Рішення Нацбанку знизити облікову ставку до 15,5% дає потенціал для зниження вартості кредитів в Україні. Про це повідомив у своєму влозі прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Прем'єр знову пообіцяв українцям дешеві кредити
Що обіцяє Гончарук
-
Регулятор продовжить знижувати облікову ставку.
-
При цьому кредити в 2020 році можуть подешевшати до 10-12% річних.
Читайте також: Традиційні 0,5%: чи варто очікувати більшого від НБУ
«Кредити поступово стають дешевшими. Національний банк зменшив ставку рефінансування для банків на 1%. Це означає, що потенційно на ринку вже зараз можуть дешевшати кредити. Це необхідно для наших підприємців і громадян. Ми очікуємо, що цього року ще мінімум один раз цю ставку буде переглянуто. Наступного року кредити взагалі можуть коштувати 10-12% в гривні”, – сказав Гончарук.
Що відомо про ставку
24 жовтня правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку з 16,5% до 15,5% річних.
Що означає зміна ставки
-
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.
Зниження облікової ставки НБУ вплине на зниження ставок за депозитами для населення.
- Що стосується депозитів для юросіб, то їх чутливість набагато вище, тому вони дуже швидко відреагують.
- Крім того, за прогнозами банкірів, мають дешевшати депозити з довгим терміном.
Коментарі - 26
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що, залежно від зростання економіки, курс гривні до долара США у 2020 році може становити 27 грн/$ або 24,8 грн/$.
Зараз банки в іпотеку повертаються під 18-20% річних
Риски никто не убрал, когда Премьер был на «посиделках» с банкирами, Шпек ему наверное так и не пояснил, что в ставки по кредитам не включено ставка НБУ непосредственно, там есть риски и есть ставка привлечения ресурсов, плюс маржа.
Пора ему провести мастер класс, что ли, чтоб подобное не «нес».
А может лучше пообещать и сделать зарплату людям и уровень жизни чтобы человеку вообще не нужны были никакие кредиты?
Пообещать сделать зарплаты.
Ну да.
Государство уже лет 25 не платит зарплат большей части населения, зарплату платит работодатель.
Единственное что государство может пообещать это снизить налоги. В соседней теме мы как раз обсуждаем предложения министра отменить ЕСВ. Это казалось бы хорошее предложение сильно ударит по тем кому государство платит, правда не зарплаты, а пенсии — их просто будет не из чего платить, так как пенсионный фонд наполняется как раз из ЕСВ, который министр- *** хочет отменить.
Мова про відміну ЕСВ йде з метою замінити пенсії на соц виплати по віку. І вдарить воно лише по бувшим корупціонерам-держчиновникам та різним отримувачам спецпенсій. Більшість все рівно отримую чи мінімальну чи близьку до неї пенсії.
Я так розумію що ви пенсіонер якраз з категорій що отримують спецпенсії і вас це дуже непокоїть:) Не переживайте, по Конституції зменшити соц виплати не можна, отже це буде стосуватися тих хто ще не вийшов на пенсію.
Дякую, сміявсь.
* Не переживайте, по Конституції зменшити соц виплати не можна, отже це буде стосуватися тих хто ще не вийшов на пенсію.
Воно не може їх не стосуватись, так як відміни ЕСВ зробить неможливим виплату пенсій. Зрозуміло що міністр цього зробити не зможе і навіть ініціювати цього не буде, він лише патякає язиком. Але я сперечеюсь не про те чи буде він це реально відміняти, а про те чому це неможливо.
Якби СН и клоун були насправді, як вони кажуть, лібертаріанці — то я б не тільки повірив в цю обіцянку, а ще б на виборах проголосував за цю праву партію. Но… насправді вони ліві популісти-пустобрехи.
Насправді мене дуже непокоїть якщо зі сплаченних мною податків буде платитись пенсія. Вона частково вже так платиться, за рахунок переказів з бюджету до ПФ. І мені це дуже не подобається.
Чому йому в голову не прийшло задуматися, якщо облікова ставка 16,5% була, а кредити в середньому під 33%, чому така різниця - у 2 рази, проблема у великій долі проблемних кредитів, які перекриваються за рахунок тих кредитів які платяться справно. А щоб не було скільки проблемних, потрібна надійна судова система, яка б могла наприклад «збити» 217 млрд. грн які один олігарх видав своїм фірмам зі свого банку і не повернув їх в банк. Тоді різниця між кредитами і обліковою ставкою могла б стати усього 3-4%, тобто близько 18-19% були б кредити зараз, а не 33% як є... Висновок - треба судова реформа, яку Гончарук і його ЗеКоМанда не збираються проводити, а краще тупо пресувати НБУ і звинувачувати його у всьому, хоча якщо навіть зараз знизити облікову до 10%, то кредити дуже малоймовірно, що опустяться нижче 20-25%
Тому падіння можливе, але не вірю що буде нижче 12% річних, навіть при обліковій ставці 8%.
На розвиток бізнесу - можна взяти десь під 20-30% річних.