Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект №1049 і №1051 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Рада ввела єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ
У чому суть
-
Єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба (ДПС).
-
Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату.
-
Проте єдиний рахунок не можна буде використати для сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування.
-
Крім того, платник податків матиме право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунки для сплати ПДВ.
-
Для відкриття єдиного рахунку платники податків зможуть подати заяву до ДПС, через свій електронний кабінет. У свою чергу, ДПС надсилатиме Казначейству усі дані про платника, які будуть необхідні Казначейству для перерахування його податкових платежів.
-
Платник податків у будь-який час зможе поповнити єдиний рахунок своїми коштами, які він планує витратити на сплату податків та зборів.
-
Поповнити рахунок можна буде як зі свого банківського рахунку, так і через касу банку або інші платіжні пристрої.
-
Доступ до єдиного рахунку платник матиме через свій електронний кабінет.
Читайте також: Звітність з податку на доходи фізосіб і ЄСВ об'єднають (законопроект)
Які переваги надасть єдиний рахунок
-
Основна мета законопроєктів – спростити процедуру сплати податків.
-
Завдяки єдиному рахунку платники податків витрачатимуть менше свого часу на формування платіжних доручень.
-
На платника більше не впливатиме зміна реквізитів бюджетних рахунків, оскільки вони оновлюватимуться у його кабінеті автоматично.
-
Наслідком стане зменшення кількості помилково та надміру сплачених податків.
Коментарі - 23
«Ухвалимо стратегію поступового зменшення єдиного соціального внеску»
И шо? И где?
я вот тоже жду когда НДФ уменьшат, НДС уберут, ЕСВ уменьшат, какой сенс платить налоги в этой стране продавцам продуктов в мини маркетах, когда крупняки выводят в оффшоры и ничего не платят тут, все для людей же как обчно было и будет
Кто-то понял почему замена одного счета на другой что-то облегчит?
На плательщика больше не будет влиять изменение реквизитов бюджетных счетов
Так может просто перестать их хаотически менять?
Я тут немного ошибся. Это не замена, +1 счёт. Причем счет не в родном банке с привычным интерфейсом, а в другом. Со своими логином/паролем, своими правилами надежных паролей, своими правилами ротации паролей.
Облегчение, ага-ага.
Якщо я вірно зрозумів ідею, то замість рахунку для ЄСВ + ЄП, буде лише один рахунок, з якого ці податки будуть списуватися в автоматичному режимі (ну, якщо це якісно реалізують на програмному рівні).
Відповідно: -2 рахунки +1 рахунок = -1 рахунок
До того ж, поповнювати єдиний рахунок можна як щомісяця, так і раз в квартал, головне щоб на момент оплати податку там були кошти.
На тему облегшення, то теоретично має спрацювати, оскільки не потрібно буде кидати окремо ЄП, а окремо ЄСВ, а просто на один рахунок буде це перераховуватися, а з нього в автоматичному режимі списуватися.
Правда, одне діло це прийняти закон, а зовсім інше - його якісно реалізуватися.
Для третьей. Сроки уплаты налогов разные, потому если кидать все одной суммой, часть денег будет заморожена на месяца полтора.
Мне видится только один вариант когда единый счёт мог бы быть выгоден: если при регистрации ФОП ему не нужно открывать банковский счёт и он работает только с наличкой. Тогда единый счёт (бесплатно!) используется для уплаты налогов.
Також, можливо через специфіку моїх фінансових потоків, але мені краще кожного місяця закидувати на рахунок потрібну кількість коштів для ЄП та ЄСВ, а не кожного кварталу знаходити потрібну кількість коштів, щоб оплатити за квартал.
Відповідно, я буду радий, якщо вони якісно це організують і залюбки буду користуватися.
К слову единый счёт не снимет с тебя задачи мониторинга новостей об изменениях в законодательстве. К примеру изменение ставки ЕСВ обычно происходит гораздо чаще чем изменение счёта в казначействе. Да и ставка «единого» налога тоже может меняться по задумке гончаруков минимум раз в год.
щодо звін відсоткових ставок та розміру ЄСВ, то це на рік вперед розписується, а рахунки коли як повезе.
О каких цифрах речь? Ставки по депозитам у нас вполне ОК.
дякую за гарну ідею!
Если отправить деньги на счёт в казначейство то мы избежим участи Сомали? А если не отправить — повторим?
Идея так называемого единого счёта не в том чтобы не менялся номер счёта для уплаты налога. А в том чтобы налогоплательщик аккумулировал деньги на уплату налогов на спец.счёте в казначестве.