Надходження від розміщення Україною єврооблігацій в 2019-2021 роках можуть скласти 8,5 мільярда доларів. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень, передає Уніан.
Україна може отримати 8,5 мільярда доларів від розміщення євробондів
Що це означає
- За оцінками НБУ, ці надходження разом з фінансуванням від зовнішніх донорів, включаючи 6,5 мільярда доларів від МВФ і по 1,6 мільярда доларів від ЄС і Світового банку, дозволять рефінансувати велику частину виплат за зовнішніми зобов'язаннями.
- Регулятор вважає, що в найближчі 3 роки фіскальна політика буде більш жорсткою, ніж у 2018 році, і в результаті пікових виплат за зовнішнім державним боргом дефіцит зведеного бюджету не перевищить 1,5% ВВП.
Читайте також: Мінфін відзвітував, у кого і скільки Україна взяла в борг
За оцінками НБУ, на кінець 2018 року співвідношення держборгу України до ВВП скоротилося до 61% з 72% на кінець 2017 року. Нацбанк прогнозує, що збереження високих темпів зростання номінального ВВП, низька курсова волатильність і стійкий первинний профіцит зведеного бюджету на тлі значних погашень дозволить знизити держборг до рівня нижче 60% ВВП.
Україна має в 2019 році заплатити зовнішнім кредиторам в рахунок погашення і обслуговування боргу близько 179 мільярдів гривень, або 6,1 мільярда доларів за офіційним курсом НБУ.
Обсяг державного та гарантованого державою боргу України за 2018 рік зріс в доларовому еквіваленті на 2,02 мільярда доларів, або на 2,6% — до 78,32 мільярда доларів.
Коментарі - 24
60% з яких направлені в реальний сектор економіки України.
Тут по моему статья Фурсы была там 40% офшоров было кажись, но найти её с телефона не смог, по нагугленому нашел те цифры которые выше озвучил
https://minfin.com.ua/blogs/silvershadow/119555/
Основні наші «інвестори» це або росія або офшори (Кіпр та офшорні острови Нідерландів — Нідерландські Антильські Острови (Карибські Нідерланди .
https://minfin.com.ua/blogs/victors/119787/
«У 2018 році ми продали товарів до країн Євросоюзу більше, ніж в будь-якому іншому році в історії наших двосторонніх відносин. За три роки обсяг нашої торгівлі зріс на 55%», – заявив президент.
Він також зазначив, що частка Євросоюзу в структурі нашого експорту становить 42,6%, а частка РФ – всього лише 7,7%.
Це вже не кажучи що ВВП трохи непрямо відноситься до тих бондів, адже це борг держави, а ВВП це виробництво всіх, хто тут виробляє. Може ще й казати, що Антон з сусіднього під'їзду не поверне борги якщо ВВП не буде рости швидше ніж його відсотки?
Крім того, ріст ВВП в доларах сильно відрізняється від росту в гривнях.
Ну і найголовніше. Відсоток по кредиту платиться тільки один раз, хоч і кожен рік. А ріст ВВП одного року означає більше виробництво цього року і всіх наступних років. Ці відсотки взагалі не порівнюються, бо мають різні одиниці вимірювання. Порівняйте ще метри з кілограмами.
Це щось дуже очевидне. Моя претензія була до порівняння росту зарплати і відсотків, воно некоректне і не має сенсу. Якби ріст зарплати був вищій ніж відсотки по кредиту, то не доведеться «менше їсти або рідше купувати смартфони»? А доведеться тільки якщо ріст менший? А нічого що кредит під 9% на 10 років, а ріст зарплати вже за перші 3 роки складе 9%?
Є показники, які є сенс рахувати, наприклад, відношення боргу до ВВП (але потрібно пам'ятати що ВВП вимірюється в $/рік, а борг в $, тому відношення буде вимірюватися в роках), це рахують. А от відсоток росту ВВП мінус ставка по кредиту нічого не означає, таке рахують тільки в коментарях псевдоспеціалісти, люди які ніколи не розуміли економіку. Ріст ВВП — це прискорення, ставка по кредиту це швидкість, швидкість і прискорення не можна віднімати. І нічого осмисленого з цього не порахуєш.
Пенсіонерам в будь-якому разі доведеться погано, як і людям, які не можуть заробити. І потім вони не заживуть.