Нова програма розширеного фінансування МВФ для України передбачає: прийняття бюджету на наступний рік, продовження боротьби з корупцією, глибокі структурні реформи в ключових секторах. Про це розповіла перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю «Укрінформу».
Рожкова назвала умови МВФ для України
Що потрібно виконати Україні
«Є кілька елементів, які не були до кінця виконані в попередніх програмах, і вони логічно переходять у нову. Це стосується, по-перше, питання бюджету – це завжди у фокусі уваги МВФ за будь-яких програм і прогнозів макрофінансової стабільності», — зазначила представник НБУ.
- Обов'язковими елементами є продовження судової та антикорупційної реформ, у тому числі голосування закону про незаконне збагачення.
Читайте також: Переговори з МВФ: Як повернути 155 мільярдів, інвестованих в Приват
-
У центрі уваги також реформа охорони здоров'я, «яка була розпочата, але не завершена», реформа освіти, земельна реформа, приватизація державних підприємств.
Читайте також: МВФ включив Україну до групи країн Європи, що розвиваються
«Крім того, ми говоримо про реформування податкової й митниці, де вже розпочалися зміни, але вони наразі не мають комплексного характеру. Врешті-решт, по банківському сектору, в принципі, відбуватиметься продовження імплементації міжнародних стандартів щодо регулювання і нагляду і, по суті, додався небанківський фінансовий сектор», — зазначила представник НБУ.
Вона підкреслила, що МВФ «підписує меморандум тільки тоді, коли має стовідсоткову впевненість, що ми зробимо все задеклароване, і що це обов'язково матиме позитивний ефект на бюджет, на ВВП, на дефіцит бюджету, на поточний рахунок».
Що обговорили у Вашингтоні
-
Обговорили цілий спектр питань – від успіхів України у забезпеченні макроекономічної стабільності до більш буденних, як-от умови, які може виконати країна у межах нової програми співпраці з МВФ.
-
Досягли розуміння та налаштувалися на подальшу співпрацю.
-
У МВФ переговори з Україною оцінили як добрі і зробили заяву, що Фонд за декілька тижнів має намір знову відправити місію в Україну.
Передісторія
-
16 жовтня українська делегація вирушила до Вашингтона на переговори з МВФ. Вона зустрінеться з представниками МВФ, Світового банку, міжнародного депозитарію Clearstream, найбільших міжнародних інвестиційних компаній і банків, а також проведе двосторонні зустрічі з керівниками інших центробанків.
-
26 вересня місія МВФ завершила роботу в Києві. Глава місії МВФ Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники, однак сторони не домовилася про нову програму співпраці.
-
Причини, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей з МВФ: загроза незалежності НБУ, перспективи розвитку ситуації з Приватбанком, ставлення уряду щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ, невизначеність з бюджетом на 2020 рік.
Коментарі - 36
Вона також попередила: якщо цей спір не буде врегульовано належним чином, інвестиційний клімат України опинеться під «величезною небезпекою». Вона висловила думку, що проблема ПриватБанку повинна бути вирішена не шляхом розрахунків з колишніми власниками.
«Це показує різницю між олігархічним впливом на банківський сектор в колишні дні і новим прозорим і незалежним банківським сектором», - сказала Рожкова.
«МВФ хоче сильний сигнал від уряду про збереження адміністративної незалежності ПриватБанку і незалежності Національного банку України», - додала заступник голови НБУ.
Крім того, очікується, що наступного тижня суд винесе чергове рішення по ПриватБанку.
«На жаль, я не довіряю нашій судовій системі, тому що система не була реформована», - сказала Рожкова.
Рожкова також заявила, що не дуже сподівається на висновки суду, і попередила, що рішення проти націоналізації може зіпсувати настрої інвесторів.
«Вплив на ринки буде негативним і негайним, і в цій ситуації ми не зможемо продовжувати працювати з МВФ в рамках попередньої угоди, тому що МВФ потрібна (ясність)», - розповіла Рожкова - в інтерв’ю агентству Reuters
Єдиний шлях для Коломойського тепер – отримати контроль над Приватбанком і відкликати позов. Під будь-яким приводом. Навіть порівнювати високий суд Лондона зі сліпими футбольними арбітрами з Англії. Кричати про патріотизм і про те, що українці повинні розбиратися самі. Без буржуїв. Все, лише б не отримати фінальний вердикт і не віддати всі свої активи.
А тепер ще цікавіше послухати про те, що в України слабка юридична позиція. І про те, що треба шукати компроміс з олігархом і прощати йому 5,5 млрд доларів, які платники податків влили в Приватбанк, щоб врятувати його від банкрутства, а фінансову систему України від колапсу.
Цей суд дає для української влади чіткий орієнтир. Орієнтир правосуддя - Фурса.
От вам і транші МВФ...
https://ua.112.ua/statji/zaminovanyi-kolomoiskyi-shcho-vidbuvaietsia-u-spravi-pryvatbanku-511668.html
Пора норм законы принимать и двигаться далее. Судебной реформы как и правоохранительной не произошло, только поменялась Милиция в плане молодых людей и машин и подходов на дороге.
Коломойський/Приват є червоною лінією відмови у кредитах МВФ.
.. По мнению президента, стране не хватает квалифицированных рабочих.
По мнению рабочих, стране не хватает квалифицированного президента.
С Беней нужно было разобраться когда Петя был у руля, получается Суды он не поменял, потому они и продолжают уникальные решения выносить.
Спасибо Пете за Армию и Банки, точнее за Банки спасибо Гонтаревой и Рожковой, потому что Петя в то время от нее отстранился и не поддержал, это сейчас они против Бени вместе.
https://finclub.net/news/minfin-obsuzhdaet-s-mvf-vopros-vozvrata-155-mlrd-pri-natsionalizatsii-privatbanka.html
Очередное перекредитование без изменения экономической политики - топтание на месте .
Инфляция за 20 дней октябрь на продовольственные товары - 1.95%.
Концерт «95 Кварталу» з музичним номером про підпал будинку Гонтаревої, який виконали хор імені Верьовки та шоумен Євген Кошовий, вийшов на каналі «1+1» 19 жовтня. «Горіла хата, палала, у Лондоні жінка плакала», – заспівали, зокрема, вони. На відео також лунають слова про те, що «хата горить у Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича» і «хата згоріла від стида». У коментарях під відео користувачі розкритикували номер. У коментарі «Радіо Свобода» Гонтарева назвала подію «соромом».
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук про номер «Кварталу 95» про Гонтареву: Кожен має право жартувати, як йому хочеться…
Про зарплати вчителям у 4 тис баксів теж жарти, бо вам так хочеться? Стидоба а не зе-влада… І вони хочуть траншів з МВФ? Та ви самі все робите для того щоб від України відвернувся ввесь цивілізований світ…
Это правильно ..
Но чего вдруг?
Твой кумир Порошенко так опалил Украину ,что Зеленский («Зевлада»в твоём тексте) на его фоне почти святой .....
73% в очікуваннях «халяви». Ось прийде кіношний Голобородько і виконає всі обіцянки-цяцянки. А прийшов не Голобородько, а Голохвастов, «собственной персоной». Частина «голосувальників» вже прозріла, частина - ще ні...
І ти можливо прозрієш...