Прем'єр-міністр Олексій Гончарук впевнений, що перепис населення можна провести дешевше, ніж за 3,4 млрд грн, як рахували раніше. Про це прем'єр заявив під час брифінгу, передає Уніан.
У Кабміні думають, як здешевити перепис населення
Як будуть оптимізувати витрати
«Ми намагаємося зрозуміти, чи можна отримати той самий результат з тим же рівнем якості, але дешевше. Провівши окремі розрахунки, ми побачили, що сума, яка раніше закладалася в 3,4 мільярда, надто велика — перепис можна провести значно дешевше», — сказав Гончарук.
Він додав, що для оптимізації процесу до проведення перепису можна підключити співробітників Укрпошти та інших державних компаній.
Коли планують провести перепис
Кабмін буде обговорювати методологію в січні, а сам перепис населення заплановано на грудень 2020 року.
«Це релевантний місяць. Люди, як правило, вдома, вони приїжджають з роботи з-за кордону. Тому часу на підготовку до перепису населення у наступному році у нас достатньо», — зазначив прем'єр.
Читайте також: В Україні протестують перепис населення через смартфон
Гончарук також підтвердив наміри Кабміну провести так званий цифровий перепис населення до кінця поточного року.
Раніше повідомлялося
- 26 вересня міністр Кабміну Дмитро Дубілет заявив про плани провести електронний перепис населення. Для цього всі державні реєстри об'єднають з даними про українців.
- В уряді впевнені, що об'єднати існуючі реєстри буде набагато вигідніше, ніж провести класичний перепис населення.
Коментарі - 12
в европе перепись населения уже ушла в небытие, благодаря четкому администрированию, там всегда знают сколько людей проживают в стране
Вот у нас в Одессе через дорогу от границы города растет уже второй город-призрак. При том что по документам это маленькое село с сотней жителей, а остальные 100 тысяч жителей прописаны в других районах города. А ведь государству (обществу в целом) нужно понимать, где какая нагрузка на сети города, социальную инфраструктуру и т.д.
И это только один из десятков вопросов, на которые можно найти ответ только с помощью переписи. Состав семьи, количество проживающих на жилой площади, географическое место работы (как долго нужно добираться, откуда и куда), вопросы трудовой миграции за границу и т.д.