Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 березня 2019, 16:25

Маркарова розповіла, які умови меморандуму МВФ ще потрібно виконати

Мінфін виконав усі маяки та левову частину умов програми співпраці з МВФ. Про це міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла у розмові з ЕП.

Мінфін виконав усі маяки та левову частину умов програми співпраці з МВФ.
Фото: comments.ua

«Під час візиту експертів МВФ у нас відбулося дуже конструктивне обговорення. Всі поточні маяки та більшість поточних зобов’язань по програмі виконані, а ті, що не виконані – в процесі виконання, і ми розуміємо, що їх імплементація просувається добре», — сказала вона.

За її словами, підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників державної митної та державної податкової служб в процесі, однак, навіть якщо ми виконаємо цей пункт не до кінця квітня, а до середини травня – це технічний момент.

«Головне, щоби до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 – ЕП), ми виконали усе, що пообіцяли виконати», — підкреслила Маркарова.

Частина зобов’язань, які ще належить виконати, стосується державних банків.

«Скоро HR компанії представлять нам перелік кандидатів до незалежних наглядових рад Ощадбанку, Укрексімбанку та ПриватБанку. Я сподіваюся, це станеться до кінця квітня», — сказала Маркарова.

«Потім потрібно буде визначитися з представниками від Кабміну та Адміністрації Президента. Думаю, що це питання буде вирішене досить швидко», — повідомила міністр фінансів.

Виконання низки умов Меморандуму та зобов’язань України перед ЄС залежить від парламенту.

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про запровадження авторизованих економічних операторів (№7473).

«Він належить до євроінтеграційних законопроектів, і зараз ми разом з комітетом з питань податкової та митної політики доопрацьовуємо його», — розповіла Маркарова.

Міністр фінансів очікує, що парламентарі розглянуть його після закону про мову.

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти в рамках зобов’язань перед МВФ та ЄС, — про запровадження спільного транзиту (№9532) з 35 країнами та про запобігання відмиванню коштів (№9417). Останній дозволить привести правила нашого фінмоніторингу у відповідність до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвецією MLI, дозволять нам об’єднати зусилля у боротьбі з розмиванням бази оподаткування та виведенням прибутку з-під оподаткування.

«Якщо говорити про пункти меморандуму, які не є маяками програми, то МВФ завжди з розумінням ставиться до причин, через які ми можемо не вкластися у визначені програмою терміни. Головне, щоб ці причини були об’єктивними», — пояснила вона.

«Щось ми можемо виконати достроково, щось пізніше», — зазначила Маркарова.

При винесенні питання про виділення країні траншу на розгляд Ради директорів МВФ, у першу чергу увага приділяється виконанню попередніх заходів та структурних маяків програми.

За словами Маркарової, на сьогодні від продовження співпраці України з МВФ залежить, чи зможе України отримати фінансування Світового банку. Україна вже почала перемовини зі СБ про наступну суму гарантій.

«Кінцевої цифри поки немає, але вона може бути на рівні минулого року – близько 1 млрд доларів», — повідомила міністр.

Також продовження співпраці із МВФ є важливим для реалізації програми макрофінансової допомоги ЄС, в рамках якої Україна працює для отримання другого траншу у сумі 500 млн євро.

«Усі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебуванні у програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов’язковою умовою», — резюмувала вона.

Коментарі - 11

+
+42
bonv
bonv
18 березня 2019, 16:32
#
При співпраці з МВФ, будуть кредити не тільки від МВФ:)
+
+60
Wirtschaftler
Wirtschaftler
18 березня 2019, 17:09
#
Кто-нибудь может чётко пояснить, где именно, в каком документе о сотрудничестве с МВФ прописано, что Украина должна повысить цену на газ? Это то, чем постоянно оперируют чиновники как аргументом, мол, «МВФ этого требует».
+
0
vlad9486
vlad9486
18 березня 2019, 19:28
#
Этим оперируют журналисты, блогеры и анонимные комментаторы. Одни тем, что это требует МВФ, другие тем что такого требования нету. Советую читать первоисточник, потому что тебе тут тоже расскажут что угодно. Я бы и сам, но мне слишком лень и слишком все равно.
+
+36
R S
R S
18 березня 2019, 20:32
#
Ни в одном документе МВФ нет требования повышать цену на газ.
Это обязательство взяла на себя украинская власть.
+
+15
jurius
jurius
19 березня 2019, 0:31
#
Взяла обязательство, чтобы обезопасить Украину от еще больших потрясений. Они нас ожидали, если бы Украина осталась один на один с рекордными выплатами 2019-2021 гг. Как известно, требованием МВФ является снижение бюджетного дефицита, один из путь его обеспечения — отказ от ручного управления и достижение ценового паритета с рыночными ценами на газ. Он является болезненным, как и каждые реформы. Зрадофилам нужно успокоиться и принять формулу — любому следующему президенту Украины придется искать кредиты. Ценой самых дешевых являются реформы.
+
+24
R S
R S
19 березня 2019, 20:20
#
Не говорите ерунды, что « Взяла обязательство, чтобы обезопасить Украину от еще больших потрясений. »
1. В Украине до сих пор нет рынка газа (хотя разговоров об этом очень много).
2. Цены на газ устанавливаются не рынком (т.к. его нет), а кабмином.
3. Снижение бюджетного дефицита не зависит от цены на газ (чтобы снизить бюджетный дефицит, надо начать жить по средствам).
4. Украина как покупала, так и продолжает покупать росс. газ, только не напрямую, а у европейских посредников и с их накруткой.
Ну, а главная ложь — это то, что повышение тарифов увеличит доходы «Нафтогаза» и что в конечном счете эти деньги насытят бюджет. Это — ЛОЖЬ! В Украине нет резервного фонда, который бы аккумулировал доходы от продажи сырья, как это происходит в Норвегии, Саудовской Аравии и даже в РФ. А значит, нет персонифицированного учета данных средств. А путь из «Нафтогаза» в бюджет – очень длинная «кишка» получается. После вычета на бонусы, бронированные мерсы, бурение и «снегурочек» мало что останется…
Так что, все аргументы в пользу повышения цены на газ — от лукавого.
+
0
jurius
jurius
20 березня 2019, 21:33
#
Это вы не пишите ерунды.
В промышленности давно рынок газа, со всеми последствиями (цены рыночные, свободная конкуренция, демонополизация отрасли). Для населения остаётся ручное регулирование и для него цену устанавливает Кабмин. Она до сих пор заниженная и не соответствует рыночным реалиям, что естественно негативно влияет на разв.коррупции и снижает возможности реформ в отрасли.
Достижение рыночных цен на газ это как раз и есть один из способов снижения бюджетного дефицита, так как тогда решится проблема по добыче украинского газа, а с отрасли параллельно исчезнут паразитирующие и коррумпирующие отрасль облгазы Фирташа. В моем понимании жить по средствам это платить за потребленные услуги по рыночным ценам, а не получать дотации от государства и приучаться к иждивенчеству.
То какое происхождение имеет газ вообще никак не относится к теме дискуссии, поэтому промолчу, хотя и тут вы абсолютно ошибаетесь по поводу «европейской накрутки», закрывая глаза на политические цены Газпрома. Точно также к теме дискуссии не относится наличие или отсутствие Рез.фонда. Но тут не могу удержаться посмешила фраза «даже в РФ». Все вами перечисленные стра — экспортёры нефти и газа, поэтому не иметь такие фонды было бы для них странным явлением. Все экон.«успехи» Путина это следствие выгодной коньюнктуры — ничего более. Благодаря ей у Путина много загажников-кубышек, количества средств в которых никто не знает. Поэтому по поводу учёта в РФ рассмешило.
Каким таким боком Украина к таким странам?
+
+30
Oligarh
Oligarh
18 березня 2019, 22:05
#
Ага, щас… так этот меморандум и показали… просто надо верить что там этот пункт есть)
верить и не забывать платить за газ-тепло
+
+51
RAhunokUA
RAhunokUA
18 березня 2019, 20:35
#
Прочитал статью и понял, что она сказала много, но не сказала ничего. Столь водянистые тексты наводят на опасения.
+
0
greenozon
greenozon
19 березня 2019, 12:04
#
Такому верхньому пілотажу треба вчитись роками!
і не кожному дано
+
0
Григорий П
Григорий П
19 березня 2019, 13:34
#
Ни о чем
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися