Портфель облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) України у власності нерезидентів збільшився на 1,07 млрд грн (за номіналом) і досяг нового історичного максимуму – 100,99 млрд грн. Про це зазначається в даних НБУ.
Обсяг ОВДП у портфелі нерезидентів досяг нового історичного максимуму
Згідно з підрахунками регулятора, зкінця минулого року нерезиденти збільшили вкладення в українські ОВДП майже в 16 разів.
Читайте також: Чотири причини, за якими нерезиденти можуть почати виводити гроші з ОВДП
Раніше повідомлялося
- 5 листопада Міністерство фінансів розмістило гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 3,1 млрд гривень.
-
На попередньому аукціоні, 29 жовтня, Міністерство фінансів залучило до бюджету 1,6 мільярда гривень.
-
Мінфін у 2018 році залучив до державного бюджету 65,128 млрд гривень, 3,478 млрд доларів і 503 млн євро за рахунок розміщення ОВДП.
Читайте також: ОВДП можна буде купити в мобільних додатках банків
-
За даними Мінфіну, за перші півроку від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 185,6 млрд грн, тоді як за аналогічних період минулого року – 84,1 млрд грн.
-
Рекордні інвестиції нерезидентів в українські держоблігації позитивно впливають на курс гривні.
Коментарі - 61
На 2020 рік основне навантаження по виплатах в інвалюті. І тут питання: що краще, позичити в валюті під 7-8, чи в гривні під 13, та ще й на 4 роки.
В 2008 курс 5.05 - «а он не лопается».
В 2013 курс 8 - «а он не лопается».
В 2019 курс 25 - «а он не лопается».
Нужно менять и экспортировать готовую продукцию с большей долей маржи.
Так там ... того ... місце прокляте. І руки не з того місця ростуть. )
Наші банки активно почали вкладати в ОВДП замість того щоб активно кредитувати. Ось звідки надходження від ОВДП. Як це вплинуло на розвиток економіки України? НІЯК!
Прийшов спекулятивний капітал, який вклався в українські держпапери, але фундаментально в економіці нічого не відбувається. Банки просто тупо заробляють без вкладення в кредити. Хто буде розплачуватись?
Це штучне зміцнення гривні аукнеться, і то дуже скоро…
> Як це вплинуло на розвиток економіки України?
А це і не мало б ніяк напряму вплинути.
Фундаментально в економіці відбувається швидкий ріст. Зміцнення гривні не штучне. Банки просто тупо мають 400-500 мільярдів гривень непрацюючих кредитів, тому вони мають заробити ще дуже багато щоб сформувати під них резерви.
А ви я бачу прихильник кредитування? Знову дамо Коломойському 150 мільярдів? Чи ви за хороше кредитування і проти поганого? Ну так це не до мінфіну і НБУ, а до судів і силовиків. Якщо мінфін і НБУ змінять політику і будуть сприяти кредитуванню, то буде знову вивід мільярдів в долари, а потім обвальна девальвація і інфляція, ви цього добиваєтеся?
А ОВДП по великому це і є піраміда, типу МММ. Зе-влада тимчасово. А розгрібати кому? Крайній знову народ.. За пів року +/- переконаємось..
І я за реальне кредитування а не вивід в офшори.
Судова система? Тимчасово повірений у справах представництва ЄС в Україні Анніки Вайдеманн заявила, що судова реформа Зеленського суперечить європейським стандартам і може підірвати незалежність судової системи. Про це повідомляє «Європейська правда».
Сьогодні до речі цей скандальний Закон Зеленського про судову реформу набув чинності.. Спостерігаємо.
В реальний сектор і мають скорочуватися інвестиції і знову ж таки, це не НБУ. НБУ не може нічого зробити з корупцією в судах, юстиції, прокуратурі і багато де ще. Але НБУ може захистити фінансову систему від злочинців і робить це.
Свідки піраміди вже десятки років говорять про піраміду і все ніяк. Не вчаться на своїх же прогнозах.
А це про скандальну судову реформу зе-влади: - Найбільші бізнес-асоціації (Американська торгова палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація і Союз українських підприємців) оприлюднили спільну заяву, в якій наголосили, що «бізнес-спільнота дуже стурбована оцінками, згідно з якими позивачі будуть змушені чекати більше 5 років рішення Верховного Суду, якщо кількість його суддів скоротиться з 200 до 100 без одночасного реформування судів нижчих інстанцій, апеляційних судів та впровадження процесуальних фільтрів в кодексах ».
У зе-влади тільки бажання підмяти все під себе і усунути конкурентів.
Так, краще випускати ОВДП. Тому що до ідіотів із зе влади доходить тільки так. Маркарова може показати в бюджеті рядок де написано -145 мільярдів, потрясти папером перед нахабною пикою Богдана. І сказати що або у нас справжнє правосуддя і верховенство права, або ми платимо 145 мільярдів щороку. Це стимул. І тоді Богдан, чи хтось там ще задумається. А якщо такого рядка в бюджеті немає, то верховенство права ніколи не встановиться, тому що не потрібно воно нікому.
А стимул у зе-влади залізти до кишені народу.
Вместе с тем свои вложения в ОВГЗ в этом году увеличили также физлица – на 57,6% (до 9,57 млрд грн), а юрлица-резиденты – на 26,9% (до 26,387 млрд грн). При этом особенностью вложений физлиц является высокая доля бумаг, номинированных в иностранной валюте, – 64,9%, тогда как у юрлиц она составляет 22,5%.
Также отмечается, что портфель ОВГЗ НБУ сократился в 2019 году на 3,2% – до 337,06 млрд грн (в собственности НБУ только гривневые бумаги), а банков – на 10,9%, до 334 млрд грн, в том числе в валюте – на 28,2%, до 90,78 млрд грн.
Хтось заробляє а платити народу. Як завжди.
Якщо саме вам не розказують про побудовані заводи, то це не значить що їх немає.
> То де та реальна економіка?
Росте на душу населення на 5+ відсотків щороку.
> А що було б, якби не брали цих боргів?
Рахунок поточних операцій був би дездефіцитний.
> де тут реальний сектор?
Ви навіть не уявляєте наскільки це довго розказувати.
Хоча манівео з його 630% відсотками річних - це не те саме, що ОВГЗ під 13%, але коли повертати борги нічим - наслідки однакові
Ірраціональний релігійний страх кредитів. Якщо реально дивитися у урахуванням інфляції і потреби економіки у фінансах, то видно що кредити не ростуть, а грошова база засиснута дуже сильно.
Запланований ріст - 12% (до речі - нащо маніпуляції про «двозначні темпи» ?)
У липні «ріст» мінус 7%
У вересні ріст плюс 1%
Плани будуть виконані відсотків на 95, не більше.
Кредитний рейтинг це теж ресурс, як і гроші. Навіть більш важливий.
«Всё стало вокруг голубым и зелёным...»
Подписывайтесь на канал и оставляйте свои вопросы и комментарии под видео.
ОВГЗ с 13% годовыми- зе зрада
Забавно.