Законопроект президента про незаконне збагачення передбачає кримінальну відповідальність, якщо розмір збитку держави досягне 11,5 млн грн. Про це повідомив заступник голови АП Руслан Рябошапка, передає РБК-Україна.
Зеленський пропонує підвищити поріг відповідальності за незаконне збагачення
Що це означає
Рябошапка зазначив, що кримінальна відповідальність буде наступати тільки тоді, коли розмір завданих державі збитків є значним.
«Ми свідомо пішли на збільшення цього розміру», — сказав він і повідомив, що сума становить 11,5 млн грн, або 380 тис. євро.
Читайте також: У деклараціях депутатів знайшли невідповідності на 8,5 мільярда
За його словами, це було зроблено для того, щоб не відволікати антикорупційні органи дрібними справами. Санкція за незаконне збагачення в особливо великих розмірах передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 8 років і навіть до 12 років — в особливих випадках.
При цьому він додав, що всі справи, в яких фігурує незаконне збагачення на суму понад 30 тис. євро, але до 380 тис. євро, будуть розглядатися в порядку цивільної процедури, в порядку стягнення в дохід держави необґрунтованих активів.
Читайте також: Зеленський оприлюднив декларацію за 2018 рік
Нагадаємо, що Конституційний суд України 27 лютого опублікував рішення про скасування статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.
Днями в Раді був зареєстрований законопроект президента Володимира Зеленського про відповідальність за незаконне збагачення, який, як повідомлялося, був узгоджений з МВФ.
Коментарі - 35
Реальність: дебільні спроби пояснити, чому порохоботи не перевзуваються.
И 11500000 грн - не деньги, чтоб из-за них людям жизнь ломать)
А после ЗЕфолта на них можно будет только буханку хлеба купить)
Чи він виводив кошти і це стало відомо лише при Зеленському?:)
Можливо я не вірно сформулював речення і потрібно було так «Чи він виводив кошти при Зеленському і це стало відомо лише зараз?»
А это по меньшей мере странно.
«Кінець епохи жадібності» (с).
Может кто-то более правильно с юр.точки зрения прояснит.
ЗЕ прыйдэ — порядок навэдэ (с).
Необлагаемый минимум — 17 грн. 12000*17 = 204000, но никак не 11,5 млн.
Пункт 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України
5. Якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.
Стаття 169 Податкового кодексу України. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги Податкова соціальна пільги становить:
169.1.1. у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, — для будь-якого платника податку.
Стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Установити у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: — для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року — 1600 гривень.
Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць становить 1853 грн.
«Худе не будет» (с).
Кушайте, не обляпайтесь)