У Мінсоцполітики пропонують змінити систему прив'язки соціальних виплат до прожиткового мінімуму на користь системи абсолютних цифр, які можна щорічно коригувати в держбюджеті. Про це заявила міністр соцполітики Юлія Соколовська, передає ЕП.
У Мінсоцполітики пропонують не прив'язувати соцвиплати до прожиткового мінімуму
Суть проблеми
За словами міністра, зараз до прожиткового мінімуму прив'язані більше ста виплат, що негативно впливає на гнучкість в плануванні бюджету.
«Якщо на трішки підняти прожитковий мінімум, то це одразу зриває бюджет, бо всі до нього прив'язане. Ми стали абсолютно відірваними від тієї мети, яку повинен виконувати прожитковий мінімум», — коментує Соколовська.
Що пропонують змінити
«Ми хочемо відв'язати прожитковий мінімум від усього, що не відповідає йому по суті, щоб більш гнучко можна було рухатися за програмами. Наприклад, у нас є програма допомоги малозабезпеченим сім'ям, і якби ми в цій програмі залишили прожитковий мінімум як такий, то в межах цієї програми піднімати прожитковий мінімум простіше, ніж піднімати його повністю по всій системі», — наголосила міністр.
Читайте також: Прожитковий мінімум: Що обіцяє бюджет-2020
Соколовська акцентувала на необхідності гнучкості системи і вказала на перевагу встановлення виплат в абсолютних, не прив'язаних до прожиткового мінімуму цифрах.
«Законом про держбюджет ми щороку можемо встановлювати конкретні пріоритети, які ми зараз підтримуємо, в абсолютних цифрах. Наприклад, щорічно можна визначати, що така допомога становитиме 1 тис. грн, а наступного року, через кілька років, коли ми вийдемо з проблеми, яку ми вирішуємо цією допомогою, це може змінюватися. Система повинна бути гнучкою і відповідати потребам, які є в конкретний момент », — наголосила міністр.
Що відомо
- Міністерство фінансів планує вдвічі збільшити закладений у проекті держбюджету прожитковий мінімум.
- Раніше в Мінсоцполітики повідомляли, що в короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися не буде.
Коментарі - 13
А разве он когда-либо был привязан?
Для привязки надо чтобы где-то было записано «дворнику платим минималку, а сторожу полторы». Но такого никогда не было.
Ну и ты вообще запутался. Никогда зарплаты не отвязывались от минималка и не привязывались к прожиточному миниму.
Не на то обращают внимание,бюджет срывают в первую очередь все эти реформы с реорганизациями и реструктуризациями государственных органов,призванные уменьшить бюджетные расходы,но в результате которых эти бюджетные расходы наоборот увеличиваются.
Причём отдачи от этих процессов не видно.
И простой совет , чтобы не «срывать бюджет» - нужно переходить к ПРОФИЦИТНОМУ бюджету,чтобы иметь источник финансирования всех этих повышений государственных расходов.
Есть три модели хозяйствования :
1.доходы - расходы = прибыль
2.доходы - расходы = 0
3.доходы - расходы = убыток
причём только одна из них позволяет экономическое развитие.
Это «азы» экономики.