Міжнародні платіжні системи Visa і Mastercard можуть піти з Росії в результаті західних санкцій і відповідних дій Держдуми і Центробанку. Про це повідомляє Уніан з посиланням на інші ЗМІ.
Світові платіжні системи можуть піти з Росії — ЗМІ
Що відомо
Повідомляється, що 23 липня Держдума збирається розглянути в другому читанні поправки до законопроекту «Про національну платіжній системі», які підтримує Центробанк. Вони повинні забезпечити безперервність карткових платежів в Росії.
По суті ж, російським дочірнім компаніям міжнародних платіжних систем (МПС) заборонять зупиняти розрахунки за картками банків, що потрапили під санкції. Поправки торкнуться МПС, чиї «дочки» зареєстровані в ЦБ, зокрема Visa, MasterCard, China Union Pay, JCB.
Наголошується, що якщо законопроект буде прийнятий, їм заборонять вводити критерії зупинення, припинення участі в платіжній системі за ініціативою оператора платіжної системи, пов'язані, відповідно, з припиненням, припиненням участі в іноземній платіжній системі.
Читайте також: Росія скаржиться на суми виплат Україні за активи в Криму
На те, щоб почати працювати за новими правилами, платіжним системам дадуть півроку. Після цього призупинення розрахунків якогось банку з-за санкцій буде вважатися порушенням. Якщо воно не буде усунуто, ЦБ виключить компанію з реєстру операторів платіжних систем, що буде означати заборону на роботу в Росії.
При цьому, як підкреслює видання, російські дочки Visa і MasterCard при всьому бажанні не зможуть привести свої правила у відповідність з новими вимогами — вони не мають права не виконувати розпорядження своєї головної організації.
У Visa і MasterCard буде можливість залишитися на російському ринку в якості операторів «іноземних платіжних систем» (це поняття також вводиться поправками до законопроекту). Однак опитані виданням експерти вважають, що, найімовірніше, ці компанії просто згорнуть свій бізнес в Росії.
Коментарі - 24
«В сентябре 2016 года российская Национальная система платёжных карт и китайская платёжная система Union Pay договорились о выпуске совместных банковских карт. „
Тут таки больше про платежные системы и их взаимодействие. А это очередной лакомый кусок, который они хотят монополизировать в границах своего государства.
А свіфт вони замінять на біткоін і заживуть
ПС: розмір шматку розміром з рфію — це кусень гарний тільки для рівня рфіянських олігархів
А по поводу SWIFT: обещать, не значит жениться.
Россия к этому все готовится и готовится, а США все никак не могут решиться. И так идут года. Возможно когда-то они оба будут готовы к свадьбе.
НА 1 000 000 000 $ теоретической прибыли это всего 180 000 $ (Это я для осознания масштаба. Прибыль взята с головы.)
Стоит ли ради 180 000 $ перестраивать модель бизнеса и рисковать?
На ум приходит разве что Иран... Но они за десятилетия живут так и уже адаптировались как сами ко всем так и все к ним.
А демократия... - это одно название. АНБ и ЦРУ получили самые широкие полномочия по контролю за информацией, персональными данными и т.д. именно в период демократов. Все относительно в отношении демократии.
Насчет демократии - ну я ж не зря это в кавычки взял )
1. Це зробив навіть Ин з Північної Кореї
2. Ніяких економічних профітів після закидонів трампа економіка США не отримала
Або не хочеш розуміти аби не ламати свою зручну і пухнасту паралельну реальність.
А в той час Трамп дуже суттєво зміцнює економіку США і виправляє ті перекоси які зробив Обама за два свої строки попутно ставлячи зарвавшихся хамів на місце. Це б ще мав зробити Обама, але йому дуже хотілося нобелівку отримати.
З китайцями паритету не було і не буде
Китайці погодились купувати те, що вони і до того купували
Нащо він зняв санкції з хуавея - я не знаю, бо піратити хуавей не перестав
До зростання і падіння індексів він має слабке відношення
Цікавий підхід до виправлення «перекосів» Обами