Зовнішньоторговельний баланс України за перше півріччя 2019 року зведений з дефіцитом $1,619 млрд, що в 1,7 рази вище дефіциту за аналогічний період минулого року (977,6 млн). Про це повідомляє Держстат.
15 серпня 2019, 9:53
Зовнішньоторговельний баланс зведений з дефіцитом 1,6 мільярда
За звітний період імпорт товарів та послуг зріс на 7,9% — до $31,164 млрд, експорт – на 5,9%, до $29,544 млрд.
Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами зріс у 1,4 рази – до $3,736 млрд.
Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,87 (у I півріччі 2018 року — 0,89).
Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами з 214 країн світу.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 16
вернее есть , но она из тени не выходит , на межбанке и в обменках не появляется и на курс не влияет.
это все равно что говорить о «валюте туристов». Эксперты как-то умалчивают что каждое лето миллион человек ездят только в Турцию, покупая для поездок около миллиарда долларов....
Один із локальних прикладів як ця валюта конвертується?
Був весною в відряджені в Чернівцях, Івано-Франківську, Львові, Ужгороду, де зустрічався з забудовниками - більшість покупців нерухомості в новобудовах саме заробітчани.
Я з різними забудовниками спілкуюсь по багато разів щотижня. Може і є якісь нелегальні забудовники, що будуються без будб-яких погоджень та землевідведення що продають за валюту. Але таких не більше 5% від загальної кількості і купувати у них це як в казино грати.
еще раз повторю - в отчетах легальных обменников никаких «неслыханных сумм» не пробегало.
Более того - проблема «заробитчан» сейчас искуственно раздута. В 2012 году по данным тех лет, в россии сидели на заработках от 6 до 8 миллионов человек. Но тематика «денег заробитчан» не звучала. Почему ?
Але продавці всі гроші ховають «у матрас» чи розміщують на депозити, купують нову нерухомість, вкладають в бізнес, тощо?
Заробітчани це проблема лише в вимиванні з країни працездатного населення. А те що вони тут підтримують свої сім«ї, купують активи — то це добре для загального вирівнювання торгівельного балансу який є від»ємним.
заробитчане у нас существуют много лет. И деньги переводят. А говорить о них стали в последние несколько лет.
2,5 года назад купил в Ивано-Франковске двушку в новостройке. Все платежи делал в наличной гривне и долларе, бухгалтерия застройщика приняла валюту без проблем.
Так что теория — это одно, а по факту выходит и по-другому.
Наприклад ті ж 2.5 роки тому фін контроль у банках був набагато лояльнішим до клієнтів щодо підтвердження набуття коштів.
Интересно, сколько было бы миллиардов в минус если бы гривна не обесценилась…