Нацбанк розраховує на продовження співпраці країни з Міжнародним валютним фондом після закінчення чинної 14-місячної програми stand-by, ідеться в січневому інфляційному звіті регулятора.
НБУ планує продовжити співпрацю з МВФ у 2020-2021 роках
Що це означає
-
Документ містить ключові припущення до макроекономічного прогнозу НБУ на 2019-2021 роки, зокрема: «надходження в держсектор від донорів в 2019-2021 рр. (МВФ — 6,5 млрд дол., ЄС і Світового банку — по $ 1,6 млрд), поряд з розміщенням ОВДП на 8,5 млрд дол., дадуть змогу рефінансувати велику частину виплат за зовнішніми зобов'язаннями ».
Нагадаємо, у грудні 2018 року рада директорів МВФ ухвалила рішення про відкриття для України нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми — 3,9 млрд доларів.
5 лютого Україну здійснила перше в 2019 році погашення основного боргу перед Міжнародним валютним фондом. Сплачено 257,250 млн спеціальних прав запозичень (SDR), або близько 360 млн доларів.
У цілому в поточному році країна віддасть МВФ близько 1,98 млрд доларів, з яких 1,61 млрд доларів припадає на погашення основного боргу.
Коментарі - 5
Про це під час брифінгу у Вашингтоні повідомив директор прес-офісу Фонду Джеррі Райс.
«Суть нашої співпраці в тому, щоб вивести Україну на шлях сталого зростання і поліпшити рівень життя людей. Це суть, мета співпраці. Ми активно підтримуємо Україну, в цьому полягає економічна програма», – сказав Райс.
Він так само відзначив, що МВФ перебуває в постійному контакті з колегами з українського боку.
У той же час, відповідаючи на питання журналіста щодо виборів в Україні, представник МВФнаголосив, що фонд сфокусований на економіці країн, а не політиці.
«Ми не займаємося політикою, ми займаємося економікою. Нашою метою, і це справедливо для всіх країн, є те, що відповідає найкращим інтересам економіки країни і приносить користь народу цієї країни. Ми працюємо з усіма видами урядових і політичних систем і намагаємося зосередитися на економіці», – заявив він.
https://ru.slovoidilo.ua/2019/02/09/novost/finansy/ukraincy-uvelichili-prodazhu-valyuty