Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак анонсував законодавчі зміни щодо оренди землі. Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.
Ринок землі: Влада готує нові зміни щодо оренди
Що відбувається з орендою землі
- Зараз тільки 60% орендарів землі платять податки і на ринку є дискримінація.
«Зараз на ринку є дискримінація. Лише 60% орендарів, сплачують податки. Інші не платять. Умовно кажучи, податки сплачуються з 20 млн гектарів землі, а виробляється з 30+. Тому треба вирівнювати цю історію. Платити повинні всі. Місцеві бюджети тоді будуть отримувати більше грошей», — розповів він.
Крім того, за словами радника прем'єра, проблема для місцевих бюджетів полягає ще в тому, що з орендної плати сплачується 19,5% податків (ПДФО і військовий збір).
Читайте також: Ринок землі. Як будуть продавати і купувати сільгоспземлі в Україні
«Коли земля купується, оренда більше не сплачується, а, відповідно, і не сплачуються ці податки. Якщо земельну реформу робити без податкової складової, місцеві доходи впадуть. Зараз, умовно кажучи, компанії „по-білому“ платять 1,5 тисячі гривень з гектара. Таку суму повинні платити всі», — заявив він.
Якщо обробляється понад 30 млн гектарів, то 45 млрд гривень податку повинно бути сплачено. Зараз платять не більше 25 млрд гривень, максимум 30 млрд гривень. Але всі повинні працювати в «білу», додав радник прем'єра.
Читайте також: Кабмін оновив концепцію ринку землі. Що пропонують
Які зміни очікують на ринок
- Паралельно з земельною реформою буде кілька змін мінімального податкового навантаження на один гектар.
Що відомо
- Глава держави доручив Кабінету міністрів до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а Верховній Раді — скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.
- Прем'єр-міністр Олексій Гончарук 19 вересня заявив, що Кабмін пропонує відкрити ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року.
- Раніше президент Зеленський заявив, що після запуску ринку землі сільгосппризначення її зможуть придбати лише українці або українські компанії. У той же час прем'єр-міністр Гончарук назвав умову доступу іноземців до купівлі української землі.
Коментарі - 14
Будь-яка реформа пізнається не за формою, а за результатами.
Тільки народ дав йому копняка під дупу - кричать що потрібно продовжити мораторій.
Навіть Коперфілд не вмів так швидко перевзуватися в повітрі:)
Згоден на всі 100
«Параллельно с земельной реформой будет несколько изменений о минимальной налоговой нагрузке на один гектар.»
Налоги на землю, прежде всего, должны вводится с целью стимулирования эффективного её использования а не наполнения местных бюджетов. Не арендатор должен их платить -а собственник (налог на имущество). Иначе будут огромные площади земли, скупленной с целью перепродажи или сдачи в аренду по завышенным расценкам, которые будут фермерам не по карману а население будет голодать, потому что земля, в результате этого, бурьяном зарастать будет. Тем более, в первое время после снятия моратория, стоимость земли будет слишком привлекательной для спекулянтов. Не обрабатываешь землю -продавай тому, кто обработает. Не хочешь продавать а хочешь ждать, когда цена вырастет-плати налог.
Параллельно местным властям не мешало бы оптимизировать свои аппараты управления (более 50% бюджета уходит на их содержание), школы (где в классах по 3-5 учеников, на одного ученика 2-3 учителя)... и т.д. Глядишь и не надо будет им столько налогов платить.