Останній день липня пройшов досить динамічно і драматично на валютному ринку.
Долар подорожчав: що пішло не так на міжбанку
Гривня мала суттєві шанси на подальше зміцнення, але інтереси та завдання окремих великих гравців підкоригували ці амбіції нацвалюти.
Взагалі, на торгах складається цікава та нестандартна ситуація. Якщо раніше курсову «погоду» на міжбанку робили великі експортери та імпортери, а також НБУ, то зараз — все більше нерезиденти і регулятор.
Відчувається вплив аукціонів Мінфіну України з розміщення ОВДП. Надвигідніші умови їх продажу для інвесторів (висока прибутковість і відсутність оподаткування) спровокували значні обсяги нерезидентних купівель цих гривневих паперів і як наслідок — масований приплив валюти на міжбанк у період проведення таких аукціонів і у дні розрахунків за ними.
Пропозиція валюти в рази перевищує попит з боку імпортерів, що дозволяє практично весь надлишок долара викуповувати Нацбанку в резерви. Цим регулятор активно користується і тільки за понеділок-вівторок цього тижня викупив за нашими розрахунками не менше 360-410 млн доларів, поступово занижуючи котирування купівлі.
Не став винятком і сьогоднішній день, коли НБУ з'явився на ринку вже з самого ранку. Саме дії регулятора у поєднанні з окремими виходами великих клієнтів і банків на ринок з купівлі / продажу долара для завершення місяця — і стали причиною курсової «свічки» у середині дня.
Хід торгів:
З вчорашніх вечірніх 25,02 / 25,05 гривень за долар міжбанк відразу ж стартував з низького рівня в 24,95 / 24,98 з явною метою піти ще значно нижче. Але в першу годину сесії надлишок долара почав скуповувати Нацбанк, фактично підтримуючи долар.
Результат — котирування знизилися лише до 24,94 / 24,97 на 11:00, а НБУ купив перші 20 млн доларів по 24,97-24,98 гривень та визначив свою пропозицію про подальший викуп валюти по 24,96.
Поява «універсального покупця» підбадьорила продавців, а іноземці до цього моменту вже продали необхідний обсяг валюти для остаточного закриття сьогоднішніх розрахунків по ОВДП. Нацбанк декілька разів поспіль викуповував долар на торгах, фактично цілеспрямовано не даючи йому ще більше просісти. Використовував, як завжди — Matching.
Як тільки іноземці закрили свої проблеми і був викуплений фактично основний надлишок пропозиції — ринок швидко розгорнувся в бік зростання котирувань за рахунок купівель імпортерів для завершення зовнішньоекономічних розрахунків на звітну дату.
Вже о 12:00 курс підріс до 25,05 / 25,09 гривень за долар, а в обмінниках котирування продажу «зеленого» з 25 гривень підскочили відразу до 25,10-25,15.
Ближче до обіду долар ще підріс до 25,075 / 25,115 гривень, а на 16:00 (на поодиноких угодах) його підтягнули до 25,095 / 25,135. На цій позначці міжбанк і завершив свою роботу в останній день липня.
Головні події 31 липня на міжбанку:
1) Просідання котирувань долара з ранкових 24,95 / 24,98 гривень до 24,94 / 24,97 на 11 годину і потім зростання котирувань до 25,095 / 25,135 на момент завершення сесії;
2) НБУ не виходив на торги у публічному форматі, але знову активно скуповував валюту через Matching. Купив перші 20 млн доларів по 24,97-24,98 гривень, а в подальшому продовжив скупку валюти по 24,96. Викупивши фактично весь надлишок пропозиції, Нацбанк о 12:00 фактично розгорнув ринок в бік зростання котирувань на окремих угодах великих гравців;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 24,9845 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 1 серпня встановлений на рівні 25,020755.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
НБУ не продает овгз, выше уже «васе» написали
овдп не все в грн, например, с аукциона 19.07 из 33 млрд 26 были в валюте
А ОВДП валютне тільки один раз в місяць продають..
Куча статей как минфин обвиняет НБУ в ревальвации
Молоко у нас отличное. Особенно Простоквашино от Данон. Другие ТОПовые бренды также на уровне по качеству. Акции прописаны в контрактах с торговыми сетями. Не бойтесь акций))) Некоторые думают, что в акцию неликвид продают...смешные люди. По себе судят, наверное.
Развею их:
1. Поголовье сократилось — производительность одной коровы увеличилась. Т.е. было экстенсивное развитие животноводства, а стало интенсивное.
2. Население также сократилось — нам уже меньше коров требуется. Даже высокопроизводительных.
3. Что касается «пальмы» и прочих нехороших веществ. Да, их применяют. К сожалению. Но это относится к мелким игрокам. ТОПовые бренды с этим не играются. Можете быть уверены.
4. Молочка ТОПовых брендов 100% качественная, не содержит антибиотиков, разнообразных палочек как на рынке.
Нельзя быть таким недоверчивым. Понимаю, что не всем посчастливилось поработать в Даноне, но все же.
В качестве бонуса для вас — сценарий рекламного ролика: стоит на лугу такая тощая корова и говорит в камеру: «Я простая украинская корова, но с тех пор, как я согласилась работать на французский »Danon«, моя интенсивная производительность увеличилась в десятки раз! И я не балуюсь »пальмой«, антибиотиками и прочими нехорошими веществами. Можете быть уверены! Мууу...»
Цена молока (средняя) - 21 грн./л.
Это 75 евроцентов
Зрада не удалась?
Вчора і сьогодні НБУ відкупив 350 млн баксів... Дуже і дуже потужно відкупив..
А НАБУ с кабмина должно было «спросить» почему превысили продажи и «струсить» из личного бюджета эту сумму