У Міністерстві фінансів вважають, що зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2015-2016 роках було правильним кроком та дало поштовх до зростання економіки. Про це у Facebook написала міністр фінансів Оксана Маркарова.
6 травня 2019, 15:47
Маркарова: Зниження ЄСВ дало поштовх зростанню економіки
Що це значить
«Рішення щодо зменшення ЄСВ в 2015/16 році було вірним і дало поштовх зростанню економіки, і подальше зниження податків на працю (зокрема ПДФО) у фіскально відповідальний спосіб, як тільки це буде можливо, повинно бути пріоритетом для влади незалежно від особистостей при владі», - написала Маркарова.
Нагадаємо, у грудні 2015 року парламент наважився на рішучий крок: майже вдвічі зменшив розмір ставки єдиного внеску для роботодавців, встановивши її на рівні 22%.
Читайте також: У Зеленського хочуть звільнити частину ФОПів від ЄСВ
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 19
https://www.calc.ru/Podokhodniy-Nalog-Po-Stranam-Mira-Infografika.html
И ещё есть небольшой ньюанс — теневая экономика (в конвертах зарплата), которой в Польше нет или уровень не значительный.
А так то да налоги одинаковые в %. Только пенсионерам от этого не легче, так как их финансируют от суммы в ПФ+согласованный дефицит с МВФ.
Может, для начала надо бороться с теми, кто не платит налоги, а не идти легким путем и повышать их тем, кто платит?
А еще работать над повышением производительности, привлекать инвестиции, развивать производство с высокой добавленной стоимостью — тогда и фонд оплаты труда будет расти. А с чего ему расти, если инвестиций нет (то что есть — слезы на самом деле), работоспособное население массово выезжает за границу в поисках лучшей жизни — только и радуемся стремительному росту поступлений валюты от заробитчан.
Не надо сравнивать несравнимое, а потом на этом строить свои доводы, предложения и вопросы. Это называется манипуляция.
Тема ЕСВ в Украине, а не экономика Польши и её отличие от Украины.
А чия це стаття — сайт москальський. Іхтамнєт мінєбралі… Брехуни. Немає гарантії, що все інше там правда.
Але, якщо і так, то зверніть увагу на те, на які суми в Німеччині, Британії та інших розвинених країнах податок низький? 9-15 тис баксів в рік. Це не зарплата, адже в Англії мінімалка близько 10 фунтів за годину. На рік це вже понад 20 тис. А тракторист отримував 10 фунтів за годину ще у 98-му при мінімалці в 3 фунти (мій власний досвід), а зараз напевне 30. Маєте 60 штук, та ще курс фунта… І де ті низькі податки? А на мінімалку ходять лиш ті, хто клубніку збирає.
Мені взагалі подобається, коли люди не виїзджали далі, ніж Зальопанська балка і при цьому розказують, як ТАМ гарно живеться. А чому ж жовті жилети бастують, вчителі в Польщі? Ви не знаєте структури їх витрат, тому вам 10 євро за годину — космос. А вон по 8-10 євно платять в метро за раз проїхати і 50 євро за вивіз сміття на тиждень, 50 євро лиш за те, що вас до зубного в кабінет пустили, 30-50 євро за стрижку. І тарифи, як можна пропустити таке, в Європі в 3-5 разів вищі, ніж в Україні. Але ж, якби з.п. європейська, а витрати наші, а податки нульові, от би ви зажили… Але заразом і по груди 5-го розміру помрійте, щоб двічі слину не втирати.