У Пекіні взялися скорочувати залежність китайських компаній від американських постачальників, готуючись до нових заходів у в торговій війні з США, пише mind.ua з посиланням на vestifinance.
Китай готує «чорний список» американських ІТ-компаній
За даними видання, за останні кілька місяців чиновники з Державного комітету у справах розвитку і реформ КНР, міністерства промисловості і інформаційних технологій, а також міністерства комерції вивчають виробничі ланцюжки поставок китайських IT-компаній в умовах загострення торгового конфлікту з США.
Серед компаній, які, за даними видання, вивчалися на предмет залежності від іноземних поставок, були, зокрема, китайські виробники смартфонів – Oppo, Vivo і Xiaomi.
Китайські виробники вже ведуть роботу зі скорочення залежності від іноземних компаній у виробничому ланцюжку. Міністерство комерції КНР раніше в цьому році почало готувати свій «чорний список» у відповідь на санкції США проти Huawei та інших компаній.
Хоча Пекін заявив, що поки що не вживатиме заходів у відповідь на останні імпортні мита з боку США, китайські санкції проти американських компаній можуть бути озвучені після вступу в силу повної заборони для приватних компаній США на співпрацю з Huawei.
Внесення в «чорний список» для компаній США може означати як втрату доступу до ринку Китаю, так і додаткові витрати через необхідність перенесення виробництва в інші країни.
Що відомо
- 24 серпня влада Китаю оголосила про введення мит на товари, імпортовані зі США, на загальну суму 75 мільярдів доларів.
- З 1 вересня США розширять мита на імпортовані товари з Китаю, які раніше не потрапили під них. Збори в 10 відсотків торкнуться імпортованої китайської продукції на загальну суму в 300 млрд доларів.
- Пізніше влада США прийняла рішення відкласти введення 10% мита на певний перелік товарів, імпортованих із Китаю, до 15 грудня через різдвяні свята.
Коментарі - 21
Хотя бы не давать американцам полный контроль этой сферы.
Эффективность, к сожалению, маленькая.
Но любое противостояние США и Китая — хорошо.
Насчёт наркотиков, кто ответственный? Кличко и Порошенко.
Почему мы не можем даже сидеть на Днепре на Подоле и не дышать дымом кальяна.
Крещатик тоже. Разве на главной улице Украины, там украинские заведения.
Аваков и Зеленский...
Например, Китай запретил деятельности Фейсбук, Инстаграм, Твитр, Гугл в Китае.
Но капиталисты Китая разрабатывали такие-же технологии, которые имеют такие-же плохие эффекты.
Теперь, борьба между правительствами, народами США и Китая с капиталистами США и Китая.
Люди в отчаянии.
И не забудьте о коммунистах Китая черкнуть пару слов, а то всё о капиталистах да капиталистах...
Что ещё хотите знать?
Дилемма заключенного — сотрудничество сложнее чем предательство. 50 лет назад сотрудничество было б невозможно, а сейчас, хотя бы не совсем невозможно. Если не бороться, но человечество проигрывает энтропии. Может стоит стараться минимизировать энтропию когда мы ещё живы?
И чем проще изделие, тем достовернее копия.
В погоне за максимизацией прибыли бизнесмены из Европы и США на свою голову с полного нуля взрастили технологический потенциал коммунистического Китая, открывая на его территории массу своих предприятий без задней мысли.
Ну а теперь пусть пожинают плоды своей жадности.