Мінфін - Курси валют України

Встановити
15 серпня 2019, 16:44

Банкіри не очікують істотного зниження гривні до кінця року

Банкіри припускають, що терміни початку сезонної девальвації гривні можуть зміститися ближче до початку жовтня. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Банкіри припускають, що терміни початку сезонної девальвації гривні можуть зміститися ближче до початку жовтня.
Фото: 112.ua

Прогнози банкірів

«На сьогодні вже можна сказати, що терміни початку сезонного зростання курсу долара порушені: до середини серпня спостерігається стабільний девальваційний тренд долара, ринок завис на рівні трирічного мінімуму 25-25,20 грн/дол. Цього року традиційний початок девальваційного тренду для гривні варто очікувати з невеликою затримкою — з початку жовтня», — сказав директор казначейства банку «Кредит Дніпро» Олег Курінний.

За його словами, головним чинником зміцнення курсу гривні став підвищений попит на гривневі ОВДП з боку нерезидентів.

Читайте також: НБУ не бачить ризиків для валютного ринку через придбання нерезидентами ОВДП

«Восени, як правило, підвищується попит на енергоносії, крім того, очікується піковий обсяг погашення зовнішніх позик, що може вплинути на послаблення гривні. Однак рекордний урожай зернових і гідний обсяг золотовалютних резервів дозволяють сподіватися, що девальвація, якщо і буде, то незначною», — додав експерт. За його оцінкою, за умови збереження політичної стабільності до кінця поточного року курс гривні залишиться в коридорі 25,5-26,5 грн/дол.

Заступник голови правління Першого інвестиційного банку Владислав Кравець вважає, що до кінця вересня, доки не буде сформовано новий склад уряду, курс гривні істотно не зміниться.

Читайте також: Мінфін очікує від НБУ уточненого прогнозу курсу гривні на 2020-2022 рр.

Старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик вважає, що традиційні осінні тренди цього року будуть згладжені. «У базовому сценарії ми очікуємо повернення курсу гривні в діапазон 25,5-26,5 грн/дол. з можливим ситуативним ослабленням до 27,5 грн/дол. до кінця поточного року», — сказав він, зазначивши при цьому, що девальваційні очікування можуть посилитися у випадку зростання політичної турбулентності.

За словами Ребрика, стан платіжного балансу та обсяг золотовалютних резервів залишаються фундаментально сприятливими для збереження курсової стабільності. «Основними чинниками сильної гривні є рекордний урожай зернових і відносно низькі світові ціни на енергоносії. Крім того, тренд на зниження ключових ставок у США і ЄС, ймовірно, буде підтримувати апетит інвесторів до ризику.

Читайте також: Чого очікують інвестори від нового президента

Разом з тим, як зазначив Ребрик, перспективи попиту на гривневі ОВДП з боку нерезидентів, який раніше служив основним ревальваційним чинником, тепер не настільки очевидні, про що свідчать результати останніх аукціонів. „План по внутрішніх запозиченнях за результатами 7 місяців 2019 року був виконаний з випередженням (76,5%), а тому можна очікувати деякого зниження обсягів пропозиції ОВДП на первинному ринку“, — додав він.

Коментарі - 7

+
0
Bely
Bely
15 серпня 2019, 17:20
#
Осенью к 26 думаю пойдем, а к зиме до 27.
+
0
Balxash
Balxash
15 серпня 2019, 17:22
#
Пускай лучше ждут, существенного укрепления гривны.
+
+81
bonv
bonv
15 серпня 2019, 18:02
#
Банкіри як завжди пальцем в небо..
+
0
Limmilog
Limmilog
16 серпня 2019, 1:20
#
Это да. При Порошенко такого не было, правда?
+
0
bonv
bonv
16 серпня 2019, 11:30
#
Порошенко спати не дає?:) Бідолага..
+
+43
squeez
squeez
15 серпня 2019, 22:28
#
Урожай рекордныйй да? , энергоносители не дорогие, вопрос почему АЗС держит цены? почему молчат всё лето за цены на ГСМ, почему никто на этом не пиарился даже? что там таме дядьки крутые сидят шо их трогать нельзя? в ЕС цена формируется сразу и каждую неделю меняется, от цены на нефть в зависимости, а у нас она только в 1 сторону реагирует, когда цена повышается только, и при чем сразу и бывает что по 2-3 раза в день те копейки переписывали, а тут хоть бы 20 коп спустили, хотя я так понимаю минимум 50 , а то и вообще гривну должны были спусть, цена литры всегда была  чуть больше 1$, ну вот пусть сейчас 26 грн даже если грубо, то почему топливо не стоит 27 - 95, или солярка
+
+38
tomsfsb
tomsfsb
15 серпня 2019, 22:33
#
Работает схема,по супер заработку на ОВГЗ и все,кто в доле знают,когда нужно будет спрыгнуть с этого.А наивному населению рассказывают,какая у нас крепкая гривна и сильная экономика.В любой момент могут опустить гривну до 28грн за 2-3 дня.Что уже делалось и не раз.Кидалово в нашей стране-это система.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися