиталистической экономики (именно об этом я Вам здесь и говорю, о сути)

а то, что у нас в стране очень много работы за которую платят «копейки» - прямое следствие из непонимания этой сути

«Прежде чем усомниться или отвергнуть, постарайтесь поверить или понять...»
+
0
SAndreyS
SAndreyS
29 жовтня 2019, 12:14
#
JDTamerlan, суть современной экономики создание современных производственных, добывающих, перерабатывающих мощностей, создание высокотехнологичной и развитой сферы услуг.
Совершенно неважно как идет распределение прибыли.
Вы прочитали сомнительные источники...
+
0
JDTamerlan
JDTamerlan
29 жовтня 2019, 12:40
#
«суть современной экономики создание современных производственных, добывающих, перерабатывающих мощностей, создание высокотехнологичной и развитой сферы услуг.» - это все правильно

и все это делается для чего?
+
0
SAndreyS
SAndreyS
29 жовтня 2019, 12:48
#
Что значит «для чего делается»? 
Тот кто строит, собирается естественно получать прибыль. А экономика получает больше продукции, больше рабочих мест в отрасли, больше налогов.
+
0
Lefert
Lefert
29 жовтня 2019, 17:51
#
Окей, допустим, тогда какой смысл «распределение прибыли» если эти деньги не легализованы, а если они легализованы- значит кто-то заплатил налоги и они осели в бюджете что выгодно для бюджета Украины непосредственно. И  вы еще не учил одно очень важную деталь- Украина не страна первого мира, которая должна заботиться об этом, в первую очередь интересует Украину, как государственную единицу- что велась любая добавочная экономическая деятельность выше нуля. Т.е. сейчас всё тупо мертво в аграрке теневой, т.е. выхлопа в бюджет нет. А то что вы рассказали о разнице выгоды- вы путаете фискальную сторону сбора средств, с частным капиталом. Государство- это не корпорация, государство не основной участник рынка, а всего лишь единица, которая должна соблюдать порядок на рынке, не более, оттого реформы и приватизация проводится. Пока люди не поймут разницы между частным капиталом и государством- будут такие недопонимания.
+
+29
Lefert
Lefert
24 жовтня 2019, 19:07
#
«сосать лапу» они и сейчас это делают, или кланы сельские имеют селян, или мистер порох и подтанцовка.
И не понятно немного, как они будут сосать лапу, ведь НАЛОГИ будут платиться в Украине, в УКРАИНСКИЙ бюджет, УКРАИНСКИМИ гривнами. Также, вы сосем забыли про нормативные документы про с/х землю, а именно про целевое назначение и её качество, т.е. истощать землю не получится, как это происходит сейчас, с серой землёй. Есть множество паёв тупо брошенных, потому что на них выращивали рапс и истощили, а вкладываться в удобрение и пр. нету смысла, потому что она нечейная или тех кто уехал в город. Далее, вы не указали сколько земли выставится на продажу самим государством, чтобы чётко показать какие сущие копейки остались за ним, и не рассказали какой факт повлияет на фермеров, чтобы они тупо бросили и продали свою землю на которой они уже работают. Т.е. сферический конь в вакууме выходит. Не держите фермеров и селян за дурачков- нагляднее выйдет.
+
0
BONYS
BONYS
24 жовтня 2019, 19:28
#
ПУНКТ №2-А 12 ТЫС ЗА 6 ГА НЕ ХОЧЕШЬ И ЭТО ВСЕ ЧТО Я ИМЕЮ
+
+9
Danconia
Danconia
25 жовтня 2019, 2:24
#
Сколько у нас % населения занято в с/х?  - 2-3% все остальные городское население в лучшем случае имееют 6 соток огорода или дачу. Поэтому все пляски вокруг земли это дележ того что можно раздеребанить будучи при власти.

С приходом корпораций для рядового селянина не изменится ничего - как пахал так и будет пахать за небольшие деньги. Хотя может появятся новые рабочие места т.к. будет больше с/х техники и нужны будут операторы и те кто эту технику будет обслуживать.

Изменения скорее ждут городское население - продукты станут резиновые с евроценником, хотя по факту этоу уже так и есть последние пару лет помидоры и картошка сейчас в Египте вкуснее чем в наших супермаркетах.. хотя 5 лет назад мы на египетскую картошку плевались и говорили какая-то она невкусная у них
+
+12
Виталий Белошитский
Виталий Белошитский
25 жовтня 2019, 8:59
#
Тесть знайомого, який обробляє 32 Га землі: «Не вздумай продавати землю, синку, із землею бідний ніколи не будеш».
+
0
roofisonfire
roofisonfire
25 жовтня 2019, 10:17
#
С калькулятором у вас дуже погано, 42млн на 20 тис це 8 трлн
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
25 жовтня 2019, 10:26
#
Реально, в кращому випадку матимете 5-7% річних від вкладених в землю, якщо ціна буде 2 тис, а принцип нарахування аренди не зміниться. А з землі найбільший прибуток мають холдинги, бо у для них як оптовиків все в закупці дешевше, менші операційні витрати. Так от вони мають від 200 до 400 дол з гектара. Тому платити більше аренди в принципі буде не вигідно. На Львівщині вже частково відмовляються від набору землі в компаніях, бо орендодавці не можуть адекватної ціни скласти, натомість земля може пустувати
+
0
Oger
Oger
25 жовтня 2019, 17:03
#
Українську землю зможе купити тільки український громадянин або компанія, створена в Україні. До 2024 року вводиться додаткова умова до юридичних осіб, які хочуть купити землю: їх кінцевими власниками мають бути лише українці.

Закон передбачає заборону одній особі володіти більше 0,5% сільськогосподарської землі в межах всієї України, більше 8% у межах області, або більше 35% в межах об'єднаної територіальної громади (ОТГ).
+
0
JDTamerlan
JDTamerlan
11 квітня 2020, 11:08
#
А то что будет после 2024 нас уже не волнует?? Мы живём «одним днём»???

Вот здесь хорошая история о колодце:
https://www.youtube.com/watch?v=AR0jNzzWihs&feature=youtu.be
+
+28
SAndreyS
SAndreyS
11 квітня 2020, 11:20
#
А ничего особенного не будет, все также будем выращивать с/х культуры, перерабатывать, потреблять и продавать за границу. 
Только компании смогут быстрее развиваться, получать инвестиции и финансирование под залог ликвидного актива - земли. А если у какой компании отберут этот актив, ничего страшного на этой земле просто будет работать другая компания.
Земля не переедет вагонами в Германию, не улетит на Марс, не поставят забор и не повесят флаг РФ или любой другой страны.
Граждане Украины смогут свободно выбрать, продать свою землю и купить квартиру, или машину, или просто пропить, или сдавать в аренду (аренда подорожает).
Да, кого-то рейданут, ку кого-то купят за бутылку водки, кого-то обманут, (пресса конечно растрезвонит) но так происходит и сейчас (просто пресса молчит).
+
+43
nepodarok
nepodarok
25 жовтня 2019, 8:10
#
Питання про продаж землі мало б вирішуватися референдумом. І я впевнений, що результати були б не на користь продажу. Реально на продажі землі хочуть наварити чималі суми, як зараз це хтось зробив з укріпленням гривні і наварив лярди на цьому (спекулянти, як тут принято писати одним словом). Інтерес пересічного українця тут не врахований. Тільки дурні почнуть продавати свій гектар, щоб купити потрьопаний життям деу ланос, а дурнів в нас, на превеликий жаль, вистачає.
+
0
nepodarok
nepodarok
25 жовтня 2019, 8:12
#
П.с. Або ж примусять продати. Що більш ймовірно(
+
+47
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
25 жовтня 2019, 10:22
#
Який референдум? Власників паїв і тих хто обробляє землю менше 10 %. То чому всі мають це вирішувати? Давай проведемо референдум, щоб виселити неподарка на Місяць.
+
0
JDTamerlan
JDTamerlan
25 жовтня 2019, 13:31
#
Слушна думка. Значить треба проводити «референдум» серед усіх власників землі.
+
0
eksampay
eksampay
26 жовтня 2019, 2:39
#
Нотариусы будут купаться в золоте от продажи земли!
+
0
patriot2020
patriot2020
7 лютого 2020, 17:31
#
Уважаемые граждане Украины единственный актив который остался у нашей страны это земля(всё остальное продали)!  Продавши её так называемым инвесторам(по сути хозяевам) мы от этого не будем иметь ничего, так как деньги от продажи будут уходить в европейский банк, который вложил в Украину колоссальные деньги и требует их возврата. А на счёт рабочих мест в агрохолдингах могу сказать что с внедрением в обработку земли современной высокотехнологической техники много людей не надо.
+
+27
Lefert
Lefert
7 лютого 2020, 22:38
#
Уважаемый патриот, https://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-50388919
Просто прочитайте и скажите, что, таки в частной собственности у украинцев мало земли, и что, таки честная цена платится за аренду? Чтобы государство, могло сдавать в аренду землю, или продавать её по рыночной цене, она- цена, должна существовать. Без рынка земли- её нет. Т.е. земля как актив- ничего не приносит, вернее приносит, но не бюджету Украины, а бюджету олигархов, которые эту самую землю пользуют и грабят, вернее истощают. Т.е. с таким уровнем ответственности, чернозем превратится в г. через 10-15 лет.
Ну и да, чтобы была справедливость, раз у государства в собственности имеются квартиры- надо всем украинцам запретить продавать свои квартиры и покупать чужие, а то мало ли- разбазариваем активы народа, все дела. Сказали запретить- значит нужно запретить.
И вишенка на тортик: шо, таки клэпки не хватает, чтобы додуматься до того, что в карманах чернозём не вывезут, а с земли на которой урожай выращивают- будут платить налоги в бюджет?)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама