За підрахунками Нацбанку, в портфелі нерезидентів перебуває облігацій внутрішньої державної позики на суму 73-74 млрд грн, але це не створює ризиків ні для макроекономічної стабільності, ні для курсу гривні. Про це сьогодні під час брифінгу заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
Скупка ОВДП нерезидентами не створює ризиків для курсу — НБУ
«Якщо подивитись на структуру щодо терміну погашення цих цінних паперів, то лише чверть з них припадає на поточний рік. На наступний рік – близько третини, і майже половина – це папери з погашенням у 2021 році і наступних. Тобто структура термінів погашення виглядає достатньо рівномірною і стабільною», — пояснив Сологуб.
Заступник голови Нацбанку нагадав, що в інших країнах були приклади, коли іноземні інвестори виходили з ринку державного боргу і це спричиняло коливання на валютному ринку. Водночас, за його словами, ситуація в Аргентині була пов’язана з короткостроковістю боргу, чого немає в Україні. В Туреччині негативний сценарій був обумовлений політичним тиском на центральний банк, що стало негативним сигналом для інвесторів.
Бонус від «Мінфіну»: ОВДП з прибутковістю до 18% + 0,2% до ставки
«Ми вважаємо, що враховуючи стабільну макроекономічну ситуацію і рівномірну структуру боргу щодо терміну погашення, зараз немає значних ризиків для макроекономічної ситуації в Україні», — сказав Сологуб.
Як писав «Мінфін», 16 липня було проведено рекордне розміщення ОВДП на внутрішньому ринку, що дозволило залучити до бюджету 33,29 млрд грн.
Читайте також: Мінфін витратив на погашення та обслуговування валютних боргів 73 мільярди за 2 місяці
Наразі частка нерезидентів на ринку облігацій становить 7,8%. За оцінками експертів, вона продовжуватиме зростати, якщо політична ситуація в Україні залишиться стабільною. Це має позитивно позначитись на фінансовому рахунку країни і дозволить згладити відтоки в ході майбутніх пікових погашення державного боргу в 3 кварталі. Для порівняння: на початок цього року ця частка складала лише 0,8%.
Коментарі - 34
Делайте выводы, господа.
А вот люди его практически все пока на своих местах.