Вартість української землі сільгосппризначення може зрости в півтора-два раза після скасування мораторію на її продаж, вважає юрист практики земельного та аграрного права ЮФ Totum Дмитро Савчук, передає UBR.ua.
Скільки коштуватиме гектар землі після зняття мораторію (думка експерта)
Від чого залежить ціна на землю
За словами Савчука, безвідносно до старої або нової влади, ринок землі в Україні продовжує активно функціонувати. Однак його левова частка знаходиться в тіні. Тіньові оборудки з землею — не новина для аграрного сектора, і в основному це стосується угод на відчуження підмораторних земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
«На тіньовому українському ринку землі орієнтовна вартість землі сільськогосподарського призначення становить приблизно 1,3-2 тис. дол. за 1 га. Перспектива підвищення вартості земель сільськогосподарського призначення в Україні цілком реальна. Вона залежить від багатьох чинників, серед яких: тип ґрунту, показники родючості, природні властивості і кліматичні умови її використання. Припускаємо можливе підвищення вартості сільгоспземель до 2-4 тис. дол. за 1 га залежно від цінності земельної активу», — говорить Дмитро Савчук.
Читайте також: Земельна реформа: які виникнуть ризики для власників, покупців і держави
Він вважає, що анонсована президентом земельна реформа може істотно поліпшити стан економіки України.
Читайте також: Банки готові працювати на ринку сільгоспземлі — НБУ
«Запуск ринку землі буде репутаційним плюсом для іміджу країни на міжнародній арені. Обсяги залучення іноземних інвестицій в аграрний сектор безпосередньо залежать від обраної законодавцем концепції ринку землі, установлених обмежень щодо придбання прав на наділи представниками іноземного капіталу», — резюмував Савчук.
Що відомо
- Президент Зеленський заявив, що вже цього року в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
- Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
-
Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні діятиме до 1 січня 2020 року.
Коментарі - 34
Як зазначається в сюжеті Bihus.info, площа маєтку — 12 112 м², він розташований за 35 км від Києва.
«20 га лісу, за парканом штучні озера з містком, кілька будинків, у центрі — велетенський симетричний палац. Кілька гаражів, альтанки, фігурні доріжки. Будівництво ще не завершено, на території працює техніка, стоять вагончики й будматеріали», — йдеться в сюжеті.
Журналісти зазначають, що офіційно земля й нерухомість, на якій будується Ахметов, власність його компанії «Мета-Капітал», а за документами, це реабілітаційно-оздоровчий комплекс.
Слишком дёшево. В Польше 5-10 тыс долл. за 1 га, в Германии - до 30 долл. за 1 га. Что, там черноземы, как у нас?
P.S. Дурень думкою багатіє
Якщо сьогодні земля завуальовано не продається, то звідки взялися агрохолдинги? Там земля в оренді на 49 років з правом викупу, що юридично означає її власність селянами, але де-факто - латифундистами.