У переговорах України з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці є помітний прогрес, однак остаточних домовленостей не досягнуто. Про це ЕП повідомило джерело, знайоме з позицією кредитора.
Україна поки не домовилася з МВФ про нову програму — ЗМІ
Причини
За словами джерела, причин, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей, кілька.
Перша причина — загроза незалежності Національного банку і тиск на керівництво НБУ, а саме на главу НБУ Якова Смолія та його заступницю Катерину Рожкову.
Підставою для цієї загрози є можлива поява Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування діяльності керівництва Нацбанку і керівництва ФГВФО 2014-2019 роках. Очолити її може народний депутат Олександр Дубинський.
Читайте також: Місія МВФ оцінила стан справ в Україні
Друга причина — перспективи розвитку ситуації з Приватбанком.
Кредитор тримає у фокусі скандал, що виник після публікації інтерв'ю прем'єр-міністра Олексія Гончарука Financial Times. Нагадаємо, FT писав про те, що, за словами Гончарука, Київ хоче досягти компромісу з Ігорем Коломойським про націоналізацію Приватбанку. Пізніше Гончарук спростував цю заяву.
«Було б добре, якби це спростував не тільки прем'єр, але і президент», — сказав співрозмовник видання.
Третя причина — ставлення уряду щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ.
Читайте також: МВФ оновив прогноз щодо курсу гривні до долара
В 2017-2018 роках уряд Гройсмана, всупереч домовленостям з кредитором, продовжував регулювати ціну на блакитне паливо. З боку уряду Гончарука поки таких спроб немає, але грубе порушення домовленостей з української сторони в минулому підвищило градус недовіри в нинішніх переговорах з кредитором про майбутню співпрацю.
Четверта причина — невизначеність з бюджетом на 2020 рік.
Як повідомив співрозмовник видання, «проект бюджету-2020 не подобається багатьом, але МВФ у цьому переліку немає». Втім, у фонді розуміють, що до моменту ухвалення у другому читанні проект кошторису зміниться і хочуть бачити, як саме.
Що відомо
- Україна домовляється про трирічну програму співпраці EFF (програма розширеного фінансування) вартістю 5-6 мільярдів доларів.
- Раніше повідомлялося, що сьогодні заключний день роботи місії в Україні. Офіційна заява за підсумками роботи місії очікується завтра, 27 вересня.
- У представництві МВФ не стали коментувати публікації в ЗМІ про те, що українській владі не вдалося досягти домовленості про програму через ситуацію навколо Приватбанку, можливу зміну керівництва НБУ і питання щодо реалістичності показників проекту держбюджету на 2020 рік.
Коментарі - 53
І цим дають сигнал іншим іноземним інвесторам вкладати в Україну…
как рынок земли отразится на благополучии допустим меня - я не имею никаких земельных участков с/х назначения .
Да и стоимость земли… ну допустим, но у нас и сейчас за пай платять за аренду выше чем в той же Польше допустим. а маржа — ниже. потому что каждый год подымается цена и сраные налоги! которые заставляют хитрить людей, да и хозяйства на 200-300 не в стостоянии всегда платить налоги и вынмают иногда свои запасы денег чтобы это сделать. товарищ с которым я учился, занимаются с/х у них 600 га — Бердянский р-н — маржа 20-25% всегда выходит, и тем меньше земли тем не целесообразней этим становится заниматься.
Так что я ЗА продажу, но это ничего не откроет ни сейчас ни в ближайшем будущем :D
аренды то тоже заключены у людей еще лет на 20-25 +- у всех
ЇЇ реалізація також дасть позитивний ефект для росту економіки.
Дуже важливо пам«ятати наступне - без підтримки держави по кредитам (компенсація або часткова компенсація відсотків) для невеликих фермерських господарст - ми отримаємо великі латифундії (які й таж вже в приницпі сформовані). Якщл брати за приклад Німеччину чи ту ж Польщу - там існують розумні обмеження реалізації землі »в одні руки".
МВФ не такий дурний як здається. Якщо Порошенко грав хитро, і намагався балансувати поступово вимиваючи фундамент з під олігархів, то зараз ситуація досягла такої точки, коли влада може довести свою антиолігархічність лише жорсткими кроками типу посадки Коломойського - а законних приводів для цього, я впевнений, є немало. Це може відбутись інакше - Коломойського посадять в Штатах на освнові компромату з України. Але головне - кроки мають бути рішучими і зрозумілими.
Ну-ну:)