19 січня виповниться 10 років з дня підписання контрактів на постачання та транзит газу між «Нафтогаз України» та російським «Газпром». За 10 років дії контрактів безповоротні збитки для України склали 32,1 млрд дол. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.
18 січня 2019, 17:08
Коболєв: Газовий контракт-2009 обійшовся Україні в 32 мільярди доларів
За словами глави правління Нафтогазу Андрія Коболєва, якби компанії не вдалося відстояти свої права у Стокгольмському арбітражі, загальні збитки України за час дії контрактів склали б додатково 94,7 млрд дол. США, а кожна українська родина втратила б 177 тис. грн.
Коротко про суть газового конфлікту
- Газові контракти, підписані у 2009 році, відображали політичні домовленості між тодішніми очільниками урядів України та Росії Юлії Тимошенко та Володимира Путіна.
- Газпром неодноразово порушував умови і без того невигідних для України контрактів та намагався шантажувати Україну, висуваючи політичні умови для прийнятної ціни або продовження транзиту.
- Однією з найжорсткіших умов російського монополіста була відмова від асоціації України з ЄС. Ще однією політичною умовою, яку висували росіяни в обмін на знижку від дискримінаційної ціни, було подовження перебування баз ЧФ РФ в Криму, з яких почалася окупація півострова.
- У 2014 році нове керівництво Нафтогазу звернулося до Стокгольмському арбітражу з вимогою переглянути дискримінаційні для української сторони умови контрактів, зокрема, – ціну газу, що була значно вищою за ринкову, та здирницький принцип «бери або плати», відмінний від стандартних положень такого типу у європейських контрактах Газпрому.
- Наприкінці 2017 – початку 2018 років Стокгольмський арбітраж своїм рішенням задовольнив більшість вимог Нафтогазу. Арбітраж зобов’язав Газпром компенсувати Нафтогазу збитки у розмірі 4,6 млрд дол. США.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 36
Редакторам — двойка!
Бачив по тв так звану соціалну рекламу.
Питає син батька :« Тату а звідки в україні такий великий держ борг» а Це сину попередня влада набралась кредитів і тепер потрібно брати нові кредити щоб їх віддавати"
Не дословно але суть відобразив)
Щитаєм 32 млд це десь 40% держ боргу втратили через одну леді, а другий містер набрав боргів. А цей пан що зараз при владі взагалі не при справах все до нас набрали.
А мораль така: не треба кивати на попередників треба жити сьогоднішнім днем ) от кожен хоче підлизатись з хлібного місця)
Це загальновідома тактика інформаційної війни кремлеботів, яку тепер перейняли порохоботи
Але на практиці ці «братні знижки» обійшлися Україні значно дорожче.
«Привязка цены газа к ценам на нефть (в соответствии с новой формулой ценообразования) привела к тому, что уже в 2009 году плата за газ превысила 300 долл. за тыс. куб. м.
Несколько облегчила нагрузку 100-долларовая скидка, которую Киев получил в 2010 году по „харьковские соглашениям“. Однако даже с учетом такого дисконта в конце 2011 года Украина платила уже 400 долл. В течение последующих пару лет цена особо не менялась.»
— в тому й справа, що кабальні контракти і дешеві тарифи заганяли Нафтогаз борги.
Тільки за один 2012-й рік збитки Нафтогазу становили $4 млрд.!!!
А оплачував це «свято знижок» український народ дотаціями з народного бюджету.
:)
прекращение транзита было средством давления.
зачем прекращать транзит если можно обстрелять градами Мариуполь и убить 90 человек. Это ведь эффективнее и ярче. Вот и не морочатся с транзитом.
http://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/78E9E159452A85AEC2257C5B0055286A?OpenDocument&Highlight=0,%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C
30 грудня 2013 року НКРЕ було прийнято постанову № 1798, відповідно до якої з 01 січня 2014 року ціну на природний газ для промислових та інших потреб встановлено на рівні 3 113,00 грн. без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу. Таким чином, кінцева розрахункова вартість з урахуванням податків та зборів складатиме 3 810,31 грн.
А где же разница, кто ее оплатил? Да просто с бюджета налили и пёс с ней, с этой разницей )
http://www.naftogaz.com/files/Information/Dynamika-cina-2013-2017-Promyslovist.pdf