Цей четвер не буде дуже позитивним для гривні на валютному ринку.
Чи «попре» курс далі: чого чекати від сесії четверга
Незважаючи на сприятливі умови для гривні — низький обсяг ліквідності у банків на ранок і розрахунки за куплені у вівторок облігації — стався остаточний розворот курсу в бік зростання валютних котирувань.
Це спровокує ланцюгову реакцію як готівкового, так і безготівкового ринку і сьогодні. Експортери продовжать притримувати валюту понад обов'язкових продажів в надії на подальше зростання котирувань, а готівковий ринок також буде уважно стежити за міжбанком і коригувати свої цінники.
Свою лепту в розгойдування курсу внесе і різке збільшення коррахунків банків на ранок сьогоднішнього дня. Вони зросли відразу на 17,6 млрд гривень до 56,3 млрд. Це дає можливість спекулянтам почати масштабні атаки на нацвалюту з метою як мінімум в 27 гривень, а то й вище.
Як і вчора — протистояння курсових завдань та інтересів великих гравців продовжить сьогодні формувати загальний тренд на міжбанку і поведінка 10-20 найбільших клієнтів банків буде фактично робити ринок протягом сесії.
Ми прогнозуємо на четвер деяке зниження обсягів операцій в межах до 410-430 млн доларів при укладенні до 510 угод і спроби спекулянтів знову зіграти «на підвищення». У НБУ навряд чи сьогодні буде можливість поповнювати резерви за рахунок викупу надлишків долара на міжбанку. Просто — цих надлишків не буде.
Коридор по долару в четвер за нашими розрахунками складе від 26,80 до 27,05 гривень із загальним настроєм на певне зростання валютних котирувань на торгах.
Котирування готівкового валютного ринку:
Готівковий ринок продовжить уважно стежити за ситуацією на міжбанку і буде оперативно змінювати свої котирування в разі істотних стрибків безготівкового долара.
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,65- 26,80 і продаж 26,94-27,15 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80-26,87 гривень та продаж 26,90-27,05 гривень.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 18
Чудеса «природы» продолжаются. Остатки взлетели на 17 + млрд.грн, и составили 56+ млрд.грн., но это не повод паниковать, как и ранее радоваться остаткам 38 млрд. С учетом рисков роста курса, неопределенности по выборам, турбулентности на внешних рынках и т.д. никто не спешит без надобности скидывать валюту свыше нормы. То что курс сейчас не тянет на 26,3 или 26,0 это стало думаю всем понятно, несмотря на остатки и хорошие аукционы ОВГЗ, которые стране ничего сверх хорошего не приносят, разве что подушку безопасности по резервам в год самых больших выплат. За эту подушку Украина щедро платит, тут не только рады сложиться нерезы, но и наши банки(неважно какой собственности) и наши депутаты отбеливая награбленное.
Первый квартал показывает небольшой рост ВВП, но это стандартно так происходит. Последние новости насчет баталий по Привату никак не делают имидж нашей стране для внешних инвесторов. Хотя стране показала как можно управлять и зарабатывать немалые деньги на нем, а не кредитовать связанные компании.
Итого не нужно удивлять росту, он может и не быть сегодня таким уж очевидным к 27.Сегодня легко может быть топтание, а то что желание некоторых раскачать есть — все и так ясно, только многие вчера купили не малый объем.
Доллар 26,75-26,97
Евро 30,18 — 30,42
Рубль 0,4155-0,4183
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120810/
Далее упрется в урожай. будет ждать инфо.
Курс 26,82-26,86.
Все спокойно.
можем день закончить и на пару копеек в минусе )
Можем сегодня и укрепиться )
Пока по состоянию на обед все относительно спокойно.
Банкіри рекомендують дотримуватися принципу диверсифікації, розклавши свої заощадження в різні валюти.
«На мій погляд, ідеальна така пропорція — 40% в гривні — оскільки основні витрати ми все-таки робимо в ній, — радить Наталія Шишацька з Forward Bank. — Решту коштів в пропорції 30/30 — долари США та ЄВРО — в цьому співвідношенні будуть нівелюватися зміни світового курсу EUR/USD».
Головний скарбник Altbank Наталія Стельмах відзначає, що зараз прибутковість гривневих заощаджень привабливіша, ніж у валюті. «Ставки за депозитами, як мінімум, покривають рівень інфляції, а альтернативний варіант — інвестиції в гривневі ОВДП, — дає можливість отримання додаткового доходу, який в короткостроковій перспективі покриває навіть потенційне зростання курсу валюти», — рекомендує банкір.
Також є варіант частину заощаджень вкласти в золото, яке традиційно вважається «тихою гаванню» для інвестицій, проте такий внесок не покривається Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.