Мінфін - Курси валют України

Встановити
28 жовтня 2019, 15:43

Ринок землі: Влада готує нові зміни щодо оренди

Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак анонсував законодавчі зміни щодо оренди землі. Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак анонсував законодавчі зміни щодо оренди землі.
Фото: ukrinform.ua

Що відбувається з орендою землі

  • Зараз тільки 60% орендарів землі платять податки і на ринку є дискримінація.

«Зараз на ринку є дискримінація. Лише 60% орендарів, сплачують податки. Інші не платять. Умовно кажучи, податки сплачуються з 20 млн гектарів землі, а виробляється з 30+. Тому треба вирівнювати цю історію. Платити повинні всі. Місцеві бюджети тоді будуть отримувати більше грошей», — розповів він.

Крім того, за словами радника прем'єра, проблема для місцевих бюджетів полягає ще в тому, що з орендної плати сплачується 19,5% податків (ПДФО і військовий збір).

Читайте також: Ринок землі. Як будуть продавати і купувати сільгоспземлі в Україні

«Коли земля купується, оренда більше не сплачується, а, відповідно, і не сплачуються ці податки. Якщо земельну реформу робити без податкової складової, місцеві доходи впадуть. Зараз, умовно кажучи, компанії „по-білому“ платять 1,5 тисячі гривень з гектара. Таку суму повинні платити всі», — заявив він.

Якщо обробляється понад 30 млн гектарів, то 45 млрд гривень податку повинно бути сплачено. Зараз платять не більше 25 млрд гривень, максимум 30 млрд гривень. Але всі повинні працювати в «білу», додав радник прем'єра.

Читайте також: Кабмін оновив концепцію ринку землі. Що пропонують

Які зміни очікують на ринок

  • Паралельно з земельною реформою буде кілька змін мінімального податкового навантаження на один гектар.
«Є різні моделі, як це робити. Є варіант просто збільшити земельний податок, є історія, пов'язана з тим, що третя група єдиного податку не зможе займатися аграрною діяльністю», — розповів Мушак.

Що відомо

  • Глава держави доручив Кабінету міністрів до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а Верховній Раді — скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.
  • Прем'єр-міністр Олексій Гончарук 19 вересня заявив, що Кабмін пропонує відкрити ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року.
  • Раніше президент Зеленський заявив, що після запуску ринку землі сільгосппризначення її зможуть придбати лише українці або українські компанії. У той же час прем'єр-міністр Гончарук назвав умову доступу іноземців до купівлі української землі.

Коментарі - 14

+
0
bonv
bonv
28 жовтня 2019, 16:02
#
Одні проекти і нововведення..
Будь-яка реформа пізнається не за формою, а за результатами.
+
+30
Captain  Cisco
Captain Cisco
28 жовтня 2019, 18:06
#
Ну,результаты папередника всем известны.
+
0
bonv
bonv
28 жовтня 2019, 18:10
#
Був мораторій на землю..
+
+14
Andrey M
Andrey M
29 жовтня 2019, 13:26
#
Ще до виборів прихильники Порошенко кричали про необхідність запровадження ринку землі.
Тільки народ дав йому копняка під дупу - кричать що потрібно продовжити мораторій.
Навіть Коперфілд не вмів так швидко перевзуватися в повітрі:)
+
+16
jurius
jurius
29 жовтня 2019, 19:27
#
По моєму лише Юля з Ляшком послідовно за продовження мораторію. Ну ще ексриги, соціалісти і таке інше. У Пороха в програмі є пункт відміни мораторію, але як показали справи, вони готові на такі радикальні кроки після 100 років обіцянок, що це буде неодмінно зроблено і вже в наступному році. І обов'язково коли дуже тисне МВФ. Як на мене не важливо хто нарешті відмінить цей рудимент, важливо щоб це нарешті відбулося
+
0
Andrey M
Andrey M
30 жовтня 2019, 10:22
#
+15
Згоден на всі 100
+
+15
bonv
bonv
28 жовтня 2019, 16:03
#
Ставайте в чергу після Коломойського який першим  буде скупляти землю..
+
0
alexat3107
alexat3107
28 жовтня 2019, 16:18
#
Далі там стоять Тимошенко, Медведчук...
+
+15
SergS7
SergS7
29 жовтня 2019, 8:36
#
Щоб Коломойський займався землею - ніхто не чув. А от батько колишнього гаранта, Олексій Іванович Порошенко, вже зараз експлуатує 100 000 га у Вінницькій області. Він і скуплятиме за гроші синочка
+
0
QGS
QGS
28 жовтня 2019, 16:19
#
С простого населения легко выбивают этот налог, а вот крупные Арго холдинги творят что хотят;)
+
0
Dаrk Lite
Dаrk Lite
28 жовтня 2019, 17:29
#
Налоги должны платить все...ни каких льгот
+
+3
Богдан Перчук
Богдан Перчук
28 жовтня 2019, 18:17
#
«Если земельную реформу делать без налоговой составляющей, местные доходы упадут.»

«Параллельно с земельной реформой будет несколько изменений о минимальной налоговой нагрузке на один гектар.»

Налоги на землю, прежде всего, должны вводится с целью стимулирования эффективного её использования а не наполнения местных бюджетов. Не арендатор должен их платить -а собственник (налог на имущество). Иначе будут огромные площади земли, скупленной с целью перепродажи или сдачи в аренду по завышенным расценкам, которые будут фермерам не по карману а население будет голодать, потому что земля, в результате этого, бурьяном зарастать будет. Тем более, в первое время после снятия моратория, стоимость земли будет слишком привлекательной для спекулянтов. Не обрабатываешь землю -продавай тому, кто обработает. Не хочешь продавать а хочешь ждать, когда цена вырастет-плати налог. 

Параллельно местным властям не мешало бы оптимизировать свои аппараты управления (более 50% бюджета уходит на их содержание), школы (где в классах по 3-5 учеников, на одного ученика 2-3 учителя)... и т.д. Глядишь и не надо будет им столько налогов платить.
+
+14
doroshenk
doroshenk
30 жовтня 2019, 17:10
#
Земля с/н будет продаваться с 1октября 2020г и законно, а не так как сейчас продается незаконно и бюджет ничего не имеет
+
0
farmer3000
farmer3000
5 листопада 2019, 18:22
#
Это бред, что не платятся налоги.  Советник премьер-министра сознался лишь  в бессилии правительства  заставить крупных арендаторов земли заплатить налоги. Либо местная власть имеет материальный интерес. Свободных земель уже в Украине не осталось.  Налоговая строго контролирует своевременность уплаты земельного налога. А если нет документов на право пользования земельным участком - это есть самовольный захват земли и статья в УК Украины. С 2017 года арендная плата в Украине поднялась  до 15 % от нормативной оценки земли. Хотя по закону  арендная плата не должна быть меньше 3% и не больше 12%. Не проще Правительству Украины выйти с законодательной инициативой об установлении единой ставки (например 8 % или 10%). Тогда стало бы меньше популизма, а денег больше поступало бы в бюджет.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися