Кабінет Міністрів затвердив законопроект про відкриття в Україні ринку землі і передає його до парламенту. Про це повідомив у Facebook народний депутат Олексій Гончаренко.
Кабмін затвердив проект закону про відкриття ринку землі (документ)
Що відомо
- За словами депутата, землю зможуть купувати іноземці, заснувавши українську юрособу, а обмеження щодо концентрації землі в одних руках буде складати до 200 тис. га.
Читайте також: Відкриття ринку землі може вплинути на її орендну ставку
Історія питання
23 вересня МЕРТ оприлюднило проект закону про ринок землі для громадського обговорення.
Президент Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а ВР - скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомляв, що Кабмін планує відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року.
Нагадаємо, що наприкінці грудня 2018 року Верховна Рада вкотре подовжила чинний з 2001 року в Україні мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.
Згідно з прогнозами Світового банку, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від 700 млн до 1,5 млрд доларів.
Коментарі - 24
Ирония в том что это не шутка.
Кто будет контролировать использование земель?
Что помешает например французам создать 1000 компаний и скупить все земли?
Продают последний актив Украины - землю!
Відповідь на ваші аргументи: 1) є країни в Європі з такою +/- ціною 2)чорнозем є і в європі, можливо в нас більш родючий, але не скрізь і лише можливо на якісь 10-15% родючіший, в європі збирають не набагато гірші врожії з їх земель 3) вся відповідь у 2 пункті 4) і 5) ще раз повторю, в інших країнах є також ринок землі, чому там не скупляють на 20 і більше років за копійки? Всі байки що у нас такі гарні чорноземи і дешеві придумані ще 20 років назад як вводили мораторій. З того часу дуже багато чого змінилося, а байки і до сих пір переказують. Дайте відповідь на одне питання: чим краще наш фермер, яких частину земель скупив, частину взяв в оренду на 100років і не повернув власникам, так як ті померли і тепер земля його, не потративши жодної копійки від іноземної компанії, яка прийде і купить землю і буде робити те саме що і наш фермер??? Нічим, в обох на умі тільки прибуток, ніхто ні сьогодні ні вчора не думає як зробити нашу землю більш родючою, щоб не лити пестицидів і не бризкати хімією. Ніхто. В чому різниця?
Где механизмы предохранения от использования земель не по назначению?
Могут за пару лет выжечь почву без всякого контроля. Такое в Германии или Франции не позволят сделать, а у нас что? Делай что хочешь - продадим последнее национальное богатство Украины.
Всё что после 1 года - отлично, инвестиция отбилась, можно использовать землю как угодно.
Для иностранных компаний стоимость земли в Украине настолько дешёвая, что можно скупить огромное количество, использовать и выкинуть.
Какая вам разница что творится с купленной квартирой, если стоимость её покупки отбилась за 1 месяц?
Вот тут аналогичная ситуация.
Авторы: Под ред. С. В. Киселева, д-р эконом.наук, профессор МГУ
Экономический факультет МГУ им.Ломоносова 2008 год
Але цікаво як прокоментують цей закон його розробники, почуємо протягом засідання у ВР
https://books.google.com.ua/books?id=SsOoCwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=ru#v=onepage&q&f=false
Задавай поиск в этой книге(справа) 150 Га и читай…
І в такому разі закон підтримує не сімейних фермерів, а величезні корпорації і обмеження в 200 тис. гектар просто гігантське