Міжнародні резерви України станом на 1 березня 2019 року становили 20 220,3 млн дол. США в еквіваленті. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
Міжнародні резерви в лютому скоротилися на 3%
Що це означає
- У лютому, попри сприятливу ситуацію на валютному ринку, міжнародні резерви зменшилися на 2,9% через значні обсяги погашень за державним боргом.
Загалом динаміку обсягу міжнародних резервів упродовж місяця визначали такі чинники:
- По-перше, виконання зобов’язань України за державним боргом. Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили 1 285,4 млн дол. США (в еквіваленті).
837,8 млн дол. США (в еквіваленті) було спрямовано на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої і зовнішньої державної позики (771,2 млн дол. США) та іншими зобов’язаннями держави в іноземній валюті. Крім цього, уряд та НБУ сплатили за зобов’язаннями перед МВФ 447,6 млн дол. США (в еквіваленті).
Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті, які становили 302,7 млн дол. США.
- По-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку. Чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 326,5 млн дол. США.
У лютому, як і у січні, пропозиція валюти була вищою за попит завдяки стабільним надходженням валютної виручки експортерів, чистому продажу населенням валюти банкам, а також вкладенням нерезидентів у гривневі державні цінні папери.
У результаті НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 329,5 млн дол. США (з них 220,0 млн дол. США – у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни), не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними чинниками. Водночас для згладжування курсових коливань упродовж місяця НБУ продав лише 3 млн дол. США у форматі інтервенції за єдиним курсом.
- По-третє,переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 56,7 млн дол. США (в еквіваленті).
Станом на 1 березня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.
Коментарі - 15
Пока в спокойном режиме, чтобы не развернуть курс и дать просесть хорошо до конца месяца.
Согласен. При нынешнем раскладе крепче 27 за доллар вообще не стоит давать укрепляться. А лучше 28-29 за бакс. Дыра торгового сальдо в том коридоре более менее терпимо. Промпроизводство садится уже при нынешних курсах. Как раз по хронологии совпадает. Не удивительно, держать такую ставку и такой курс — намертво увязаем в голладской болезни. А норму продажи валюты до 30% рановато понизили, лучше бы ставкой занялись. Качели к лету создают…
Як повідомляється на сайті міністерства, гривневі кошти залучені в результаті продажу облігацій термінами обігу 98, 182, 217, 273, 532, 686 і 1036 днів з середньозваженою дохідністю 19,5%, 19%, 19%, 18,5%, 18,07%, 18% і 17,25% річних, відповідно. Кошти, в доларах залучені на 27 днів з дохідністю 7,25% річних.
Також повідомляється, що гривневий еквівалент залучених коштів за курсом Національного банку становив 5,693 млрд грн.
Проще косить на межбанке.