Мінфін - Курси валют України

Встановити
26 липня 2019, 13:34

Експерт назвав причини зміцнення гривні в липні

Ключовими чинниками зміцнення гривні в липні стали продаж валюти нерезидентами під купівлю ОВДП, а також зростання валютної виручки експортерів аграрної продукції та металургії. Таку думку висловив старший аналітик «Райффайзен Банку Аваль» Михайло Ребрик, передає Уніан.

Ключовими чинниками зміцнення гривні в липні стали продаж валюти нерезидентами під купівлю ОВДП, а також зростання валютної виручки експортерів аграрної продукції та металургії.
Фото: kp.ua

Основні причини

«Ключові причини зміцнення: масовані продажі з боку нерезидентів під купівлі ОВДП плюс продаж з боку експортерів аграрної продукції та металургії. Все це на тлі традиційно спокійного літнього періоду, коли переважають продажі. Світові ціни на зерно і залізну руду високі, тоді як нафта і газ подешевшали», — пояснив експерт.

Він зазначив, що нерезиденти позитивно відреагували на результати дострокових парламентських виборів в Україні і вірять у прискорення реформ. При цьому макроситуація в країні сприятлива, а реальна ставка за українськими облігаціями залишається однією з найвищих у світі.

На думку експерта, поки що фундаментальних причин для ослаблення гривні немає, оскільки урожай зернових в Україні рекордний і причин для зниження попиту нерезидентів на ОВДП немає.

Читайте також: Скупка ОВДП нерезидентами не створює ризиків для курсу — НБУ

Експерт вважає, що є ймовірність подальшого зміцнення гривні до рівня 24,90-25 гривень за долар, а девальвація можлива тільки на тлі поганих політичних новин. «У серпні, найімовірніше, національна валюта буде залишатися в коридорі 25,4-26,4 гривні за долар з можливими короткотерміновими виходами трохи нижче», — прогнозує експерт.

Разом з тим він зазначив, що надмірне зміцнення гривні призводить до невиконання планових показників бюджету за доходами від мита і податків на експорт/імпорт, а також негативно позначається на фінансових показниках експортерів.

Читайте також: МВФ оновив прогноз щодо курсу гривні до долара

Нагадаємо, що гривня на початку липня подолала психологічну позначку 26 гривень за долар продовжує зміцнюватися.

Коментарі - 11

+
+15
bonv
bonv
26 липня 2019, 13:37
#
Погоджуюсь. +15
+
+171
Wirtschaftler
Wirtschaftler
26 липня 2019, 14:07
#
У меня вопрос: уместно ли здесь говорить про «укрепление», если оно напрямую связно с иностранцами? Здесь скорее «укрепление зависимости». Т.е. пришли иностранцы за ОВГЗ - гривна типа «укрепляется», иностранцы уходят - всё наоборот.
Ведь реально: это же не укрепление нацвалюты за счет дополнительных товаров, роста производства, потребления внутри страны. Это же чисто спекулятивный капитал зашёл. Он в любой момент может уйти. А вот если бы на эти полученные деньги построили заводы и фабрики и т.д., то заводы за 2-3 месяца никуда бы не ушли...
Мне так видится... Или я ошибаюсь?
+
0
nvr4d nvr4d
nvr4d nvr4d
26 липня 2019, 17:38
#
Это завод в любой момент может обанкротиться.
А каким образом «в любой момент» уйдёт «спекулятивный капитал», если ОВГЗ берётся на конкретный срок?
+
0
Wirtschaftler
Wirtschaftler
29 липня 2019, 12:47
#
Я не профи, но, как я понимаю, облигации можно просто продать и не ждать весь срок....?
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
26 липня 2019, 14:16
#
Зачем мои слова повторять? )
+
+43
bonv
bonv
26 липня 2019, 14:56
#
Ссилку забули вказати - подавай в суд:))
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
26 липня 2019, 17:44
#
Сразу подавать в 6-й апелляционный? Самый гуманный суд.
+
0
Wirtschaftler
Wirtschaftler
26 липня 2019, 16:36
#
Что же это за эксперт, которые такие очевидные вещи не видит?....
+
+23
Saamosus
Saamosus
26 липня 2019, 17:11
#
Самое время брать интерьвью у Игоря Валериевича!
Что б назад к 28
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
26 липня 2019, 21:55
#
По мнению эксперта, пока фундаментальных причин для ослабления гривны нет, так как урожай зерновых в Украине рекордный и причин для снижения спроса нерезидентов на ОВГЗ нет.

Ага,а растущая долларизация(45%) и усиливающаяся ДЕмонетизация (26,91%) экономики Украины гривну не ослабляют и фундаментальными причинами этого ослабления не являются?
+
0
squeez
squeez
27 липня 2019, 13:39
#
«В августе, скорее всего, национальная валюта будет оставаться в коридоре 25,4-26,4 гривны"
с такими прогнозами, я тоже могу быть аналитиком, в таком коридоре
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися