В Україні планують запустити цифровий продукт, за допомогою якого можна буде визначати потенційних корупціонерів в уряді. Про це розповіли Максим Бахматов, керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City, і Євген Кудрявченко, засновник компанії Vintage Web Studio на iForum 2019, передає psm7.com.
Потенційних чиновників-корупціонерів визначатиме онлайн-сервіс
Що це означає
Україна посідає 120-те місце в міжнародному рейтингу країн з найбільшим рівнем корупції. Однак українці не можуть отримати об'єктивну оцінку ситуації, пов'язаної з кількістю корупціонерів в уряді.
У зв'язку з цим команда Максима Бахматова вирішила створити онлайн-сервіс для заміру ефективності державного менеджменту. Завдяки новій цифровій платформі надалі можна досягти масштабної цифрової диктатури.
Читайте також: Комуналка й запис до лікаря: для киян запустили додаток Kyiv Smart City
Сервіс під назвою «Знай свого чиновника» був презентований на конкурсі Open Data Challenge 2019 і став переможцем цього змагання. Детальніше про нову розробку розповів Юрій Хмеленко, менеджер з анти-фрод програм Альфа Банку.
За його словами, веб-сервіс надає аналітичну інформацію для оцінки стану чиновників на основі їхніх електронних декларацій. Завдяки аналізу відкритих даних система згенерує рейтинг представників уряду, накопичення яких викликають сумніви.
Зараз команда розробників сервісу збирає інвестиції на його запуск.
Зазначимо, що президент Зеленський теж виступив на IT-конференції iForum-2019, освітивши тему «Гарант інновацій — створюємо майбутнє разом».
Коментарі - 10
Декларирование активов без указания источников происхождения — сейчас не наказуемо — уголовная статья признана неконституционной.
Так что декларировать можно всё и в больших количествах,
пока нет статьи об уголовном преследовании
за получение неправомерной выгоды.
Золотое время всех казнокрадов наступило.
Кстати, президент имеет право законодательной инициативы, но почему-то не спешит подавать в ВРУ законопроект о возврате уголовного наказания госслужащих и чиновников за получение ими неправомерной выгоды, хотя у президента после второго тура было несколько недель на оттачивание юридических формулировок данной статьи.
Возможно, это было просто очередное фейковое обещание избирателям — как знать…
По его словам, благодаря арестам коррупционеров, в бюджет Украины вернули 125 млрд грн.
Луценко уточнил, что в Украине правоохранительными органами были перекрыты несколько источников коррупции.
К ним относятся несправедливая процедура госзакупок, фирмы-прокладки и совместные предприятия в «Нафтогазе» и «теневой» доступ к лицензиям на добычу нефти, газа, янтаря, песка.
Больше информации на портале Антикор: Луценко — вынесено 2 тыс. 786 приговоров коррупционерам
.
Даже Беня сказал, что Луценко лучше оставить на своём посту.
Как и журналистам публиковать свои журналистские расследования.
Ну а чем там должна заниматься НАЗК — пусть продолжает тем же заниматься, им никто не мешает.