Мінфін - Курси валют України

Встановити
31 жовтня 2019, 11:17

Останній день місяця: чи варто чекати обвалу долара

Останній день жовтня пройде дуже активно на валютному ринку з двома основними періодами роботи: перша половина дня — клієнтські операції та друга половина — операції самих банків по валютній позиції і на ресурсному міжбанку для виходу на баланс на 1-е число. Це призведе до досить непоганої статистиці торгів. За розрахунками «Мінфіну» до $ 190- 220 млн при укладанні до 460- 510 угод.

Останній день жовтня пройде дуже активно на валютному ринку з двома основними періодами роботи: перша половина дня — клієнтські операції та друга половина — операції самих банків по валютній позиції і на ресурсному міжбанку для виходу на баланс на 1-е чис
Фото: epravda.com.ua

У гривні знову є шанс зміцнити свої позиції щодо долара, а основними драйверами поведінки учасників торгів будуть:

1) Завершення місяця у клієнтів та банків. Звітна дата максимально активізує компанії щодо закриття своїх угод і валютних зобов'язань.
У першій половині дня пройде основна частина операцій бізнесу і поспіх всіх клієнтів призведе до ситуативних перекосів попиту та пропозиції на міжбанку, що відіб'ється періодичною зміною тренду по курсу протягом сесії.
У другій половині активізуються банки, яким теж треба завершувати свої операції по валютній позиції та виконанню нормативів Нацбанку на звітну дату;

 Доступ на ринки forex, золота, криптовалют. +$25 на рахунок

2) Поведінка готівкового ринку і стан ліквідності в системі. Коррахунки банків на ранок 31 жовтня зросли на 750 млн гривень — до 50,1 млрд. Цієї суми цілком достатньо як для виконання нормативів НБУ щодо резервування коштів на коррахунках банків, так і для досить активної роботи спекулянтів. Але з огляду на фактор завершення місяця — спекулянти швидше за все обмежаться роботою в форматі «в дві сторони», без особливих спроб по розгойдуванню курса.

На готівковому ринку — ситуація залишається позитивною для гривні. Котирування купівлі та продажу поступово знижуються і ажіотажу не спостерігається. Це психологічно працює на користь гривні на всіх сегментах валютного ринку.

«Мінфін» очікує на сьогодні помірне просідання котирувань по долару в межах коридору 24,75-25,00 гривень за рахунок фактора закінчення місяця.

НБУ продовжить практику викупу долара на міжбанку через Matching в межах чергових $ 30 млн. Це утримає котирування американської валюти від більш серйозного просідання навіть при надлишку пропозиції долара на торгах.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,60-24,85 і продаж 24,86-25,10 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,72-24,85 гривень та продаж 24,86-24,95 гривень.

Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 13

+
+60
bonv
bonv
31 жовтня 2019, 11:32
#
• збільшується дефіцит торгового балансу (темпи зростання імпорту перевищують темпи зростання експорту)
• зменшуються прямі іноземні інвестиції, які і так знаходяться на мізерному рівні
• різко сповільнилися надходження від заробітчан, а від довгострокових – навіть зменшилися.

Таким чином, подальша динаміка обмінного курсу повністю залежить від поведінки спекулянтів-нерезидентів.Якщо, з якоїсь причини, вони захочуть зафіксувати свій прибуток (наприклад, ймовірна світова фінансова криза, або погіршення зовнішньоекономічної кон'юнктури, або політична нестабільність в Україні) і почнуть виводити валюту з України – відбудеться різка девальвація гривні.
Коли це станеться, через місяць, півроку, рік – питання часу.
https://ua.112.ua/mnenie/khrest-ukrainskoi-ekonomiky-513060.html
+
+24
AleksandrBank
AleksandrBank
31 жовтня 2019, 11:37
#
31.10.2019
Пока идем по плану, остатки почти на том же уровне и сейчас 50,1 млрд.грн., последний день месяца давит на многие экспортные компании, плюс сегодня начало выплат ЗП сотр-м, часть еще завтра и остальные до 5 числа т.е. до вторника.
Курс пока не реагирует и не должен реагировать на решение Дании по строительству обходной трубы, не нужно кричать «зрада» и «все пропало» раньше времени.
НБУ сегодня опять купит свои 30 млн. минимум. Вчера это не развернуло курс, была коррекция временная и потом обрушились вниз. Это транслировалось на утро сегодня.

Доллар 24,75-24,90
Евро 27,63-27,84
Рубль 0,3870-0,3895
Последний день месяца, в конце дня могут быть сюрпризы на малых суммах. Хотя сейчас настрой на хорошее укрепление, НБУ может а закрытом режиме 2 и более раза выйти, чт сыграет на курсе.

https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/123749/
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
31 жовтня 2019, 11:49
#
До тех пор, пока у нас будут сохраняться высокие инфляционные ожидания, гривна дешеветь не будет. Скорее наоборот, будет постепенно дорожать; потому что курс взятый НБУ на понижение ставок в гривне (в иностранных валютах он обвален уже давно), должен компенсироваться дорогой (ревальвированной) гривной сдерживая потребление. Так как после никому не нужной евроинтеграции страна перестала быть экспортноориентированной, то НБУ ничего не остаётся, как держать под контролем именно инфляцию, как приоритетный (по европейскому образцу) инструмент и модель социально-экономического развития...
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
31 жовтня 2019, 11:57
#
Модели не работают, пора это принять. Мировой банк, международные рейтинговые агенства, НБУ и т.д. все сильно промазали. Пора воспринимать факторы, которые есть на данный момент и их оценивать влияние, политику которую проводит НБУ и МинФин, внешнюю среду.
+
0
biser5
biser5
31 жовтня 2019, 12:10
#
Можно согласиться
только не НБУ «взял курс на понижение ставок..», а объективные причины в том числе стагнирующая экономика (c сентября 2018 в среднем за год при небольшом росте ВВП  практически нет роста промышленного производства), заставили его снизить ставки...
Но цены на продовольствие за октябрь выросли на 2,44%.
Это частично нивелирует положительный эффект от снижения ставок ...



+
0
Vladimir T
Vladimir T
31 жовтня 2019, 14:04
#
Чето 2,44% похоже на бред... судя по ценам в магазинах - так на все 30...
+
0
bolex
bolex
31 жовтня 2019, 14:16
#
Это за год на 20-30%. А за октябрь на 2.4% - похоже на правду.
+
+30
Алексей Козырев
Алексей Козырев
31 жовтня 2019, 12:20
#
Главное, чтобы НБУ в своих действиях не занимался компанейщиной. А то, как в советсткие времена — власть и МВФ говорили, что основное снижение инфляции — мы держим учетную высокой даже тогда, когда есть все основания снижать учетную (фактически сдерживаем финансирование реального сектора за счет высоких ставок на кредитные ресурсы в ущерб экономическому росту). Тут вводные поменялись от керманычей — и мы уже сразу на 1% (хотя при фактической инфляции это сейчас достаточно смелый шаг -сразу на %) ставку вниз и резко все прозрели, что оказывается нужно кредитование реального сектора по низким ставкам. Я тоже поддерживаю кредитование реального сектора (без чего не будет роста ВВП), но главное, чтобы опять палку не перегнули без экономических предпосылок и думали своей головой, а не под заказ правительства и МВФ.
+
+14
bonv
bonv
31 жовтня 2019, 13:27
#
Влітку президент Володимир Зеленський записав відеозвернення англійською мовою, в якому закликав інвесторів заходити в Україну і вкладати сюди свої гроші. А вже через кілька тижнів у Раді почали обговорювати зміну Податкового кодексу, що обурило великі міжнародні компанії, які вже працювали в Україні – у деяких галузях, як, наприклад, у табачці і металургії, бізнес заявив про намір закривати виробництво й виводити з країни дивіденди.
Інвестори активно придивляються до української землі. Український уряд обіцяє відкрити ринок і чекає, що слідом за цим в країну підуть мільярди. Втім, ряд експертів сумнівається в цьому, та і в самій владній верхівці поки що немає єдиного погляду на те, як саме дозволяти продаж земель.
Примітно, що найяскравішим моментом інвестиційного форуму стали не підписані контракти (тут поки владі похвалитися нічим), а полум'яний спіч Зеленського про те, що Україна – це Apple, який починає свій шлях у гаражі. Поки сидимо в гаражі і неясно, коли з нього вийдемо.
+
+2
bolex
bolex
31 жовтня 2019, 14:25
#
Первоначально Гениалиссимус раскручивал продажу земли в интересах группы «Columbus» - израильских дружков Коломойского ( Франко-австрийско-израильская финансовая группа .Основана в Вене в 2001 году как сообщество объединяющее крупнейших представителей финансовых кругов Европы для проведения совместных финансово-экономических операций в странах Восточной Европы и Ближнего Востока.  Совокупный финансовый ресурс организации - 12-20 млрд. $)

Однако в конце сентября что-то пошло не так (то ли Коломойша стал слишком токсичен то ли еще что-то), но группа прекратила (https://timeze2019.blogspot.com/p/bp.html) общение с зе.ко.Мaндoй. 

После этого запал Гениалиссимуса в вопросах торговли землей пошел на спад. Вместо этого он переключил свою  энергию на удовлетворение заказов другого бенефициара - Путина.
+
+23
Gen Cryo
Gen Cryo
31 жовтня 2019, 16:50
#
Помітив цікаву тенденцію, коли гривня укріпляється, коментів мінімум і здебільшого якісь з'являються філосовські розмови ні про шо. Як тільки девальвує, відразу набігають істерички з криками  « Всьо пропало))».
+
+9
Barbossa9
Barbossa9
31 жовтня 2019, 17:46
#
Дружище, это потому что истерички купили доллар по 26.5,а философы вообще нищеброды...
+
0
Barbossa9
Barbossa9
31 жовтня 2019, 17:42
#
Джентельмены, 20.80 - 22.00 это вполне реальные цели по гривне к доллару на следующий год.... Я думаю, что будет очень интересно...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися