Український уряд очікує, що протягом наступних кількох тижнів рада директорів МВФ дасть рекомендації для відкриття нової програми співпраці. Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук у Facebook.
Гончарук «заспокоїв паніку» навколо програми співпраці з МВФ
Очікування уряду
«Одразу заспокою паніку, яка розлетілася в українських ЗМІ, — переговори з міжнародними партнерами в активній фазі. Ми почали обговорення нової 3-річної програми підтримки в рамках механізму розширеного фінансування», — написав прем'єр.
Він заявив, що укладення так званої staff agreement — рекомендації ради директорів МВФ для відкриття нової програми співпраці з Україною – очікується протягом наступних кількох тижнів.
Читайте також: МВФ продовжить роботу над новою програмою з Україною
За словами Гончарука, глава місії МВФ Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники.
«Головним досягненням він назвав усунення квазіфіскального дефіциту енергетичного сектора і додав, що заходи, прийняті для реструктуризації банківської системи, були критично важливими для економічної стабілізації і економічного зростання», — зазначив прем'єр-міністр.
Читайте також: Місія МВФ оцінила стан справ в Україні
Водночас Гончарук зазначив, що в уряду попереду великий обсяг роботи, щоб збільшити український ЗПС і створити в Україні ринкову економіку.
«Будемо покращувати бізнес-середовище та проводити ключові реформи, заплановані нашим урядом — велику приватизацію держпідприємств, реформу агросектору, боротьбу з корупцією. Важливим залишається також успішне проведення судової реформи», — заявив він.
Що відомо
- 26 вересня місія МВФ завершила роботу в Києві.
- Протягом двох тижнів експерти місії провели плідні дискусії з новою владою, зокрема з питань податково-бюджетної та грошово-кредитної сфер, а також обговорили ключові заходів з реформування економіки.
- За підсумками повідомлялося, що Україна поки не домовилася про нову програму співпраці.
- Водночас в офіційній заяві МВФ повідомили, що місія приступила до обговорення нового трирічного угоди, яка може бути підтримана в рамках розширеного фінансування Фонду.
Коментарі - 31
Важно оценить дела, а они уже сделаны в Верховной Раде по ряду законов и реформ.
Про це йдеться в повідомленні МВФ за результатами роботи місії фонду в Україні.
Зростання стримується слабким бізнес-середовищем - із недоліками у правовій базі, повсюдною корупцією, а також тим фактом, що у великих галузях економіки домінують неефективні державні підприємства або олігархи, що стримує конкуренцію й інвестиції... Незважаючи на досягнутий прогрес у створенні нових інститутів для боротьби з корупцією, відчутних результатів ще не досягнуто", - йдеться в заяві місії МВФ.
«Зростання стримується слабким бізнес-середовищем - із недоліками у правовій базі, повсюдною корупцією, а також тим фактом, що у великих галузях економіки домінують неефективні державні підприємства або олігархи, що стримує конкуренцію й інвестиції... Незважаючи на досягнутий прогрес у створенні нових інститутів для боротьби з корупцією, відчутних результатів ще не досягнуто»« - т.е. они подтвердили что »ПОПЕДНЫКИ" ничего не сделали.
А отмечу, что новая ВР и новый КабМин у руля менее месяца, тут не возможно их оценить, оценивают минимум 1-2 года назад что было сделано, результат? Ничего получается Порошенко не сделал получается, не смотря на заслуги что Вы приписываете.
Признайте это. Я лично признаю это.
При цьому вона підкреслила, що Україні доводиться боротися не тільки із зовнішнім ворогом — Росією, але і з внутрішніми, головним з яких Каптур назвала корупцію.
У цьому контексті вона нагадала конгресменам про роль олігарха Ігоря Коломойського, його спроби вплинути на нову українську владу та його бізнес у США.
«Можливо, ви будете здивовані, дізнавшись, що український олігарх і власник телекомпанії, яка прославила нинішнього президента України, є найбільшим власником комерційної нерухомості в Клівленді, штат Огайо, - зробила акцент Марсі Каптур. - Власник статків обсягов понад $1,2 млрд, Ігор Коломойський є одним з найбагатших олігархів в Україні, проте »подорожує« між Україною, Кіпром, США — його син навіть грав за баскетбольну команду Клівленда».
Саме канал Коломойського, нагадала конгресвумен, посприяв успіху серіалу Слуга народу, який зробив Зеленського тепер уже політичною зіркою. «Тому історичне питання полягає в тому, чи буде президент Зеленський самостійною фігурою або ж ставлеником олігархів. Чи буде він відстоювати свободу - і чи буде народ США та Палата, яка його представляє, захищати свободу [України] від її гноблення?», - завершила свій виступ Каптур.
Раніше впливова газета Financial Times у своїй редакційній колонці заявила, що Зеленський повинен вирішити, хоче він бути «слугою народу» чи олігархів.
Народу важно как он будет жить, если Зеленский пойдет путем Порошенко, его ждет такой же результат через 5 лет. Только ему будет еще хуже, Порошенко политик и он привык.
2) Влезли в скандал в США
3) Расплевались с ЕС
4) Расплевались с Арселор Миттал
5) Расплевались с BAT
И это ещё месяц не прошёл.
Охренеть дела.
На месте Данилюка я бы тоже в отставку подал, с таких-то успехов.
https://biz.nv.ua/experts/zakony-kotorye-ubyut-biznes-pochemu-vladislav-chechetkin-protiv-novyh-zakonov-novosti-ukrainy-50045116.html
Данилюк же по слухам тот самый кто слил разговор двух президентов из за которого собственно и начался скандал в Америке.
Тобто виявляється що Гонтарєва і Порошенко все робили правильно і економічно стабілізували країну. Це МВФ сказав.
Що зробив Гончарук?
Гривна спокойно себя чувствует в коридоре 24,10. Такого курса более 3 лет не было, и это с учетом что на носу 27 сентября.
Они не уполномочены сейчас сказать, вот дает 1 или 2 млрд. дол сейчас, и потом частями, это решение принимается Выше на основании их отчеты и договоренностей.
Потому умовыводы и фантазии строить не стоит. Все нормально.
Вот и всё сотрудничество с МВФ по-аргентински; ой, пардон, по-украински.