Заява президента Володимира Зеленського про чіткі наміри надалі обслуговувати державний борг і продовжувати співпрацю з МВФ могла б підвищити довіру до економічної політики нової влади. Так вважають аналітики Bank Of America Merrill Lynch (BoAML), передає Інтерфакс-Україна.
Інвестори чекають офіційної заяви президента про наміри щодо держборгу — аналітики
Що пропонують аналітики
Як наголошується в економічному огляді BoAML, дискусія про доцільність оголошення Україною дефолту мала обмежений вплив на ринок, оскільки влада одразу ж вказала на те, що такий варіант не розглядається.
Водночас аналітики наголосили, що від самого президента відповідної заяви не було.
Читайте також: У НБУ розповіли деталі зустрічі Смолія та Зеленського з місією МВФ
Майже всі інвестори задоволені новою владою, однак все ж залишається стурбованість щодо майбутньої економічної політики, вказується в огляді.
«У більшості інвесторів, з якими ми спілкувалися, найбільшу занепокоєність викликає рівень залежності пана Зеленського від пана Коломойського», — підкреслили аналітики BoAML.
Читайте також: Коломойський радить Зеленському оголосити дефолт — Financial Times
Тоді як чітка публічна позиція Зеленського могла б окреслити конкретний кордон між офіційною позицією і «поглядами будь-яких приватних осіб», зазначається в огляді.
BoAML також вказує, що зниження вартості українських єврооблігацій знижує здатність протистояти можливим новим потрясінням, особливо якщо влада не зможе надати обнадійливе повідомлення про те, що офіційна позиція і чиїсь заяви — це різні речі.
Ціна потенційних помилок в комунікації може бути занадто висока, вказали аналітики.
Читайте також: Аукціон Мінфіну: попит на гривневі ОВДП рекордно знизився
Як приклад BoAML приводить застереження президента Білорусі Олександра Лукашенко в січні 2015 року, коли він помилково публічно запропонував реструктуризацію зовнішнього боргу країни замість його рефінансування. Незважаючи на те, що президент швидко уточнив, що мав на увазі рефінансування, бонди не змогли відновитися після початкового падіння на 25-27%.
Надалі ринку знадобилося майже два місяці, щоб повернутися до рівня, який був перед таким коментарем, додали в BoAML.
Як повідомлялося, на тлі коментарів екс-співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського про доцільність дефолту вартість українських єврооблігацій і ВВП-варантів у вівторок вранці просіла до 1% і навіть трохи більше за найдовшими паперами. Однак до кінця дня 28 травня акції відіграли частину падіння, втративши за день в ціні до 0,4%.
Коментарі - 20
________________________________________
Українці звертаються до президента Зеленського представити свою економічну програму та програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.
«ЗЕфолт так ЗЕфолт» (с).
И 73% с радостными криками побегут штурмовать обменки.
А там им предложат поцеловать Кошевого)
Без США, раша Украину проглотит…
США проглотит бе зе-команду…
https://112.ua/mnenie/pochemu-nashey-vlasti-nuzhno-boyatsya-dzhuliani-493799.html
А мама ?..Есть же еще и квартал в конце концов- все ветви власти должны быть представлены!
— а что будет если Украина объявит дефолт и сколько это будет стоить для страны и всех украинцев…
Я же предлагаю ответить на другой вопрос:
— может стоит дефолтнуть Коломойского и какие сумы Украина
может сэкономить в связи с его принудительным дефолтом.
Кстати, в день инаугурации президента Зеленского страна Украина была ему передана в нормальном финансово-экономическом состоянии - достаточно стабильный курс нацвалюты, ЗВР 20 млрд, работающая экономика, функционирующий Кабмин и парламент, бюджет не слишком дефицитный.
И что мы видим - не прошло и десяти дней, как уже вся страна стоит на ушах и везде только и слышно, что о дефолте.
Благо уже есть два законопроекта об импичменте президента - по одному из них Зеленского и отстранят, как недееспособного.
Ведь отсутствие способности записать ролик к народу о проведении всеукраинского референдума на предмет объявления страной дефолта и невозможность созвать пресс-конференцию и публично заявить, что он, как президент, принципиально против дефолта и против даже разговоров о дефолте.
Если не способен даже на такие мелочи - значит однозначно недееспособен.
У Разумкова во время выборов были прикольные оговорки.