Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що Україна готова до впровадження накопичувального рівня пенсійної системи і закликає Раду якнайшвидше ухвалити необхідний закон. Про це він розповів в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», передає «Ліга».
Накопичувальні пенсії планують запустити до 2020 року
Що це означає
«Нам потрібно приблизно 3-4 місяці для прийняття додаткової нормативної бази по запуску накопичувальної системи. Тому я закликаю Верховну Раду якомога швидше це зробити, і з 2020 року запустити накопичувальний рівень», — сказав Розенко.
Віце-прем'єр зазначив, що проблема із запровадженням другого рівня пенсійної системи була пов'язана з балансуванням бюджету Пенсійного фонду.
«Якби Україна вчасно ввела накопичувальну систему, приблизно десять років тому, то ми б за цей час акумулювали більше ресурсів в економіці України від системи пенсійного страхування, ніж отримали кредитів від МВФ. Ось якого ресурсу ми позбавлені через нерішучість політиків», — додав віце-прем'єр.
Довідка
- Законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пропонує ввести децентралізовану накопичувальну систему через недержавні пенсійні фонди.
- Згідно з ним частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на пенсійних рахунках громадян, які платять такі внески. Ці кошти будуть інвестуватися в економіку України для отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів.
Нагадаємо, у кінці грудня 2018 року через меморандуму з МВФ стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by припинить запровадження накопичувальних пенсій.
Коментарі - 19
до 100 грн. включно – 1 991 457 осіб,
від 100,01 грн. до 400 грн. – 2 536 385 осіб,
від 400,01 грн. до 500 грн. – 798 016 осіб,
від 500,01 грн. до 700 грн. – 761 140 осіб,
від 700,01 грн. до 1000 грн. – 425 537 осіб,
понад 1000 грн. – 2 459 824 осіб.
Я так понимаю что эти фонды будут зарегулированы и вкладывать деньги они смогут только в высоконадежные инвестиции которые могут быть ниже инфляции. Таким образом на первом этапе эти фонды будут убыточны но они смогут снизить инфляцию т.к. вложения будут долгосрочные под небольшой процент.
«какой эффект от честных фондов» — на сайте Нацкомфинуслуг раньше было удобное «раскрытие информации НПФ», сейчас сайт на реконструкции. Сейчас приходится ковырять отчетность по каждому НПФ.
«эти фонды будут зарегулированы» — наше законодательство не особо зарегулировано, разрешает НПФ инвестировать в акции и иностранные ЦБ.
Тогда как в Сингапуре и Мексике акции запрещены. Или прибалтийские НПФ, которые почти не инвестируют в акции.
«вкладывать деньги они смогут только в высоконадежные инвестиции которые могут быть ниже инфляции» — акции, корп.облигации, ОВГЗ?
Все в разное время превосходят инфляцию.
«первом этапе эти фонды будут убыточны» — первый этап многих из этих фондов был в далеком 2004 году)
«вложения будут долгосрочные под небольшой процент» — на деле нет, т.к. сейчас немного долгосрочных инв.инструментов.
Корп.облигации максимум на 5 лет.
Еврооблигации НПФы за очень редким исключением не покупают.
зараз пенсійна дира он яка
«Приватні фонди змогли накопичити 24 млрд дол. США (близько 10% ВВП), і при цьому половину цих коштів було розміщено в державних облігаціях.»
«Це лише відклало проблему на певний час. За прогнозами до 2050 року дефіцит пенсійної системи Аргентини може зрости до 30% ВВП.»
http://cost.ua/news/240-argentina-pension-system-history
А суть в тому, що довгострокові «яйця» краще розкласти по різним кошикам.
інша річ, що щороку ставка переглядаєтсья і «актуалізується»
для прикладу — УкрЕксім https://www.eximb.com/ukr/personal/deposits/interest-rates-on-deposits-fo/
https://kredobank.com.ua/private/depozyty/z-mozhlyvistyu-popovnennya/rantie
С довольно хитрой системой начисления %.
Сейчас вроде не предлагают.
У ''Эксимбанка'' ставка вроде фиксиированная.
Но все равно, это не тот ''пенсионный депозитный счет'', упомянутый в ''законе об НПО''.
Хотя оно невыгодно для клиента
И никак не относится к этой реформе.
Так же давно существуют НПФы (которых эта реформа прямо касается).
Наши «правители», как и МВФ, никак не мешают гражданам становиться клиентами и тех и других организаций.
«чтобы граждане этой страны на старости лет чувствовали себя ЛЮДЬМИ» — может, самим людям надо оторвать … от дивана, и что-то ради этого сделать?
Или хай сын Порошенко делает?)