З 5 листопада українці зможуть купувати валюту та банківські метали на будь-яку суму. Денний ліміт у 150 тис. грн через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу скасовано. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
29 жовтня 2019, 18:36
Нацбанк скасував денний ліміт на купівлю валюти й металів для фізосіб
Як це вплине на валютний ринок
За оцінками Національного банку, ці послаблення істотно не вплинуть на валютний ринок.
Фізичні особи переважно купують іноземну валюту на суми, менші за 150 тис. грн. А загальні обсяги купівлі і продажу валюти населенням сьогодні є співмірними.
Читайте також: Як відкрити пункт обміну валют
Крім того, зазначають у Нацбанку, немає підстав очікувати посилення тиску на гривню внаслідок дії психологічних чинників. Адже інфляційні та девальваційні очікування українців продовжують поліпшуватися.
Що ще дозволили українцям
- Також Нацбанк дозволив фізичним особам не подавати до банків документи, які підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти.
Відкрити депозит у валюті: порівняти умови
Раніше повідомлялося
- Завдяки лібералізації валютного законодавства та зміцненню макрофінансової стабільності Нацбанк скасував з початку року вже понад 30 валютних обмежень, зокрема й для населення.
- Так, у лютому було запущено онлайн-купівлю іноземної валюти.
- Також було запроваджено систему інвестування за кордон у межах е-лімітів (сьогодні – до 50 тис. євро/рік для фізичних осіб) без необхідності отримання індивідуальних дозволів чи ліцензій у Національному банку.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 49
Собственно вы это и подтверждаете)
Закон о валюте, который запустил все эти изменения, был подан от имени Порошенко. Продолжает менять регулятивные документы все тот же глава НБУ, что и был при Порошенко. Если уж и увязывать отмену ещё одного изменения, то с предыдущим президентом. Новый пока что ничего не внёс в эту тему.
А разве были какие-то другие папередники?
Поменять его может только партия президента с названием «Слуга народа». НБУ не может.
Но что-то не спешат «слуги» народу служить. Пока новые налоги придумывают, на обмен валюты к примеру, автор депутат от той самой партии.
Закон о котором вы написали был отозван этим же депутатом практически сразу после голосования по нему (кажется в фейсбуке).
А про при придумывают - так говорить можно о чем угодно, об упрощении налога на расстаможку к примеру. Но пока законопроектов кажется по повышению налогов не было подписанных кажется?
Я как раз в курсе, хорошо знаком с данным вопросом. То что Дубинский отозвал свой законопроект не отменяет того факта что он его подал. А вот законопроекта о поднятии планки финмониторинга не подал.
И как раз потому что я в курсе, я знаю что никакой связи между «реформами Зе» и отменой ограничения нет - потому что реформ нет.
Так для инфо.
Ахахахах.
А вот НБУ скорей всего не может, поскольку банально не имеет права законодательной инициативы. Может разве что быть консультантом при разработке законопроекта, но не автором.
Update:
Я не поленился и нашел где это описано: статья 93 Конституции.
Стаття 93. Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України та Кабінету Міністрів України.
Давайте еще, пусть депутаты голосуют по правилам Дорожного Движения и как переходить дорогу, какая ширина полос должна быть и т.д.
Еще раз напоминаю: лимит финмониторинга прописан в законе. Поменять закон могут только депутаты, НБУ может лишь попросить, но не может, в отличии от Дубинского, начать процесс изменений.
* Депутатам прийдеться много законов принимать
Всего один.
* Давайте еще, пусть депутаты голосуют по правилам Дорожного Движения и как переходить дорогу
Изменения по приоритету на кольце принимали как раз депутаты. Сюрпрайз!
Кабмин предлагает поднять порог финмониторинга до 400 тысяч грн.
https://finclub.net/news/kabmin-predlagaet-podnyat-porog-finmonitoringa-do-400-tysyach-grn.html
В январе 2018 года Минфин уже выносил подобный законопроект на публичное обсуждение, но с порогом обязательного финансового мониторинга в 300 тыс. грн.
Среда, 25 сентября 2019 17:02
Ти в курсі що Конституція України заборонеє будь якому чиновнику, в тому числі тому який сидить в НБУ, робити щось що не входить в перелік його обов'язків згідно закону? Тобто чиновник не може на власний розсуд встановити планку 150 тис. гривень, якщо відсутній закон який цього від нього вимагає.
Я тобі декілька разів про цей закон написав, а ти гуглиш якість новини про внутрішні документи НБУ замість того щоб прочитати закон.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1702-18
проведення разової фінансової операції без встановлення ділових відносин з клієнтами на суму, що дорівнює чи перевищує 150 000 гривень, або суму, еквівалентну зазначеній сумі, у тому числі в іноземній валюті, банківських металах, інших активах.
І це не єдине місце в законі де записана ця цифра. НБУ не може цю цифру ні зробити меньшою, ні більшою. Він в своїх документах може лише повторити її.
Вопрос такой, почему тогда лимиты в день НБУ может сам принимать и крутить вверх или вниз ил вообще отменять, значит данное право по Закону ему дали.
Как и многие другие вещи.
А 150000 це планка обов'язкової перевірки. Тобто навіть якщо я з ФОП-рахунку перекажу 150001 то гроші будуть заблоковані для перевірки. Хоча можливо вона буде проведена бистро - не знаю, ще ні разу не попадав в такі сітуації.
Колись «коли доллар був по вісім» сума 150000 приблизно дорівнювала 20 тис. доларів що було навіть більше тієї суми яку моніторять в банках за кордоном. Зараз 150000 це смішні 6250 і НБУ б давно треба було підняти цю планку, але він не може зробити це власноручь, поки така цифра присутня в тому законі. От власне про це я і казав.
Не знаю как у кого, а у меня только ухудшаются учитывая первый выигранный украинский суд господином Коломойским, дружком нашего преЗЕдента.
Про купівлю-продаж НБУ вже перестав «прогнозувати»:)))) Соромно йому:)))
Путаетесь Вы в педалях, главное вовремя нажмите «тормоз».