Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 жовтня 2019, 17:58

Чотири причини, через які нерезиденти можуть почати виводити гроші з ОВДП

Вкладення нерезидентів в українські ОВДП будуть вигідними навіть при курсі 28,5-29 грн. Про це в своєму блозі на «Мінфіні» написав головний експерт Ради НБУ Віталій Шапран. 

Вкладення нерезидентів в українськи ОВДП будуть вигідними навіть при курсі 28,5-29 грн.
Фото: flickr.com

За його підрахунками, середньорічний курс, за яким нерезиденти заводили капітал в українські ОВДП, зараз складає 26,3 грн за долар. Загальна заборгованість перед нерезидентами за гривневими ОВДП становить 3,784 млрд доларів (за поточним курсом).

Всього за 2019 рік вкладення нерезидентів у гривневі ОВДП збільшились з 6,1 до 94 млрд грн, тобто у 15 разів.  

Як впливатиме курс на настрої нерезидентів 

Експерт зазначив, що головний мотив нерезидентів інвесторів в ОВДП – заробити валютну дохідність на рівні вище ринку.

 Читайте також: ОВДП можна буде купити в мобільних додатках банків

«Перевищення на ринку відмітки в 26,3 буде означати, що в середньому нерезиденти почнуть втрачати номінальну дохідність ОВДП, яка привернула їх увагу. При курсі 28,5-29 грн. за долар нерезиденти отримають за своїми гривневими ОВДП валютну дохідність приблизно 5% річних, що трохи нижче ніж за євробондами України, але цілком відповідає дохідності валютних ОВДП», — пише Шапран.

ІНВЕСТИЦІЇ В ОВДП: ДО 16% РІЧНИХ + БОНУС ВІД «МІНФІНУ» 

На його думку, нерезиденти можуть почати виводити капітал з ринку ОВДП, за наступних умов: 

  •  наявність у регіоні аналогічних пропозицій за відсотковими ставками;
  •  якась екстрена подія, на зразок банкрутства Lehman Brothers, яка змусить інвесторів повертати вкладення додому;
  •  черга подій, через яку курс стрибне за рівень 29,0 і приверне увагу нерезидентів до проблеми валютної дохідності гривневих ОВДП;

Читайте також: ОВДП або депозити. На чому можна більше заробити

  • непорозуміння української влади з МВФ, наприклад, відсутність нової програми з Фондом.

«Думаю, що прояв одного з 4-х факторів найближчим часом є можливим, але підкреслю, що негарантованим», — зазначає Віталій Шапран. 

Коментарі - 8

+
+74
bonv
bonv
9 жовтня 2019, 17:49
#
Вкладення нерезидентів в українські ОВДП будуть вигідними навіть при курсі 28,5-29 грн. - Ти диви,, заговорили вже про коридор 28,1-29:))) Вигідно буде, вигідно.. Але не всім..
+
+8
QGS
QGS
9 жовтня 2019, 19:15
#
При курсе 28 29 будут только пятки сверкать наших олигархов которые вложились ОВГЗ;)
+
+6
bonv
bonv
9 жовтня 2019, 20:58
#
Всі зароблять. Але є терміни погашення. Хіба що на вторинці продаватимуть..
+
+48
nykand
nykand
9 жовтня 2019, 21:28
#
Говорившие и бившие себя в грудь о претворении в жизнь легенды о 20-22,могут скоро поменять точку зрения и рвать глотку о 32-35.....А Я НЕ УДИВЛЮСЬ,ПОЧЕМУ ТО)))
+
+42
squeez
squeez
9 жовтня 2019, 22:24
#
ОВГЗ - это не двигатель экономики - это бумаги которые ты берешь сегодня - отдаешь через время и с процентами - вопрос что с этого экономике ? 
вот спекулянтам, импортерам, и доларовым ОВГЗшникам да, профит виден, так что чему радоваться, когда он 24, не понимаю ...
+
+32
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
10 жовтня 2019, 11:05
#
Це дуже небезпечний інструмент. Єдиний плюс, що облігації у гривні, тому після таких подій, як були у нас в 2013-14 ми б змогли виплатити всі борги одним махом, а так в баксах маємо постійний клопіт. Я раніше був більш категоричний проти ОВДП, але ж в самому інструменті є запобіжник... якщо щось піде не так, то спекулі почнуть зливатися, але ж є термін погашення, тому тільки на вторинку, а там якщо мало покупців, то знижується ціна. Але і то ще не все, при спробі вивести гроші треба конвертувати в валюту і тут НБУ якщо не зтупить і не вийде заливати валюту, то спекулі втратять все, що заробили, або майже все... так їм і треба, нефіх лізти в наше болото. Питання запозичень треба виносити на референдум, адже таким чином вирішуються питання, які стосуються всіх, а борг, який на нас вішають, як раз стосується всіх. Бо виходить, що один през перед іншим танцюють, як в рекламі... це Петрас, йому нормас, а це Зе (читай Ко), ващє красава. А ми їх поручителі, яких ніхто не питає, хочемо ми з вами платити їхні борги.
+
0
squeez
squeez
10 жовтня 2019, 21:59
#
+12
Все бы так, но от девальвации гривны — пострадают и сами украинцы…
По поводу референдума — думаете у нас действительно граждане, а не народ? — да что по ящику вольют — так и проголосуют.
Хотя можно пожертвовать поколением, и пойти на жесткую экономию, как при Яценюке, на которого слили всю грязь. Просто положить 10 лет на выплату основной части долга, и потом уже начать как бы с чистого листа, я не говорю о полном погашении долгов, но начать жить по средствам уже давно пора…
Прошло пол года, а отчитаться преЗЕденту как я сегодня слушал его отрывками, не чем, ведь ничего не сделано такого, что внесло бы импакт на большинство жителей нашей страны
+
+15
AAAA2000
AAAA2000
28 жовтня 2019, 21:22
#
Глупостей понаписали целый ворох. «Ми б змогли виплатити!» Кто эти «мы» и чем выплачивать? Гривон напечатать? А вылившийся в новотысячных на покупку бакса чем гасить из пустых резервов? МФВ ДАЖЕ если даст (а он ничего не даст), то неживыми и конвертнуть не получится, а то что наколядовали от прошлых продаж на погашение задолженности ушло плюс два лярда с гаком до конца года баксов уйдет из тех несчастных 21, которыми так качаться. НЭБУ что бы их накосить по 30 лямов нужно сколько днев откупаться? Правильно. 2 месяца. За это время с такой скупкой кудой курс пойдет?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися