Ціни на природний газ в Європі знизилися до десятирічного мінімуму і продовжать знижуватися, так як постачальники не планують скорочувати поставки. Про це пише Ліга.Бізнес з посиланням на Bloomberg.
Ціни на газ в Європі знизилися до десятирічного мінімуму
Що це значить
- Пропозиція продовжує перевищувати попит. На кінець серпня запаси в сховищах в північно-західній Європі, Італії та Австрії досягли 62,3 млрд кубометрів. Заповненість сховищ становить 94%.
- У Нідерландах ціна на газ намагається відновитися після літнього падіння нижче 10 євро за мегават-годину. Опитані агентством експерти припускають, що ціни в країні восени можуть впасти ще мінімум на 20%.
Читайте також: В «Нафтогазі» розповіли, хто і де може закупити газ за літньою ціною
За словами трейдера з голландської енергетичної компанії PZEM, виробники будуть змушені видобувати менше газу, якщо ціни впадуть нижче певної позначки. Водночас, великі постачальники, як Росія, намагаються збільшити частку ринку.
У Газпромі заявили минулого тижня, що цього року експорт газу в ЄС скоротиться до 192 млрд кубометрів — це на 4,5% нижче, ніж у рекордному 2018 році. При цьому середня вартість газу впаде на 13% порівняно з минулим роком, очікують в російській компанії.
Але знижувати обсяги поставок Газпром навряд чи стане, пише агентство.
Що відомо
- Представники України, Польщі та США підписали угоду про співпрацю, мета якого — посилити регіональну безпеку газопостачання і знизити залежність України від РФ.
-
НАК «Нафтогаз України» запустив новий продукт для побутових споживачів, які не отримують субсидію, — «Газовий запас». Також «Нафтогаз» планує розширити цю програму на ОСББ.
-
Придбати газ в обсязі до 25 тис. куб. м можна в 19 областях за низькою літньою ціною і використовувати його протягом опалювального сезону. Пропозиція актуальна до 25 вересня.
Коментарі - 65
А раша втрачає ринок газу...
Придбати паливо за літніми – нижчими – цінами. Разом з ПДВ виходить – 5 тисяч 720 гривень за тисячу кубометрів. Ліміт на одне домогосподарство – 25 тисяч.
Монополіст запевняє – зекономите 25% оплати за газопостачання в опалювальний сезон.
Купи собі газ по літній ціні і перестань скиглити:)
Продукт дає можливість українцям закупити газ в обсязі до 25 тис. куб. м, чого має вистачити для забезпечення потреб домогосподарства протягом всієї зими.
Пропозиція актуальна до 25 вересня. Відпускна ціна «Нафтогазу» і газопостачальним підприємствам (газозбутам) у межах продукту становить 4874,42 грн за тис. куб. м (без ПДВ та вартості транспортування і розподілу).
Там не всё так просто в том договоре, и реальная цена по регионам может варьироваться на 9-16%, что сразу отменяет его «вкусноту», и мы ещё не упоминаем стоимость денег, которые мы отдадим!
А вот если Вам не верят, отправляйте читать.
Вы же пишете - договор плохой, но не объясняете почему. Это некорректно.
Просто, если базовая цена вырастет, а она ежегодно зимой растет, то и с наценками за доставку, распределение, и.т.д. тоже вырастет.
Выбор за Вами, но возможность по вероятно более выгодной цене купить — есть!
Если Вы хотите сэкономить 100%, то да, такой халявы не будет, но 20-30% вполне можно, а если цена сильно вверх пойдет, то может и все 50%.
Росія видобувати хоче більше але втрачає ринки збуту..
Сколько у же такого было, то Яценюк то Гройсман рассказывали подобное.… мы скупились по рекордно низкой цене… и тут же в октябре… вимоги МВФ и все такое, а в феврале сообщение — Нафтогаз за прошедший год перечислил рекордную сумму налогов...!
В ноябре цена газа допустим 5300, в декабре 5600, а в феврале — 7000. Покупатель хочет в ноябре и декабре платить спотовую цену, а использовать свой газовый запас именно в феврале. Газсбыт ему не покажет дулю? Сказав, что вы свой купленный по 5700 газ использовали в ноябре (когда он был 5300, ага), извольте теперь опять переплачивать.
Не хочете купляти по літній то платіть по тій яка буде. Все просто.
Сделать заведомо невыгодное предложение под соусом перемоги, а при справедливом отказе сказать «ну вот, они сами не хотят» — это прям по заветам Путина :)
или
https://www.rbc.ua/rus/news/pravitelstvo-povysilo-tsenu-gaz-naseleniya-1539957405.html
Читайте.
Вы же написали, цитирую: «Если у них дешевеет, то у нас сразу по «вимогам» МВФ дорожает! Значит на зиму подорожает.»
Это значит, что если Вы хотите доказать свою позицию, то должны привести:
- динамику цен на газ в Европе
- динамику цен на газ в Украине.
- динамику курса гривна/евро;
И на базе этой динамики доказать, что когда в ЕС цена на газ падает у нас обязательно растет, при этом явно не из-за курса.
Просто две ссылки - не о чем.
Тут есть картинки.
Согласно принятому постановлению, цена газа с 1 ноября составит 8,550 грн за куб. метр. До ноября действуют специальные обязательства НАК «Нафтогаза» по текущей цене.
Гройсман напомнил, что Украина взяла ответственность перед МВФ выровнять цены на газ для населения и промышленности еще в 2008 году.
«Если мы не сможем продолжить отношения с международными партнерами, мы не сможем выплачивать долги. Украина может быть введена в дефолт», — сказал он.
Напомним, 1 апреля 2017 года цена на природный газ для нужд населения была установлена в размере 6,9579 грн за куб. метр (с НДС).
Гройсман сказал, что цена для населения будет выравниваться с ценой для промышленности, при этом цена для промышленности коррелирует с ценой на газ в на хабе в ЕС, а это в свою очередь означает, что чем ниже цена в ЕС, тем ниже и у нас в валютном эквиваленте. Естественно в случае девальвации, цена будет больше, при ревальвации - меньше.
Но это 100% не соответствует тому, что написали Вы, цитирую еще раз:
«Если у них дешевеет, то у нас сразу по «вимогам» МВФ дорожает! Значит на зиму подорожает».
Читай договор а не пиши бред!
Но есть требование МВФ, которое уже 11 лет как не меняется, а именно: «равенство цены промышленность-население».
Достаточно его один раз выполнить и больше разговоров не будет и никто спекулировать и обещать понизить/не повысить не будет.
НАК «Нафтогаз України» пропонує зарезервувати газ на зиму за фіксованою ціною через вашого постачальника, а використовувати цей газ в опалювальний сезон - з 1 жовтня по 31 березня
*Ціна без тарифів на транспортування та розподіл. Економія залежить від ринкових умов і не може бути гарантована продавцем.
Но, самое интересное кроется в договоре - вы обязаны прописать количество по месяцам, и тратить этот объем!!!
Никому больше свой бред не пишите, если не вникали в суть вопроса.
Я так понимаю, что каждый газсбыт пишет какие-то свои условия. А некоторые вообще отказываются. В Одессе, например, мафия вообще отказалась участвовать в этой акции. У мафии и так все хорошо и без этих ваших запасов, зачем им дополнительная работа.
Вот пруф, в комментариях: https://www.facebook.com/NaftogazUA/photos/a.822943011118819/2454333791313058/
https://minfin.com.ua/blogs/grugoriyholand/123182/
Спасибо за понимание!
Які гарантії Гріша?:)
«4.2.1. Споживач має право замовити у Постачальника об’єм (обсяг) природного газу на період з 01 жовтня поточного року до 31 березня наступного року (включно) за ціною 4,99628 грн., крім того ПДВ 20% – 0,99925 грн., всього з ПДВ – 5,99553 грн. за 1 метр кубічний, на умовах 100% передплати до 25 вересня поточного року (включно). Вказана ціна, не включає витрати на транспортування і розподіл природного газу. В місяці, наступному за місяцем споживання природного газу, Споживач отримує рахунок Постачальника на оплату, який включає витрати на транспортування і розподіл природного газу.
Якщо в період, з 01 жовтня поточного року до 31 березня наступного року, ціна на природний газ буде нижчою за ціну, за якою було здійснено передплату, то постачання здійснюється за цінами та на загальних умовах, передбачених Договором, без урахування передплаченого об’єму (обсягу) природного газу.
Протягом періоду з 01 жовтня поточного року до 31 березня наступного року, за умови що ціна природного газу у вказаний період дорівнює або більше діючої у місяці споживання природного газу, Споживач першочергово споживає передплачений об’єм (обсяг) природного газу. У випадку повного споживання передплаченого об’єму (обсягу) природного газу, Споживач оплачує послуги з постачання природного газу на загальних умовах
Для потребителя, получается, беспроигрышный вариант.
Хотя ложка зрады в этой бочке победы — это в принципе наличие этой офшорной коррупционной прокладки в виде газсбыта, которая в некоторых городах тупо не хочет участвовать в акции «газовый запас». Мол, а чо вы нам сделаете, гыгы…
И в этих городах люди будут платить столько, сколько зимой нарисует газсбыт, без каких-нибудь альтернатив, а ругать Коболева и его зарплату…