Україна вже готова обійтися без зовнішніх позик. Ще рік тому це було неможливо. Але є фактори, які можуть зіграти не на користь держави.
Рішення МВФ: чи готова Україна до припинення програми
Співзасновник «Українського інституту майбутнього» Анатолій Амелін розповів «PG», чи дійсно критична для України відмова від програми з боку МВФ. «Мінфін» виділив головне.
На думку Амеліна, якщо зараз МВФ не схвалить програму, Україна не відчуватиме критичних наслідків. Однак такий сценарій неприємний для подальшої роботи з інвесторами та виходу України на зовнішні ринки.
Україна має досить великі золотовалютні резерви та позитивне сальдо платіжного балансу, що дозволяє нам утримувати українську національну валюту. Тому держава фінансово незалежна від зовнішніх позик. Хоча минулого року це було б критично.
Читайте також: Глава НБУ повідомив попередні умови МВФ
Водночас припинення програми МВФ матиме негативний вплив на отримання позики західних грошей та на її вартості. До того ж продовження програми означає проведення низки реформ, корисних з точки зору економіки, хоч і непопулярних серед населення.
Відмова МВФ позначиться на репутації України. Окрім цього, позики МВФ відносно дешеві – 3%. У випадку виходу на зовнішні ринки варто говорити про понад 7%, що вдвічі дорожче.
Читайте також: В Україну все ніяк не летить МВФ
Є ще один момент. У другій половині 2020 року фінансисти прогнозують світову економічну кризу. Тому через необхідність обслуговування зовнішнього боргу Україна навряд зможе залучити фінансове кредитування без затвердженої програми МВФ.
Якщо кризи не буде, Україна без труднощів пройде наступний фінансовий рік. Однак в контексті світових економічних ризиків позитивне рішення фонду — запорука нашої фінансової безпеки.
Коментарі - 29
Или у вас есть информация что молодая команда их уже и потратила ? делитесь !
или вы думаете что ее уже нет ? проели?
Конвертировать - это чтобы быстрее потратить ?
понятно что в магазин за колбасой с ними не пойти - но они не для того и лежат.
МВФ - не маркер. МВФ - источник дешевых и длинных денег. Он может дать миллиард под 3 % на 5 лет. А если он не дает - этот миллиард можно будет взять и без МВФ. Но на год и под 10 % . Разница есть ?
кому верить ? даже не знаю. Я склоняюсь поверить МВФ.
могу обратить также внимание . что из 21 миллиарда долларов резервов в СДР у нас размещено 12 миллионов. около 0.06 %
https://index.minfin.com.ua/finance/assets/
причем если вы посмотрите график изменения структуры резервов - Украина практически все СДР продала летом 2018 года.
И да, за ссылку огромное спасибо, конечно, но там по теме ничего нет.
МВФ все время при выделении ставит какие-то условия - сбалансировать бюджет , прекратить раздачу льгот олигархам , прекратить эмиссию и т.п. Это их политика. Кого не устраивает - просто не берут денег.
Ссылка показывает как менялась доля СДР в наших резервах. Если бы их нельзя было продать - их доля бы только росла. На практике же - их все продали.
т.е. реальность элементарно опровергла ваши теории.
смотрим долю СПЗ (тех самых «SDR которыми нельзя нигде заплатить»)
Видим что они появились в 2016 году (в заметных обьемах) и исчезли летом 2018.
т.е. в резервах их нет. ими или погасили кредиты - или их конвертировали в валюту.
Нет, им НБУ платит процент. Все остальное верно.