Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від його фактичного рівня. Про це пише Економічна правда.
Експерти порахували, скільки Україна втрачає через земельний мораторій
Що це значить
«Без мораторію ВВП України в 2018 році міг би бути на 22,5 млрд дол., або на 17% більше від фактичного рівня. Це і є ціна мораторію, яку платить вся Україна», — зазначають автори публікації.
Проаналізувавши вплив мораторію, автори статті дійшли також висновку, що мораторій варто розглядати як значний структурний перелом, який зрушив аграрний сектор країни на більш низьку траєкторію розвитку.
«Якби не мораторій, то в 2018 році сільське господарство могло би створити близько 35,8 млрд дол. доданої вартості замість фактичних 13,3 млрд дол.», — наголошують автори статті.
Читайте також: Податок на нерухомість. Як платити в 2019 році
Нагадаємо, мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель, який з 2001 продовжувався вже десять разів, охоплює 66% території України.
7 лютого в Україні набув чинності закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.
Водночас експерти переконані, що земельний пай після зняття мораторію може стати вигідним засобом вкладання і збереження грошей для українців — не гірше, ніж міська нерухомість або доларові ОВДП.
Коментарі - 44
Правда, с нынешними процентными ставками...
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/119864/
«А еще я знаю что украинское куриное филе в маркетах в Голландии стоит дешевле чем у нас!» - это вам рассказал тот самый сосед-голландец, которому субсидию не дали?)
У которого «ограничения по труду, но не инвалидность» (лень).
«как эти культуры «обедняют» почву» - агротехника?
Не, не слышали.
«почему Голландия практически все масло (олию) закупает у нас? А может они расскажут почему 98% всей курятины в Голландии с Украины» - там посчитали и решили, чем дотировать своих фермеров (которые уже задотированы в доску), проще купить курятину «у хАхлов».
«практически все масло (олию) закупает у нас?» - подсолнечное масло из Украины идет в арабские страны и Индию.
В Нидерландах небось с оливковым маслом дурью мучаются.
Спасают от разорения испанских фермеров)
«может они просто берегут свою землю» - в Нидерландах нет рынка с/х земли?)
Но в телевизоре об этом «забыли» рассказать)
А експерти і аналітики можуть пояснити чому ріст ВВП України в с/г починається практично відразу ж ПІСЛЯ ЗАБОРОНИ продавати землю??? З їхньої логіки — заборона продажу землі мала би перетворити нас на Північну Корею ще 20 років назад і ми би біднішали і біднішали!
Одним словом — хвора якась логіка в них… Я бачу на графіку падіння с/г, коли був дозвіл на продаж землі і ріст с/г, коли є мораторій на продаж. А на рахунок всіх інших держав, де дозволено продаж землі, то сказати нічого не можу, бо не спец в цьому, але більше ніж переконаний, що там зовсім не так просто купити с/г землю навіть власним громадянам, а земля вже давним-давно вся куплена і максимум на що можна претендувати, то це — оренда!
Тому виходячи «з емпіричних розрахунків» (як недоексперти пишуть в своїй статті) я приходжу до висновку, що якщо в Україні дозволять продаж землі, то ВВП України в с/г складеться в ЧОТИРИ!!! РАЗИ: з сьогоднішніх майже 14 млрд. (знову число з їхнього ж графіка) до 0,26
Тогда как реальный курс (по которому меняли деньги при выезде за границу) был 27 сов.рублей/доллар.
И да, премьеры и президенты-коммунисты, «стимулирование экономики эмиссией», гиперинфляция?
Или, вы родились уже после окончания этих явлений?)
Школьник выше забыл, что в УССР эти магазины назывались «Каштан»)
Реальный курс был 61 к за доллар и не нужно писать чушь о том, что при выезде за границу меняли дороже. При выезде в турпоездку или командировку меняли именно по 61 к за доллар. А вы или врете или не владеете информацией.
В тоже время был другой курс. По которому меняли менялы. У них покупали те кто хотел что либо купить в валютных магазинах. Сдавали им в основном проститутки и проч шваль. Вам почему то именно этот курс запомнился а не настоящий.Точный курс не скажу он плавал но не в этом дело. ЭТОТ курс никогда! не отображал истинного положения . Потому что зависел от множества факторов. Помимо того валютчик мог в то время загреметь на огромный тюремный срок а то и получить высшую меру наказания. И именно поэтому доллар был так дорог у валютчиков а не потому, что был такой курс.
У менял и студентов иностранцев в конце 80 курс «играл» 10 - 20 все зависело что шло на обмен - валюта, вещи или техника. Если говорить дальше ( Киев ) то, как такового курса у менял не было, при том, что в «Киевской Руси» и «Днепре» можно было «прикупиться» всегда. Да и как таковых милицейских движений не было! «На горе» можно было каждую субботу нормально скупится по нормальному курсу.
Тем не менее, под самый конец официальный валютный курс стал соответствовать реальному.