Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз «Тест» проаналізував, як українські інтернет-магазини видають фіскальні чеки. За результатами виявилося, що 75% рітейлерів не видають фіскальні чеки. Про це повідомляється в прес-релізі центру.
75% інтернет-магазинів не видають фіскальні чеки (дослідження)
Як проводили дослідження
У 20 популярних онлайн-магазинах купували техніку, яку можна ремонтувати за гарантійним талоном — фіскальний чек для такої техніки мають видавати обов'язково. Дослідники використовували два варіанти купівлі: доставка та самовивіз, і різні способи оплати: післяплата, переказ і розрахунок готівкою.
Метою було дізнатися, в якому випадку документи оформляють більш правильно: у разі особистого спілкування з продавцем в магазині чи коли товар надсилають поштою.
Результати дослідження
За результатами дослідження понад 75% інтернет-ритейлу не видає фіскальні чеки.
Серед порушників – бренди, яким довіряє покупець: Алло, Розетка, Цитрус, Стилус, ідеться в дослідженні.
Читайте також: Платний самовивіз: Rozetka змінила умови роботи сервісу
Найчастіше продавцями без фіскальних чеків виявляються ФОПи.
Є магазини, в яких повністю дотримуються вимоги закону щодо видачі фіскального чека. Всі необхідні документи видають як при доставці, так і при самовивозі. Це магазини — 27.ua, Brain, Comfy, Eldorado, Foxtrot, TTT. Всього шість із двадцяти.
Низка магазинів не видають фіскальний чек незалежно від способу придбання. Це All-service, Allo, City.com, Cytrus, F.ua, Skidka, Stylus.
Читайте також: Касові апарати — детінізація або знищення малого бізнесу
Детально про результати дослідження читайте тут.
Хитрощі магазинів
Автори дослідження виявили цікавий нюанс. При доставці товару магазин нібито видає якийсь фіскальний чек, однак це чек не на товар, а на послугу пересилання грошей. Тобто за фактом фіскального чека на товар покупець не отримує.
Дуже часто великі інтернет-магазини продають свою продукцію, а надають майданчики для продажу іншим продавцям. І ось тут часто виявляються «особливості національної продажу». Часто покупець «чужого» товару не має можливості зробити самовивіз, тільки доставкою, а це вже з додатковими витратами.
Читайте також: ФОП-контроль: як нові закони змінять життя малого бізнесу
Що відомо
- Аналогічне дослідження «Тест» проводив у 2017 році, коли набрала чинності постанова Кабміну № 231. Документ визначав перелік складної техніки з гарантійним талоном, яка підлягає реалізації виключно з фіскальним чеком.
- Відтоді, як зазначають автори дослідження, ситуація майже не змінилася: хто порушував закон — той продовжує це робити.
- Нагадаємо, що 20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила два законопроекти: про використання програмного РРО та про кешбек (компенсацію покупцю вартості покупки дорожче 100 грн у разі виявлення порушення при проведенні розрахункової операції).
- Багато підприємців відкрито виступають проти цих законів.
Коментарі - 18
https://minfin.com.ua/blogs/73859748/122918/
В Германии сняли ограничение при найме на работу. Украинцы пакуют вещи.
https://www.minprom.ua/digest/256489.html
Например, Google Pixel
все те магазины (торговые точки), которые при продаже товара не выдают фискальный чек, надо «мочить» по полной - начиная от штрафов, и заканчивая отбором лицензии и закрытием такой точки.
Хватит панькаться и сопли жевать с такими ФОПами. Пора уже навести порядок в этом сегменте торговли.
Фискальный чек в интернет торговле в действующем законодательстве на выдается - на то есть разъяснения и обобщенные консультации ДФС (автор этой статьи не занет что интернет торговля предполаг.ает безналичный расчет).
Закон который не принят предполагал его выдачу с 01.10.2020.
ЗАЧЕМ ВЫ КОЛОМУТИТЕ ОБЩЕСТВЕННОЕ МНЕНИЕ
Когда все интернет магазины начнут выдавать фискальный чек, тогда везде цены на электронику будут как, например, в Фокстроте или Эльдорадо. И это при том, что у нас уже сейчас цены на электронику выше, чем в Европе и США, не говоря уже о Китае.
О у всех по 15 :)
Али и Амазон — вне закона в принципе, где их чек:)
«75% интернет-магазинов не выдают фискальные чеки (исследование)»
&
«Все необходимые документы присутствуютпри покупке с доставкой и при самовывозе. Это магазины — 27.ua, Brain, Comfy, Eldorado, Foxtrot, TTT. Всего шесть из двадцати.» - це випадково не 30% від загальної кількості?