Передумов для дефолту за суверенними зобов'язаннями України немає, вважають банкіри, опитані агентством «Інтерфакс-Україна».
Банкіри впевнені, що передумов для дефолту немає
Думки експертів
«Якщо не враховувати незначні коливання прибутковості єврооблігацій України, ринок майже не відреагував на цю заяву. Це означає, що ринок оцінює ймовірність повторного дефолту як низьку», — сказав начальник відділу по роботі з інвесторами банку Кредит Дніпро Андрій Приходько.
Погоджується з цим і головний економіст Альфа-Банку Україна Олексій Блінов: «Жодних підстав для дефолту за суверенними зобов'язаннями сьогодні немає. Україна тільки що успішно пройшла пік виплат за зовнішнім боргом в травні і фінансово готова до чергового піку платежів у вересні».
Блінов додав, що з початку 2019 року уряд і НБУ виплатили 5,6 млрд дол. за валютними боргами без будь-яких ускладнень, рівень достатності золотовалютних резервів перевищує 3 місяці імпорту товарів і послуг, а чисті золотовалютні резерви перевищують 9 млрд дол. «Це повністю покриває всі боргові платежі на рік вперед. Для порівняння, в на початку 2015 роки (напередодні реструктуризації зовнішнього боргу) чисті золотовалютні резерви були нульовими », — додав він.
Читайте також: Безглуздий дефолт України
Блінов нагадав, що завдяки борговим операціям Мінфіну, здійсненим в 2016-2018 роках, довгостроковий графік виплат по суверенному боргу рівномірний, він не тільки уникає непідйомних пікових навантажень, а й пропонує «вікна» для розміщення нових випусків єврооблігацій. «При цьому Україна зараз у програмі МВФ, що пропонує рефінансування зовнішніх боргів за низькою ціною нових запозичень. Ось вже багато років основна проблема» боргового рівняння «полягає не в борговому навантаженні, а в незадовільному залученні коштів, пропонованих МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями», — сказав він.
Як зазначив Блінов, просування по програмі з МВФ дозволить Україні знижувати середньозважену вартість запозичень, а також покращувати умови доступу держави і ринкових суб'єктів до ринків капіталу. Відповідно, пріоритетом державної фінансово-економічної політики повинна бути активізація діалогу з МВФ в межах поточної програми stand-by, а також початок переговорів про нову програму фінансування.
«В умовах макрофінансової стабільності і достатності ресурсів для погашення і обслуговування суверенних зобов'язань в іноземній валюті розмови на тему „контрольованого дефолту “носять чисто теоретичний характер, і на практиці не мають нічого спільного ні з полегшенням боргового навантаження для країни, ні з забезпеченням сталого економічного розвитку», — резюмував Блінов.
Старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик, своєю чергою, зазначив, що потенційні наслідки дефолту будуть руйнівними в усіх аспектах: економічному, політичному, соціальному.
«Дефолт призведе до припинення співпраці з МВФ, а як наслідок — з іншими фінансовими донорами. Вихід держави, державних і приватних компаній на ринок фінансових запозичень буде практично неможливий через дорожнечу ресурсу. Розпочнеться відтік капіталу, який внаслідок „тонкощі“ ринку створить істотний девальваційний тиск на міжбанку і подальший ажіотаж в готівковому сегменті. Це призведе до зростання цін, зниження показників економічної активності, спровокує зростання безробіття і посилення трудової еміграції», — сказав Ребрик.
Читайте також: Разумков не підтримує заклик Коломойського до дефолту
При цьому він зазначив, що співпраця з МВФ є одним з каталізаторів структурних реформ в Україні, необхідних для прискорення економічного розвитку і зростання добробуту громадян.
Крім того, дефолт, ймовірно, негативно позначиться на міжнародній політичній, дипломатичній підтримці України, яка є критично важливою в сформованих геополітичних умовах, сказав він.
Читайте також: Коломойський радить Зеленському оголосити дефолт — Financial Times
Засновник і партнер ІГ «Універ» Тарас Козак вважає, що Коломойський знову заговорив про дефолт тому, що в разі дефолту неминуче станеться розрив угоди України з МВФ, і Коломойському буде легше повернути контроль над ПриватБанком або стягнути з держави значну суму відшкодування.
«При відмові України від сплати боргів неминучий розрив угоди з МВФ. Саме з подачі МВФ був націоналізований ПриватБанк. Без нагляду з боку Фонду Коломойському буде легше повернути контроль над Приватом. Або стягнути з держави значну суму за нібито заподіяння збитків», — написав він у Facebook.
Коментарі - 43
В нашій державі це неможливо — щойно заспокоїшся, розслабишся — одразу нагріють. :)
Об этом сообщила пресс-служба Европейская бизнес ассоциации (ЕБА).
«Ни для кого не секрет, что далеко не каждый инвестор рискнет заходить в дефолтную страну, которая не имеет возможности отвечать за взятые на себя обязательства перед международными партнерами», – заявила исполнительный директор ЕБА Анна Деревянко.
По ее словам, вместо этого органам власти стоит объединить усилия для продолжения сотрудничества с МВФ и проведения структурных реформ. Это повысит привлекательность Украины для внутренних и внешних инвесторов, считают в ЕБА.
А тепер їхня черга широко відкрити очі і побачити що зе-слуга не слуга народу а одного олігарха, якому плювати на Україну.
Це не просто відмовитися від зобов’язань Української держави.
Дефолт – це бездонне падіння курсу гривні.
Дефолт – це інфляція понад 10 тисяч відсотків, як у 1990-х роках.
Це — безробіття. Це — клінічна смерть економіки.
https://espreso.tv/news/2019/05/28/quotnarodnyy_frontquot_ochikuye_vid_prezydenta_ekonomichnu_programu_ta_programu_spivpraci_z_mvf
у 2015 році інфляція 43,3%
у 2016 році інфляція 12,4%
у 2017 році інфляція 13,7%
у 2018 році інфляція 9,8%
у 2019 році прогнозують 6,3%
Але це є внутрішня валюта яка є єдиним законним засобом розрахунку в Україні. Плюс вона без проблем конвертується на інші грошові одиниці згідно курсів Центробанків цих країн (за кордоном) та курсом НБУ в Україні.
Отже гривня цілком попадає під визначення валюта, а не лише розрахункова одиниця.
Ну десь так:)
Она является очень плохим средством накопления и весьма сомнительной мерой стоимости, если периодически приходится переводить цену в доллары, чтобы понять, «это вообще дорого или дешево».
Вже виплатили в травні і нічого.
То чому при резервах більше 20 ярдів не виконаємо чергові зобов«язання восени? Якщо уникнули дефолту в 2014 — то не проблема його уникнути і зараз.
Головне не йти на поводу у Коломойського та не проводити »референдумів" по таким питанням і працювати далі з МВФ:)
Тема дефолта очередной вброс олигарха, которого не любят на западе и которого обидели в Украине. Эту тему подогревают противники Зеленского, как и ранее на страхах хотят получить свои дивиденды на выборах, типа и недели не прошло и уже дефолт при ЗЕ.
Другие участники даже не понимаю добавляют масла в огонь, хотя шансов нет что мы пойдем по такому пути, запаса хватает как резервов так и курса гривны вместе с экономикой. А путь дефолта — это путь в пропасть всей Украине!