Весь вівторок валютний ринок лихоманило.
Чому почалися валютні ралі і що з курсом
Настрій міжбанку на збільшення курсових коливань був підкріплений вже з самого початку сесії — з рівня вчорашнього закриття 27,06 / 27,10 гривень долар з 10 ранку котирувався вже в межах 27,20 / 27,23.
Попит істотно перевищував пропозицію, експортери притримували валюту, а спекулянти активно розганяли нову хвилю підвищення котирувань. На 11 годину долар подорожчав до 27,22 / 27,24 гривень, а на 12 годин досяг позначки 27,22 / 27,25 та протримався в цих межах до обіду.
Довідковий курс НБУ на 12:00 склав 27,2334 гривні за долар. Багато операторів ринку відзначали зростання спекулятивної складової по формуванню курсу з активним сприянням цьому процессу з боку нерезидентів.
Ми не прибічники «теорії змов», але те, що до зростання котирувань в день аукціону з розміщення ОВДП іноземці та спекулянти доклали свої фінансові ручки — це точно.
Великим клієнтам-покупцям доводилося миритися з ситуацією та купувати валюту за поточними завищеними котируваннями, що додавало спекулянтам впевненості в ефективності їх дій.
Але після обіду ситуація дещо змінилася. На поодиноких, але не завжди дрібних угодах (деякі лоти доходили до 500 тисяч доларів і більше) продавці стали активно пропонувати валюту, а ось покупців стало набагато менше.
Міжбанк увійшов в стадію зниження активності з паралельною перевагою пропозиції над попитом. На 15:00 котирування долара просіли до 27,10 / 27,14 гривень, а на завершення сесії вони остаточно закріпилися на позначці 27,11 / 27,15.
Поведінка міжбанку у вівторок носила ознаки явного розгойдування ринку з елементами валютних ралі, і в підсумку ринок залишився в підвішеному стані.
На логіку і поведінку фінансистів ще вплинуть майбутні рішення монетарного комітету НБУ по обліковій ставці ( «Мінфін» вважає, що її знизять на 0,25-0,5% річних в найближчі дні), а також остаточні результати сьогодняшнього аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП (завтра за його результатами відбудеться розрахунок між покупцями та Мінфіном України).
Головні події 4 червня на міжбанку:
1) Черговий активний розігрів ринку (з ранку котирування злетіли з вчорашніх 27,06 / 27,10 відразу до стартових 27,20 / 27,23) і потім після піку котирувань 27,22 / 27,25 гривень за долар на середину дня — подальше падіння курсу до 27,11 / 27,15 гривень на момент завершення сесії;
2) НБУ не виходив на торги в публічному форматі;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 27,2334 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 5 червня встановлено на рівні 27,206934.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 13
— НБУ, имея больше информации чем мы, знает, что скоро опять вниз, поэтому незачем зря тратить резервы, если оно уже на днях само рассосется
— НБУ, имея больше информации чем мы, понимает, что это уже сильный долгосрочный тренд, и поэтому не видит смысла зря сливать резервы против ветра
І валюта самому потрібна для обслуговування боргів - четвертий варіант:)
Спекулятивная составляющая там на высоком уровне, с учётом всех известий и событий за неделю.
Миллион раз было, когда все эти прогнозы про то что Вася Пупкин с Молдаванки должен сейчас продавать или покупать свою соточку или даже тысячу, потому что мая/октябрь/день космонавтики, оказывались далеки от правды, когда совпадали по времени с более весомыми событиями вроде ОВГЗ, вывода дивидендов, скупки/продажи валюты (в том числе на черном рынке) и т.д.
И более того, май и июнь у нас каждый год, а наличный так сильно и так долго отстает от межбанка только сейчас.
Все эти истории про отпуска, одежду на лето (а на другие сезоны не надо?) и прочие цветы на 8е марта не выдерживают никакой критики.
Я недавно видела клоуна, который спрашивал, как же это так, «доллар подешевел, а сахар подорожал?!»