Частка ЄС у загальній структурі українського експорту стрімко наближається до 50% і становить зараз 42,6%. Про це заявив президент Петро Порошенко, передає «Укрінформ».
25 лютого 2019, 14:30
Частка ЄС в українському експорті наближається до 50%
Що це означає
«Частка Європейського Союзу в загальній структурі українського експорту вже зараз становить 42,6% і стрімко наближається до 50%. Уявіть, 50% українського експорту — це найбільший в світі, найнадійніший, найбагатший ринок ЄС», — розповів Порошенко.
Він наголосив, що в 2018 році під час війни Україна продала в ЄС більше товарів, ніж будь-коли за історію держави. За словами президента, лідером у цьому є Львівщина.
Нагадаємо, експорт українських товарів до країн ЄС у 2018 році склав 20,2 мільярда доларів.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 38
Експорт українських товарі до країн Європейського Союзу у 2018 році становив 20,2 млрд доларів.
Найбільшу частку (30,2%) в експорті займає продукція АПК і харчової промисловості, якої було поставлено на 6,126 млрд доларів. Далі йдуть продукція металургійного комплексу з часткою 22,0% на суму 3,057 млрд доларів, продукція машинобудування (15,2% на суму 2,704 млрд доларів), мінеральні продукти (13,4% на 1,152 млрд доларів) і деревина (5,7% на 1,036 млрд доларів).
Росстат сообщает, что в прошлом году реальные доходы россиян падали уже пятый год подряд. Это и без Росстата чувствуется. Особенно на фоне фонтана «креативных идей» на тему, как бы с людей и бизнеса собрать еще какой-нибудь побор. Хоть по мелочи. Как в том анекдоте – «сто старушек по рублю – глядишь, уже приличная сумма».
НДС повысили (вместе с ценами), а еще бензин дорожает, и правительство говорит, что сдерживать цены уже не надо…
И да, молоко теперь не по литру разливают, а меньше, а яйца в коробку не десяток кладут, а одно «налево» сносят. Все одно к одному. Обложили, демоны, как было сформулировано, еще когда рыночной экономики у нас не было, а всякое предпринимательство каралось в уголовном порядке. А еще по телевизору на больных детей-граждан вставшей с колен России собирают СМС-пожертвованиями на лечение, притом не только за границей, но и у нас, где медицина считалась бесплатной.
Бюджетные расходы России на здравоохранение в этом году 429 млрд рублей, на образование – 653 млрд рублей. То есть и на то, и на другое «за счет Венесуэлы» можно было бы удвоить. силами российского государства (кредиты) и госкомпаний мы вложились в Венесуэлу на $17-18 млрд. Это 1,1 трлн рублей по нынешнему курсу.
Эти деньги утеряны, скорее всего, безвозвратно… Какая им от этого выгода?:)
Що там за 2018 рік з боргом сталося? А внутрішній борг який?:)
На 1 січня 2018 року сума внутрішнього держборгу становила 7 трлн 247,1 млрд руб, хоча рівно за рік до цього вона дорівнювала 6 трлн 100,3 млрд рублів. А на 01 січня 2019 року?:)
А чистий відтік капіталу з росії який в 2017 та особливо в 2018 році? Особливо в 4 кварталі 2018 року?
Минулого року експорт олійних культур сягнув 55,8 тис т вартістю 4,1 млрд USD. М’ясо та їстівні субпродукти свійської птиці – 507 млн USD, цукор (буряковий) – 217 млн USD, вироби з шоколаду – 171 млн USD, хлібобулочні вироби – 153 млн USD.
У 2018 році Україна увійшла до п’ятірки світових експортерів яблук, яєць. Якщо позитивна тенденція продовжиться, то прогнози будуть найбільш оптимістичними для даної експортної позиції. Мед також зберігає свій експортний потенціал. Соєва олія залишиться в топ- десятці також і в 2019 році.
Это успех. Я давно говорю что наши рынки: ЕС, США, Япония, Китай, Индия, Канада, Эмираты, Саудиты, Австралия и т.д.
Россия должно скатится до уровня ниже 5%. Потом и поговорим с позиции Силы, а не зависимости!
https://east-fruit.com/article/sng-ne-interesen-ukraina-narashchivaet-eksport-fruktov-v-es-i-na-blizhniy-vostok
1) Это не только шантаж как со стороны России, хотя и это теоретически возможно в случае резкой смены курса Украины, если вдруг у нас придет к власти неудобный для них президент. Если в будущем наша власть вдруг озаботится защитой собственного производителя и захочет ввести протекционистские меры, то у Евросоюза будет мощный рычаг давления.
2) Банальный распад Евросоюза, что не является фантастикой на сегодняшний день
3) Экономический кризис в Евросоюзе
4) Торговые войны
5) Война в Европе. Сейчас кажется фантастикой. Но еще лет 10 назад война в Украине тоже казалась не меньшей фантастикой.
6) Глобальные природные катаклизмы, хоть и вероятность этого тоже намного ниже, чем первых 4-х пунктов
Можно еще придумать варианты.
Але не даром у народі кажуть «не рий другому яму...». Тому Україні краще якомога більше ізолюватися від Раші, щоб вплив на нас від її гучного падіння був мінімальним.
Україна та Китай наростили товарообіг
— Ви перші написали про «розпад ЄС» та «війну в Європі», хоча ризиків з раптовою турбулентністю в Росії набагато більше. А потім мені закидаєте, що у мене «одне».
ЄС це не тоталітарний моноліт, а 28 цивілізованих країн зі зваженою системою відносин. Навіть якщо з ЄС трапиться якась трансформація, то це якраз той випадок, коли краще «з розумним втратити».
Крім того, інші напрямки теж розвиваються, з тим же Китаєм торгівля теж активно зростає.
— чому забагато?
ЄС це:
— 28 країн
— наші сусіди
— один з найбільших ринків у світі
— наші друзі, які допомагають нам в боротьбі з зовнішнім агресором та внутрішньою корупцією
Враховуючи, що Україна прагне стати частиною ЄС, то нема нічого поганого в тісній торгівлі.
«У Вас єдина небезпека в світі — це Росія»
— для України це найбільша зовнішня небезпека.
Якщо хтось цього не розуміє, то це або наївність або упередженість.
На даний момент для України можливо Росія і найбільша загроза. Але років ще 10 тому ніхто особливо про це не задумувався. І концентрацією на одному ринку та небажанням активно развивати інші напрямки ми вистрілили собі в ногу. Так само і зараз, ми не знаємо, що буде через 10 років. Часи міняються, ситуація міняється, а швидко переорієнтувати експорт неможливо.
— я теж обома руками за.
Але на даному кризовому етапі нарощувати об'єми потрібно там, де можна безпечно нарощувати.
50% експорту на ЄС — це нормально. От якби було 75% чи більше, то да, це був би перекос.
«можливо Росія і найбільша загроза»
— дякую, що допустили таку можливість.
«років ще 10 тому ніхто особливо про це не задумувався»
— хто критично аналізував, той бачив ці ризики ще й 15 років тому.
В стосунках ЄС нема ризику зіткнутися з імперіалістичною агресією.