20 вересня на пленарному засіданні Верховної Ради міністр фінансів Оксана Маркарова представила проект закону «Про держбюджет на 2020 рік». Про це йдеться у повідомленні міністерства.
У Раді представили реалістичний бюджет-2020. Деталі
Міністр підкреслила, що документ, презентований сьогодні в парламенті, є реалістичним і збалансованим.
Деталі проекту бюджету
-
Доходи (1 079,5 млрд грн)
Вперше разом з Бюджетом не подані зміни до Податкового кодексу, всі доходи базуються виключно на чинній податковій базі.
Уряд планує подати, відповідно до доручення Президента, законопроекти про гральний бізнес та про легалізацію виробництва бурштину. Якщо ці закони будуть схвалені та підписані до другого читання бюджету, то доходи можуть бути враховані в проєкті бюджету на 2020 рік.
-
Видатки (1 170 млрд грн)
У фокусі бюджету 2020 безпека та оборона, інфраструктура і дороги та розвиток людського капіталу (реформи освіти та медицини)
Видатки на національну безпеку і оборонустановлять 245,8 млрд гривень, що на 33,8 млрд більше, ніж у 2019 році.Це становитиме 5,4% від ВВП, що вище обов'язкового законодавчо визначеного мінімуму у 5%.
При цьому для Ради національної безпеки і оборони зарезервовані по загальному фонду додаткові кошти на безпеку і оборону у сумі 28,0 млрд грн за бюджетною програмою 6501060, які будуть розподілені між 15 розпорядниками коштів окремим рішенням РНБО.
Видатки державного бюджету на освіту заплановано у сумі 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році.
-
На освітню субвенцію закладено 77,5 млрд грн.
-
На підтримку Нової української школи – 1,4 млрд грн
-
На розвиток закладів вищої освіти — 0,25 млрд грн
-
На інклюзивну освіту — 0,5 млрд грн
-
На створення 50 сучасних навчально-практичних центрів з підготовки робітників — 0,1 млрд грн
Вперше у проєкті Державного бюджету України на 2020 рік передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд гривень. Ці кошти буде спрямовано вФонд розвитку вищої освіти на лабораторії та освітній простір найкращим закладам вищої освіти або закладам за пріоритетними напрямками.
Загальні видатки на охорону здоров’я становлять 108 млрд грн, що на 9,8 млрд більше, ніж у 2019 році.
З квітня 2020 року медреформа розпочнеться на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівні медичної допомоги. Отже, з квітня 2020 року медичні заклади цих рівнів будуть фінансуватись за договорами, укладеним з Національною службою здоров’я України: сума фінансування залежатиме від обсягу наданої закладами медичної допомоги.
На реалізацію програми медичних гарантій враховані видатки в обсязі 72,1 млрд грн для:
-
первинної медичної допомоги з урахуванням збільшення кількості населення, яке заключило декларацію з лікарем;
-
реімбурсації вартості лікарських засобів з урахуванням збільшення кількості пацієнтів, які отримають ліки за кошти державного бюджету або з незначною доплатою;
-
екстреної медичної допомоги за новою організаційною моделлю, спроможною забезпечити вчасне, якісне та ефективне реагування на випадки невідкладних станів;
-
вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги з урахуванням пріоритетних послуг та станів;
-
паліативної медичної допомоги та медичної реабілітації.
Витрати на розвиток культури та інформаційну сферу становлять 8,6 млрд грн
-
На підтримку вітчизняного кінематографу та здійснення Українським культурним фондом заходів з підтримки проєктів — 1,3 млрд грн;
-
На продовження робіт з будівництва об'єктів загальнодержавного значення — 0,5 млрд грн;
-
На розвиток музейної та бібліотечної справи, збереження історико-культурної та архітектурної спадщини — 1,1 млрд грн;
-
На забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури в світі — 0,1 млрд грн
-
На розвиток суспільного мовлення України — 2 млрд грн
На розвиток дорожньої інфраструктури передбачено 74,4 млрд грн, що на 19,3 млрд більше, ніж у 2019 році
-
Борг
Виплати за боргом залишаються високими і становлять більше третини доходів. Так, платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу – 145,2 млрд грн; погашення державного боргу – 292,9 млрд гривень.
-
Співпраця з МФО
На 2020 рік також заплановано залучити 22 662 млн гривень для реалізації спільних з іноземними державами, фінансовими установами і міжнародними фінансовими організаціями інвестиційних проектів.
Коментарі - 22
А так - одна фигня.
А теперь — все. Новая власть — новые веяния.
вот первая ласточка — https://vesti.ua/kiev/351234-remont-shuljavskoho-mosta-ostanovilsja-posle-poluchenija-predoplaty-i-prodazhi-ukrbuda
Не підкажете, при якій владі тендер проводився і визначалася компанія виконавець замовлення?:)
А при нынешней бизнес как тараканы разбегается. Прихватив кусочек предоплаты....